Okrasitev sadne torte

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

tema odprta - 19. apr 2012 7:20 | ogledi: 15.627 | odgovori: 12

Pozdravljene,

 

ker vem, da imate veliko idej se na vas obračam s prošnjo: zanima me kako krasite sadne torte. tako lahko jogurtovo z malinami kjer meni osebno čokolada nikakor ne paše zraven.. Namen jo imam na zunaj prekriti s smetano (kaj menite???). Kako naj jo okrasim? se tičino masa, okraski iz tičino mase ali iz marcipana na njej topijo?? Vesela bom vseh nasvetov, vas, ki ste bolj izkušene??

Hvala!!!

valikaben

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. apr 2012 8:54

s smetano, sadjem, marcipanom, cokolado. Na smetani se ti bodo ticino okraski, okraski iz beljakov, sladkorne mrvice, perlice, ... stopili. Ne bo pa problemov, ce jih gor postavis tik pred zdajci.

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

19. apr 2012 12:16

Če res ni nobene ideje v googla vtipkaš "fruit cake decoration" in te mogoče med gledanjem slik prešine kaka ideja.

Ninja24

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

19. apr 2012 12:39

no, bolj so me zanimale vaše izkušnje s čem krasite sadne torte... ja, saj slike že najdem samo vseeno sem malo skeptična kako se obnese smetana, okraski, skratka kako to delate ve.

Jaz sem do sedaj vedno torte oblivala s čokolado in mi krasitev ni problem. S sadno pa nimam izkušenj. In ker gre za rojstno dnevno torto in darilo hkrati ne bi ravno nekega sadja gor dajala...

Hvala!

valikaben

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. apr 2012 13:37

Navadno jo pustim kakor je, ker ce delam sadno, navadno delam eno plast biskvita in gor debela plast kreme oz strjenke. Lahko jo cisto tanko namazes s parisko kremo in posujes po obodu krokant http://www.kulinarika.net/recepti/16578/sladice/cokolad smetana zaradi okusa in vonja zelodcne vsebine po parih urah pri  meni ne pride v postev. Je lepa , samo ce pa stoji dlje, je pa 

www.mojalbum.com/naredilaana

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

20. apr 2012 7:25

kaj pa je pariška krema???

valikaben

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. apr 2012 18:56

Valikaben poglej tisti link in pa komentar pri borovnicevi torti petra!! To je oboje super. Ena stepena in lahka, druga pa trsa in bolj minimalisticnega izgleda

www.mojalbum.com/naredilaana

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

22. apr 2012 10:24

Če nameravaš krasiti sadno torto s smetano, priporočam, da jo izdelaš okraske iz sladkorjenih cvetov, samo cvetovi morajo biti užitni. Sedajle se odpira španski bezeg (mi na štajerskem rečemo flider) s prelepimi vijoličastimi cvetovi , ki je za kaj takega zelo primeren. Pripraviš si male šopke cvetov (ali posamezen cvet, če gre za kako drugo rožo), stepeš beljak vnedar ne do trdega snega, potem vanj povaljaš cvet, odvečen beljak odcediš in cvet takoj povaljaš v sladkorju (ne sladkor v prahu!). Pustiš na peki papirju, da se posuši in strdi. Torto okrasiš  s cvetovi na koncu. 

Sweetie

martina_1x  

član od: 15.11.2009

sporočila: 19

22. apr 2012 11:00

Jaz sadno torto vedno okrasim  z anansom iz konzerve, kupim tistega ki je narezan na obročke, te položim po  zgornjem biskvitu( se pravi na vrhu), Te kolutke položim enega do drugega, v sredino teh obročkov zapolnim z jagodami, kivijem breskvami, borovnicami, pač odvisno kašnen nadev sem uporabila, potem pa vse skupaj prelijem z prozornim prelivo za torte. Obod torte  nabrizgam s stepeno smetano. Je zelo enostavno, hitro narejeno, pa še zelo lepo zgleda, kar je pa najvaženjše...tudi dobro je.

 

 



martina_1x



Sporočilo je spremenil(a) martina_1x dne 22. 2012 11:01

Sporočilo je spremenil(a) martina_1x dne 22. 2012 17:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti