Gluha ušesa pri reklamaciji sedežne garniture

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

tema odprta - 3. maj 2012 14:18 | ogledi: 10.137 | odgovori: 22

Sedežno garnituro sva kupila oktobra lani. Opažala sva, da se ob obremenitvi (pri sedenju in ležanju) preveč posede. Rekla sva, da se bova oglasila v trgovini in pogledala, če je na njihovem razstavnem eksponatu enako posedena ob obremenitvi. Razlika je bila neverjetna, zato jo takrat decembra reklamirava, januarja letos jo je prisel pogledati tehnik iz prodajalne kjer sva jo kupila. Naročijo ogled direktno iz firme kjer je bila izdelana. Iz firme me kljičejo konec januarja za datum, ki ga čez teden dni odpovejo..ponovno  kličejo februarja in spet po tednu dni odpovejo. Kličem prodajalca, ki kontaktira firmo iz katere me pokličejo v začetku marca in končno, po dobrih dveh mesecih, dobiva servis (14.3.). Serviser je (z dobro namerno pomočjo mojega partnerja) prikrajšal in napel vzmeti, za kar je porabil dobri 2 uri. Po tednu dni spusti 1. vzmet..o tem obvestim prodajalca, s katerim ponovno napiševa reklamacijo. Dan po ponovni reklamaciji spusti 2.vzmet. Ker ni ne duha in ne sluha o klicu serviserja iz firme (po 14ih dneh) ponovno pokličem prodajalca, ki ponovno kontaktira firmo. Do zdaj so nama spustile vsaj 3 vzmeti in to na ležalnem delu, ki je zdaj poseden kakor viseča mreža . Od drugega postopka reklamacije je zdaj minilo že skoraj 6 tednov, o klicu iz firme (ki je v Nemčiji) za določitev datuma servisa pa ni ne duha in ne sluha.

Je kdo seznanjen kaj lahko kot stranka zahtevam? Ali je imel kdo že podobno zgodbo?

Garancija nama velja še samo 5 mesecev, čeprav mi je soseda rekla, da kolikor se ji zdi, bi mi jo morali podaljšati za ves čas reklamacije. Najraje bi jim jo odpeljala v trgovino, kjer sem jo kupila in naj oni naprej urejajo reklamacijo, oz mi naj vrnejo kupnino.

Prosim za nasvet.

 

LP

pe3ca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. maj 2012 14:48

Vprašaj na Zvezo potrošnikov Slovenije, če bi  bili v prodajalni gluhi, pa tržno inšpekcijo.

mamamia

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

3. maj 2012 14:57

Kakor pravi mamamia pokliči na Zvezo potrošnikov, tam so zelo prijazni in ti bodo svetovali kako in kaj.

Pa veliko sreče!

lučica

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

3. maj 2012 17:05

[citat=--darjuška--]

reklamacije pošiljal pisno, da imaš dokaz o reklamiranju.

 


S povratnico!

pirnica

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

3. maj 2012 22:23

Sem šla na spletno stran ZPS pa mi ni vse jasno..a moraš biti njihov član in poravnati letno naročnino, da so ti pripravljeni pomagati? A se je katera že obrnila na njih?

 

LP

pe3ca

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

3. maj 2012 22:52

Jaz sem se obrnila na Urad za varstvo potrošnikov, ne na Zvezo potrošnikov, tam sem dobila odgovore na vprašanja in nasvet, brezplačno.

181604

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. maj 2012 10:11

Zveza potrošnikov načeloma nudi pomoč svojim članom, ampak na vprašanja vseeno odgovorijo. Sicer pa kot so ti že napisale punce: če se ne da nič zmeniti, potem vse samo še pisno, priporočeno, s povratnico, tako da imaš v rokah potrdilo, da so tvoja pisma prejeli. Pa ne pozabi si spraviti kopij svojih dopisov. 

Sonja

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

4. maj 2012 18:06

pe3ca

Probaj se obrnat na zvezo potrošnikov.Poznam par primerov,ki so jim pomagali rešit takšne in drugačne probleme.

Al pa ti naj povrnejo kupnino,oz zamenjajo z novo.Sej pa ne pobiramo denarja po cesti,da se bodo tako z nami igrali.Se tudi jaz pridružujem pred hodnicam.Da imej vse shranjeno,kar si pošiljala,povratnice,priporočeno itd.

Pa tud kopiraj vse,da imaš dokaze.Pa veliko sreče ti želim.In sporoč nam,kako boš zadevo rešla.

 

Lp

 

Miele

Miele

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

4. maj 2012 20:13

181604 je napisal/a:

Jaz sem se obrnila na Urad za varstvo potrošnikov, ne na Zvezo potrošnikov, tam sem dobila odgovore na vprašanja in nasvet, brezplačno.



181604

 

Ali niso Urad za varstvo potrošnikov ukinili?

za Pe3ca

Glede, na to, da sedežna ni tako poceni menim, da članarina ni tako visoka, ker ti bodo sigurno pomagali, lahko samo z napotki, lahko pa ti pomagajo tudi njihovi pravniki. So pa zelo prijazni, je pa res včasih počakat kak dan na odgovor. Sama sem pred letom opis svojih težav poslala po emeilu in sem dobila zelo izčrpen odgovor.

Vprašali so me če bom zadevo rešila sama ali naj ukrepajo oni, odločila sem se, da bom prvo poskusila sama, če mi ne uspe pa se zopet obrnem na njih, kar pa ni bilo potrebno.

Tako, da če mi kaj "zagusti", (lani sem imela z nakupi veliko smolo), se "pohvalim" da sem članica ZPS in da poznam svoje pravice, je problem v hitro rešen. V vseh primerih pa sem uveljavljala stvarno napako in sem dobila nazaj denar in to prej, kot je to določeno. Tudi za tehniko.

Pa veliko uspeha, pri reševanju težave.

 

 

anitram1

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. maj 2012 16:19

Se strinjam z vsemi predhodnicami. Menim, da moraš malo bolj odločno nastopiti. Predolgo se vleče, mogoče čakajo, da poteče garancija. Denarja pač ne pobiramo na cesti, zato kar korajžno proti nesramnim prodajalcem in izdelovalcem.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti