Kateri manjši avtomobil priporočate?

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. apr 2012 19:47

kaj pa hyundai? i20, i30?

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

24. apr 2012 19:50

Vikica , se strinjam s teboj , WW POLO je super . Na videz majhen , v resnici pa prostoren kot si lahko le želiš . Vozila sem ga skoraj 15 let in niti enkrat samkrat me ni pustil na cedilu . Menjala sem ga samo zato , ker ni imel servo volana .

Sedaj imam že 6. leto OPEL CORSO in lahko rečem , da sem zelo zadovoljna . Je hiter , pregleden , ni problema s parkiranjem , je tak " ženski  " avto in ne razmišljam o menjavi .

manca51

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

24. apr 2012 21:07

Če se boš odločila za Peugeota 207, vzemi močnejši motor, 1.6. Jaz sem imela bencinarja 1.4 in ni imel nikakršnih pospeškov pri porabi skoraj 8 l/100 km. Kupila sem ga zaradi dobrih izkušenj s poskočno 206-ko. 207 je imel isto moč, več konjev, a očitno je bil toliko težji, da ni šel nikamor... Vsekakor ti priporočam, da greš na testno vožnjo. Ja ja, pa lep tudi mora bit...

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

24. apr 2012 21:33

Kar se tiče moči motorja, številka 1.2, 1.4, 1.6 itd ne pove več veliko, sama imam 1.2 vendar TSI motor (turbina) in ima precej več navora v nižjih obratih ter konjev kot npr 1.4, tudi občutno bolj vleče.Da ne omenjam porabe pri turbo bencinarjih, ki je praktično primerljiva z dizelskimi motorji (razlika je sice slab liter v korist dizla, vendar so stroški vzdrževanja pri dizlu in sama cena višji, tako da če ne narediš 40.000 + km letno ni računice.

Ninja24

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. apr 2012 21:33

Honda Jazz je še tak simpatičen mali avto, tudi malce višji. Krasno je sedeti tudi v C3 Picassoju, ampak zame je vseeno preveč škatlaste oblike, pa s Citroeni si v naši familiji nismo na ti (fama o švoh plehu, pa ravno danes sem videla enega v stanju palačinke).

Je pa zame C3 čisto ženski avto in se vedno nasmehnem, ko zagledam moškega za volanom, isto mnenje imam o Nissan Micri.

Nismo pa še nič rekle o Fordovi Fiesti, tudi všečen avto, kar se dizajna tiče.

Drugače pa moj mehanik pravi, da je starejše Forde dražje vzdrževati, ker se menda vse tako zelo sprime skupaj in zadev ne moreš odšraufati in posledično je potrebno še kak del več zamenjati kot bi ga bilo v osnovi treba. Moj ima Mondea in mu je rekel, naj ga zlošči in da na avto.net, ker se mu bo začel kvariti. Moj je sicer nekaj o pripomnil, ampak mehanik ni falil, se je že začelo...

Loni Makaroni

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

24. apr 2012 22:20

Midva sva pred 2 leti kupila, zame seveda, Nissan Micro, nekaj let staro in moram povedat, da sem zelo zadovoljna. Zaenkrat se ni nič pokvarilo, moram potrkat, vozi se lepo, tudi na dolge relacije. Z Micro sva šla tudi na morje, kampirat z vso opremo, je zelo prostorna, okretna. V glavnem jaz sem zelo zadovoljna.

Sva se pa odločala med Modusom in Micro in je prevladal japonski avto. Kaj jaz vem, všeč so nama. Tako, da upam, da bo naslednji Note, Mazda 3, toyota Yaris.

 

 

 

tanjaj

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

24. apr 2012 22:26

Zelo srčkan ženski avto sta toyoti aigo in iq. Zares pa zmaga novi fičko  Vem da je šminka a kolikor vidim niso clioti pa peugeoti pa... nič boljši. Če mi nebi bilo neumno dat toliko za pleh, pa bi bil absolutno Prius 
Na servis je pa res bolje vozit na drug konec Slovenije k dobremu mehaniku, kot na šminka servis v prestolnici. Zna bit ceneje. Ali pa ga peljat na ogled še na kakšen drug servis za drugo mnenje. Če tudi njihov mehanik postavi enako diagnozo, ok, sicer pa se ve koliko je ura 
Pri kupovanju rabljenega, so mene učili, je dobro gledat 'obrabo' volana, vratne ročke, pedal. Avtomobili z manj prevoženih nimajo tako obdrgnjeno kot tisti z veliko km za sabo. Pa testna vožnja je nujna, ne glede na starost.

OlivaB

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. apr 2012 9:04

Ko sem kupovala mojega zdajšnjega peugeota, je bil, glede na moč motorja, kilovate in notranjo opremo, daleč najcenejši od primerljivih avtomobilov tega razreda. Clio, corsa, polo so bili bistveno dražji  - z enako prostornino motorja (1,6) in močjo, in poleg oblike je bil to drugi pomemben faktor pri odločanju za nakup. Druga oprema meni ni toliko pomembna, a ko sem vse temeljito pregledala, je izbor spet padel na puegeota.

Vendar, za vsakega od nas je kak drug faktor pomemben in tako se potem tudi odločamo.

mamamia

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

25. apr 2012 10:01

Jaz sem zelo zadovoljna s svojim Nissan Note. Najprej sem hotela kupit mikro, pa sem se premislila, ko sem sedla v tega, pa še bistveno dražji ni bil. Ima 5 let garancije in to je pretehtalo odločitev kaj naj kupim, saj sem gledala tudi nekaj drugih znamk.

Mož pa je lani kupil Peugeot 5008 in pravi da je s samim avtom super zadovoljen, edino sedež ga moti, saj pravi da ga po vsaki vožnji boli desna noga. Je bolj velik in ga moti tisti dvignjen rob sedeža na desni strani. Ali ima kdo med vami tudi tak problem?

gazela

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. apr 2012 10:07

Škatlasti avtomobili so super za vse, ki smo malce višje rasti. Ko je pa človek malo bolan (vseeno, kaj faše, ali je akutno ali je kronično ali pa je treba koga iz familje peljati na pregled) se pa bistveno lažje sedi v višjem avtomobilu kot pa v kakšni nižji aerodinamični zadevščini, ki resda porabi manj energentov, ampak zdravje je prvo.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti