Kozje mleko za dojenčka??

Lony247  

član od: 23.2.2012

sporočila: 38

tema odprta - 3. maj 2012 12:31 | ogledi: 46.162 | odgovori: 24

Lepo pozdravljene!

Zelo me zanima če je katera dajala svojemu malčku kozje mleko. Moja je stara 5mesecev in se že od 1,5 meseca naprej ne dojiva več, ker pač nisem imela mleka in tako je na adaptiranem. Sedaj pa, ko je že skoraj vso gosto hrano (razen zjutraj še dobi flaško, zvečer pa ji skuham riž in ga zalijem z njenim melkom) me zanima, če bi ji lahko začela dajati kozje mleko. V vasi imamo sicer koze in imam možnost dobiti mleko pa me zanima kdaj bi ga lahko začela dajati? Mogoče mi lahko katera pomaga??

 

Lp, Polona

Lony247

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. maj 2012 12:33

Jaz bi najprej vprašala pediatra.

mamamia

mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. maj 2012 14:05

Seveda lahko!

Imam osebne izkušnje: jaz sem odrastel na kozjem mleku ( pa tako lep fant, pa brihten, priden.......pa predvsem zelo skromen, ( prosto po proximi )).

Spomnem se, ko je moja mati pravila, da ga je treba redčit ( se mi zdi, da ne z vinom ampak z vodo ).

ežoj

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

3. maj 2012 15:44

na internetu je ogromno materiala v slovenščini na temo kozjega mleka in njegovih super učinkov.

nimam osebnih izkušenj glede kozjega mleka in dojenckov ampak sem večkrat zasledila, da je zelo primerno.

kar pogumno :)

pinch

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. maj 2012 16:12

Ežoj ima kar prav, tudi jaz sem kot otrok pila kozje mleko. Tudi sama imam enake lastnosti kot Ežoj, pa še kakšno zraven.  Kozje mleko je namreč zelo zdravo, preberi si, na netu piše kar dosti. Večkrat sem že razmišljala, da bi ga kupila, pa nekako ne gre. Obožujem pa kozji sir.

 

naor

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

7. maj 2012 7:07

Moji so vsi na kozjem gor zrasli po dojenji, imamo koze doma. Vsi smo zelo zdravi, pijemo pa surovo, neprekuhano mleko. Prekuhano je brozga, ki ga telesu ne koristi. Vem, da bo marsikomu ta izjava na žulj stopila, a je resnica. Koze so načeloma zelo zdrave. Če poznaš poštenega rejca, ki je zanesljiv, upošteva pravila higiene in lepo skrbi za živali, ne prekuhavaj mleka. 

lesnik

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

7. maj 2012 7:16

Mi našemu malemu že nekaj časa dajemo kozje mleko. Neprekuhano, surovo.

sonic

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. maj 2012 13:40

Neprekuhano kozje mleko je lahko vir okužbe z brucello, toksoplazmo (ki ni nevarna samo za nosečnice, ampak tudi za majhne otroke) in številnimi črevesnimi bakterijami in bi ga jaz vsaj za dojenčke, ki svoje prehrane ne morejo izbirati sami, toplo odsvetovala (odrasel človek ima na nek način pravico do početja tveganih stvari, če je zanje pripravljen sprejeti tudi odgovornost, dojenček se pa ne more braniti pred nepremišljenimi odločitvami svojih staršev). Poleg tega po sestavi ni primerno kot mlečni nadomestek (vsebuje premalo železa in vitaminov), dokler otrok ne uživa tudi druge hrane. lp, proxima

Merjinaa  

član od: 25.11.2009

sporočila: 102

7. maj 2012 14:20

Meni je pediatrinja svetovala naj poskusim sinu (5 let), ki ne sme laktoze, dajato kozje mleko. Tako, da ga sedaj pije kozjega in malo kravjega kateremu so odvzeli laktozo. Nekje sem prebrala, da ima najmanj laktoze ovčje mleko, takoj za njim pa je kozje. Po zaužitju ni nikoli tarnal, da bi ga bolel trebušček, tako da bom nadaljevala s tem kozjim mlekom, pa še zdravo je.

Ps; ali morda kdo ve, ali je mleko ljubljanskih mlekarn brez laktoze nevarno? Slišala sem, da ni najbolj primerno zaradi postopka odvzema mlečnega sladkorja?

LP

Merjinaa

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

7. maj 2012 14:35

Sama sem "uf" pred 10 let brala, da je kozje mleko koristno. In res prvi sin je dobival kozje mleko. Ker smo v manjšem mestu doma in svežega mleka nisem mogla dobiti, sem kupila kozje mleko od Vindije. Fant je zdrav, navihan (še preveč-kot kakšna kozica). Če je pomgala ali ne, ne morem rečt, ker drug sin pa ni zrasel ob kozjem mleku in mu tudi nič ne fali...........

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

zalbi  

član od: 7.8.2007

sporočila: 3

7. maj 2012 18:21

Pozdravljena!

 

Jaz imam izkušnjo  z kozjim mlekom. Moja hci je imela precej hud gastrorefluks. ker je velikokrat bruhala je posledično dobila vnetje želodčne sluznice in preveč kisline v želodčku. pri treh mesecih sva bili v bolnico, da so ji s pehametrjo potrdili refluks in mi dali zdravila za zdravljenje vnetja, vendar pa se nihče ni oziral na to, da ko bruha, se želodček ne pomiri in da ji adaptirana mleka enako škodujejo. Zato sem se odločila in pri 4 mesecih smo začeli s kozjim mlekom. Dobivalal sem ga od domačih koz. Sem ga razredčila. S hčero je bilo vse ok, ni bila slabokrvna, lepo se je redila, skratka vs eje bilo vredu in še zdravil ni potrebovala, ker je ni kozje mleko tako dražilo. Po 11 mesecu smo postopoma prehajali na navadno mleko, ko se je tudi refluks umiril. 

 

Lp, zalbi

zalbi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti