Sestri vendelina in felicita kalinšek

moniak  

član od: 7.1.2004

sporočila: 31

tema odprta - 9. jan 2004 14:09 | ogledi: 9.516 | odgovori: 8

Pripravljam oddajo na Radiu Študent o (znova) popularni tradicionalni slovenski kuhi.

Ima kdo kakšno mnenje, pripombe, zanimivost o izdanih kuharskih knjigah z omenjeno vsebino? Je bil morda kdo na tečaju pri sestri Vendelini in bi posredoval svoje vtise? Se morda zanimate zanje in zakaj?

Imate radi tradicionalne slovenske jedi in jih pogosto kuhate? Kako ste se jih naučili?

Veselim se že klepeta z vami ...

Ivančič Monika

jst  

član od: 2.1.2003

sporočila: 18

9. jan 2004 22:59

Kaj pa sestra Nikolina? Izdala je že šest knjižic z recepti, ki so lahki, enostavni in po katerih lahko sestaviš prazničen ali delovniški jedilnik. Velikokrat jih uporabljam, posebno ker raje delam vse kaj drugega, kot kuham. Tudi torto sem že naredila iz treh receptov njenih rolad. Ko sem v dilemi kaj skuhat ali sem naveličana enoličnosti vsakdana, sežem po njenih knjigah in že je ideja tu. Agata Praček

moniak  

član od: 7.1.2004

sporočila: 31

12. jan 2004 9:14

Agata! Najlepša vam hvala za opozorilo. Ali mi lahko sporočite, pri kateri založbi so knjige izšle? Ivančič Monika

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

12. jan 2004 9:56

Tudi jaz imam vseh šest knjig. Založbe ne vem. Da se jih kupiti v škofijski knjigarni, videla sem jih tudi v drugih knjigarnah. Cena posamezne knjige je zelo ugodna. Okrog 1000 sit. Recepti pa so res zelo uporabni. Petra

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. jan 2004 10:45

Kuhinji sester Vendeline in Nikoline sta zelo podobni, saj je bila Nikolina Vendelinina učenka. Monika, pred leti (več kot 10 let nazaj) sem hodila na tečaj k Vendelini. Lp Mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 12. jan 2004 10:48:42

moniak  

član od: 7.1.2004

sporočila: 31

12. jan 2004 22:20

Mimika, hvala! (Poslala sem vam tudi zasebno sporočilo.) Hvala tudi vam, Petra! Zdaj, ko ste omenili ceno, sem se tudi sama spomnila teh knjižic. Vidim, da tudi drugi cenite knjige, ki predstavijo cel jedilnik, ne samo posameznih receptov (da človek ve, kako bi skombiniral jedi). Taka je naprimer prva Kuharica sestre Vendeline. Nova knjiga - Zmeraj sestra Vendelina pa ima naprimer bolj privlačne slike. Kaj mislite o tem? Pa še nekaj - nekje sem slišala, da je kar precejšnje zanimanje za tečaj pri naslednici sestre Vendeline, da je treba čakati v vrsti ... ?! Pozdrav vsem! Ivančič Monika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. jan 2004 7:17

Monika, čakalna doba pri sestri Nikolini je približno 5 let.

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

13. jan 2004 11:11

Tudi jaz sem bila na tečaju pri sestri Nikolini. Če te kaj zanima, sporoči.

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

1. feb 2004 18:38

Pred leti sem bila tudi jaz na tečaju pri sestri Nikolini. Knjige sestre Vendeline pa izdaja založba Vale Novak, če sem prav obveščena. ZIMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti