Sladke poletne sladoledne razvade

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. maj 2012 13:44

da malo hrustne, lahko dodaš kakavova zrna ki jih malo zmelješ. mmm

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. maj 2012 14:06

Če sladoled ne vsebuje jajc, smetane , sladkorja ... je to še sploh saldoled?  Ajde, brez jajce še akceptiram, ampak brez smetane (ali vsaj polnomastnega mleka) in saldkorja?

Takje zdrave  mešanice z vsem drugim kot s tem, kar PRAVI sladoled je, meni ne sedejo. Vi pa kar uživajte.

In zakaj bi sladoled moral biti nizkokaloričen in zdrav? Saj ni osnovna prehrana, ampak užitek.

mamamia

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

8. maj 2012 15:44

Vsakdo ima svoj pogled, a poskusiti ni greh. In če ta "greh" ni več redilen, ampak okusen in zdrav bom raje grešil potem kje drugje , seveda po okusnem sladoledu, brez, sladkorja, mleka in jajc :) 

 

 

Mihael

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. maj 2012 15:55

Še moj pogled: sladoled, kot se imenu pritiče, potem pa...........akcija! Eno kalorijo več porabit, kot jo ima sladoled, problem rešen.

lp 

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. maj 2012 18:26

Karajan, saj smo ti dale kar nekaj idej. Boš pač moral nadeti svoj "thinking hat" in ustvariti nekaj svojega. Brez jajc, sladkorja in mlečnih in podobnih izdelkov si pač limitiran.

Res se mi ne ljubi napisati vseh kombinacij sadja, ki sem jih v multipraktiku mlela. 

Mamamia, meni je linška torta tudi obupna, pravzaprav piškotnega ali pitinega testa absolutno ne maram, Sacherco sem poskusila enkrat in nikoli več. Nekako mi ne potegne, zakaj je ta torta tako opevana. 

Vanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. maj 2012 20:20

Evo, smo že tri, meni sacherca tudi ni všeč.

 

naor

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. maj 2012 21:27

Še enkrat hvala za nove ideje. Indijski oreščki se krasno zmeljejo in tudi na avokado nisem pomislila. 

Eh, dragi moji kritiki, kaj bi dala za eno kepico kremastega jogurtovega sladoleda... ampak se zgodi, da te življenje zezne in moraš nanj pozabiti. Zakaj ne bi smela iskati alternative? Če vam je všeč ali ne.



tulka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. maj 2012 22:18

tulka, jaz sem iz svojega razmišljanja izvzela zdravstvene razloge, to je druga zgodba kot pa če si zdrav pa ne želiš sladoleda kot se šika, ampak neko "zdravo" varianto.  To je isto kot "bi, al' ne da uđe...".

 

PA saj je idej dovolj: zmiksano razno sadje, kakšen sadni sok zraven, oreški, ... pa je hladna sladica tu. Pač ni sladoled, je pa dobro. Komur je, naj uživa.

mamamia

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

9. maj 2012 8:17

To temo sem odprl predvsem zaradi mojih otrok. Imam dve male princeski in tretjo princess v puberteteti :) . In seveda sladoled bi imele v neizmernih količinah. Iskal sem alternativo, da si že v otroštvu ne kvarijo zdravja in se navadijo zdravo alternativo.

Moja triletna ima rada čips.  A za njo je najbolši čips tisti od lumpija, posušene jabolčne rezine in izgledajo kot pravi čipsi.  In celo podkupim jo lahko s tem čipsom...  

Torej, menim da je vse v navadi in priučeno. Za ta sladoled brez mleka, smetanje, cukra sem sedaj našel alternativo, malce bom telovadil z okusi a verjamem da mi bo uspelo.

Za kakšne zdrave ideje pa sem vedno dovzeten in sedaj iščem recept za kekse iz ovsenih kosmičev, a brez jajc , margarine v kolikor je to možno.

 

Lp

Mihael

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

9. maj 2012 8:23

Dobro, saj ni toliko pomembno...

Originalno, naj bi sladoled izviral iz Kitajske, kjer so prvotno v sneg zamešali sadje, med in vino, kasneje pa so začeli dodajati mleko, da je dobila zmes bolj kremasto teksturo. Torej se alternativne variante le obračajo k začetkom. In kot v drugi kuhariji, se tudi tu preizkuša različne metode in okuse. Sicer ima pa vsak svoj okus, meni so vedno bolj sedle tiste bolj vodene zadeve (npr. mandarinca), pa smo ji še vedno rekli sladoled. Naj si vsak privošči kar mu paše. Tudi tiste najbolj 'redilne' ne bi smele biti problem tu in tam, k0t pri vsaki stvari je najbolj pomembna zmernost.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti