Jedilna čokolada

ena_nova  

član od: 13.3.2011

sporočila: 6

tema odprta - 20. apr 2012 9:36 | ogledi: 15.897 | odgovori: 48

Pozdravljeni,

 

mene pa zanima, katero jedilno čokolado uporabljate? Sama sem ponavadi uporabljala Gorenjko (tisto v rumeno črni embalaži), zadnjič me je pa enkrat premamila ugodnejša cena Mannerjeve, ampak sem bila zelo razočarana, ker je obupnega okusa. Sem pa včeraj kupila eno v Hoferju, v rdeči embalaži, 400g mislim da, pa je dobra, pa še ugodna... Hofer ima res zgleda vse čokolade dobre :)

Sicer pa včasih za kakšno bolj svečano sladico uporabim tudi kakšno 70% čokolado. Tudi tista od Mercatorja ni slaba...

ena_nova

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

20. apr 2012 9:52

Trenutno mi je všeč S-budgetova, sicer še nisem z njo oblivala oz. izvajala kakih "vizualnih" trikov, tako da ne vem kako se obnese v ta namen. Mi je pa všeč, ker ni pretemna, niti presladka, ravno prava za jest, tako da jo v kozico itak bolj malo pride. Pa še fino mehka je v ta namen, kot naročena .

 

Sicer se pa strinjam, da je Hofrova za kuhanje zelo v redu pa na splošno sem se igrala že z precej temnimi od low budget do tistih z brandi in se kar da. Samo potrpljenje pa topljenje nad paro, nič hitenja in iskanja bližnjic, ker potem se pa znajo kake "nenamenske" prismoditi.

Viva Meier

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

20. apr 2012 10:03

Smo si pa res različni. Mannerjeva jedilna čokolada je meni najljubša med jedilnimi in ko imam napade sladkega, najraje vržem v usta rebro te čokolade.  Sledi ji Gorenjkina jedilna, ta Hoferjeva v rdeči embalaži pa mi ni dobra ne za kuhanje ne za jest, čeprav imam na splošno njihove čokolade rada.
Enkrat sem kupila mercatorjevo jedilno čokolado za pariško kremo, pa mi tudi ni bila preveč všeč.

Zdaj ne eksperimentiram več in kupujem samo Mannerjevo ali Gorenjkino jedilno čokolado.

Vilma

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

20. apr 2012 11:19

Meni je najboljša ta, ki sem jo zadnjič kupila v Mercatorju, jedilna čokolada Napoli. Je dražja ampak je odlična. Drugače pa Manner. Gorenjkine pa še nisem probala, ker mi tudi njihove mlečne ne odgovarjajo.

Lila Roza

Vložena Marelica  

član od: 14.2.2008

sporočila: 202

20. apr 2012 11:24

Gorenjka je še vedno zakon, zelo pa sem zadovoljna tudi z Lidlovo kuverturo.

ena_nova, bi te vprašala, katero jedilno pa kupiš s 70%? Jaz je namreč ne najdem, samo do 53%.

Vložena Marelica

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

20. apr 2012 13:43

Verjetno kupi pač temno čokolado s 70% kakava. Včasih ni bilo toliko izbire in se je tisti z več (okoli 50%) reklo jedilna čokolada. Sama sem zadnjič za potico kupila v Leclercu čokolado za kuhanje z okoli  66% (sedaj se ne spomnim čisto natančno), znamka je bila Nestle ali pa ena francoska. Nadev je bil super.

trac

catcat  

član od: 23.7.2011

sporočila: 148

20. apr 2012 14:18

jaz tudi uporabljam lidlovo kuverturo in mi je zelo všeč.

catcat

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

20. apr 2012 14:31

Jaz uporabljam Hoferjevo

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. apr 2012 18:49

Hoferjevo in mercator in spar kuvertura. Vcasih sem mannerjevo pa sem potem ugotovila da samo  zaradi firme ostajam na mannerju. Okus ima pa dosti brezvezen. Se vcasih splaca vzeti lidlovo ali hoferjevo temno cokolado. Lidl ima meni zelo dobre. Za kaksen mousse so super.

Je pa tudi odvisno za kaj jo uporabim. Ce jo morem stopiti za v biskvit, kupim katerokoli poceni. 

www.mojalbum.com/naredilaana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. apr 2012 18:50

Aja, belo vzamem hofer ali znamke spar navadno ali pa kuverturo. Tu je pa sploh manner pogorel. 

www.mojalbum.com/naredilaana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. apr 2012 19:12

No, meni na primer pa je od vseh belih kuvertur mannerjeva daleč najboljša, je prej pogorela katera druga.

Temno pa uporabljam znamke Dorina in sem izjemno zadovoljna, tako kot kot z belo in temno kuverturo od Leclerca.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti