Pomoč pri čiščenju

martn  

član od: 6.8.2009

sporočila: 58

tema odprta - 20. apr 2012 11:10 | ogledi: 20.519 | odgovori: 15

Pozdravljeni

Ker mi je zdravje ponagajalo,potrebujem pomoč v gospodinjstvu(čiščenje,likanje,pranje,malo dela na vrtu)

za kar se mi je javila gospa,ki bi to delala.Ker ne vem po kakšni tarifi se plačuje imava pa še dogovore,prosim,če

kdo tako pomoč že koristi,da mi pove koliko je realna urna postavka danes.

Hvala za morebitni odgovor

martn

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

20. apr 2012 11:25

Živjo,

 

ne vem, kako je pri nas, v Italiji se plačila gibljejo med 8,00 do 10,00 eur na uro. Delo na vrtu pa različno, košnja od 10,00 eur dalje, obrezovanje drevja celo 25,00 eur. Naj bo ta informacija zgolj za primerjavo, ko se boš dogovarjal za plačilo. ;)

Veliko zdravja ti želim,

Lp

strukelck

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

20. apr 2012 15:22

Odvisno,s katerega konca si.V prestolnici več, v mestih manj, na podeželju še manj.V prestolnici podobno kot v Italiji, v mestih med 5-8 €/h, na podeželju 3-5 €/h. 

Pa odvisno čigava so čistila, pa kako je gospa pridna.

Sicer pa, če boš zadovoljen z njenim delom, jo še vedno lahko dodatno nagradiš, če ne, pa poiščeš drugo. Za težja dela pa raje poišči moško pomoč, pa še kakšno moško bosta rekla, ko konča.

jovita

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

20. apr 2012 16:37

Pozdravljeni!

Zelo me zanima v čem je razlika med podeželjem, mestom in prestolnico. Če je umazano, kar mislim, da na podeželju je tega več, bi moralo biti malo več plačano kot 3-5 Eur. Mislim, da dajati nepreverjene informacije je nekorektno. Zato bi bilo boljše ne dajati nič. Pa brez zamere.

Če, bo gospod zaračunal 8 Eue/h mislim, da bo ena solidna cena.

Lp iz Obale

rina1234

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

20. apr 2012 16:56

Rina, zakaj pa misliš, da je na podeželju bolj umazano? A so ljudje bolj leni, ali večji packi ali kaj?

S cenami pa je bolj tako, kot je napisala Jovita. Pa razlikuje se tudi od tega, koliko časa v enem dnevu bo pospravljala. Ker delati 8 ur se ne da tako intenzivno kot 4. Je pa seveda vse stvar dogovora in dobre volje.

Tudi je res, da se na primer ne bo nekdo pripeljal 10 km, potem pa delal 2 uri po 5 evrov.

pirnica

Paperina  

član od: 28.1.2010

sporočila: 24

20. apr 2012 17:31

 

Pozdrav z obale.

Meni pride ena gospa počistit enkrat na teden, po 4 ure. Računa pa 7 € na uro, čistila so moja.

Prejšnja, ki je odnehala, ker je dobila stalno službo, pa je računala 6€. Bi rekla, da je 7€ kar dobra cena.

Ženske, ki hodijo čistit v Trst, par kilometrov stran od nas, pa ponavadi računajo okoli 10€.

Lp.

 

Paperina

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

20. apr 2012 20:21

Rina,jaz nisem nikogar žalila in nikogar podcenjevala.

Ponudba in povpraševanje ima v različnih okoljih različno ceno. V Slovenskih goricah ali Pomurju lahko računaš 10 €/h, samo povpraševanja ne bo,ker ni denarja. 

V prestolnici niso nori, da bi šli delat pod 8 €/h, ker morajo tudi oni dražje plačevati vse storitve, pa tudi denarja je več, ker so plače višje, več ljudi ima službo...Nihče ni govoril o umazaniji. 

Martn je vprašal za okvirno ceno in mislim, da nisem preveč mimo udarila. Ne vem, od kod je, zato sem mu dala tri skupine. Tudi v Pomurju kdo potrebuje pomoč v hiši. Vedno več nas bo odvisnih od tuje pomoči. Kot narod se staramo pravijo demografi. Mlade pa odganjamo v tujino, ker tu ne dobijo službe. A to je že druga zgodba.

 

jovita

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. apr 2012 21:17

8 € na uro ti znese na mesečni bazi plačo okrog 1400 € neto. Očitno nam tudi v prestolnici vsem skupaj ni ravno sile, če je to normala cena in je povrpaševanje tolikšno, da se obdrži. 

Sonja

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

20. apr 2012 21:35

Štajerski večerni pozdrav.

Jaz imam gospo, ki pride likati k nam domov in mi računa 5 EUR na uro. Likalno postajo pripelje s sabo.

 

moj svet

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

20. apr 2012 23:10

Limnol, se ti ne zdi, da močno pretiravaš? Kdo govori o 8 urnem delovniku 5 dni v tednu? 

Martn sprašuje za pomoč, to pomeni kakšno uro-dve, 1-2x ne teden. Bo začel dobivat ženitne ponudbe

jovita

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

21. apr 2012 0:44

Pozdravljeni!

Med podeželjem in mestom je velika razlika. Če gremo na grobo gledat so v mestu stanovanja, bloki. Na podeželju pa so lahko stanovanjske hiše, ki so obdane s terasami, stopnicami, balkoni in je malo več dela kot v mestu, ki premore samo en balkonček. To je bilo mišljeno kot "malo več umazano". Malo nerodno sem se izrazila, se opravičujem.

Ker sem sama probala to delo, mislim, da so zasluženi tisti evri, ki se jih dobi.

Vidim pa, da so tukaj tudi take, ki si te usluge lahko privoščijo. Mogoče, če bi bile na drugi strani, bi drugače razmišljale.Kakorkoli, delati dve uri ali štiri, je denar pošteno zaslužen, ker domov prideš tak, da ne moreš niti jesti od utrujenosti.

Lp iz Obale

rina1234

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti