Alternativa, pomoč sebi in drugim,pozitivna energija...

tijasa  

član od: 15.4.2012

sporočila: 25

18. apr 2012 18:51

Težko je preko tipk na kratko zadet cilj. Poizkus nič ne stane.)

tijasa

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

18. apr 2012 19:20

Deschanel je napisal/a:

Citiram dr. Vesno Godino o kvazi duhovnostih:

 

Kateri dogodek v vašem življenju je najbolj pripomogel, da ste postali duhovno bolj ozaveščena oseba?


Izrazov, kot so »duhovna ozaveščenost« in podobnih, ne maram. Ne samo, da jih ne maram. Ampak jih sploh ne prenašam. To pa zato, ker je duhovnost danes zgolj in samo trg, eden najbolj profitonosnih trgov sodobnega kapitalizma. Trg, na katerem se verjetno poleg trgov zdravja, lepote in seksa, trži in iztrži največ. Vsi so danes duhovni. In duhovno »ozaveščeni«. Karkoli že to je. Ali pa to hočejo in poskušajo postati. Vsi. Tudi tisti, ki ne morejo niti v najmanjših rečeh preseči lastnega egoizma. Lastnih egoističnih interesov. Ki, na primer, tega ne morejo ali nočejo storiti niti za svoje najdražje niti za svoje otroke. Ki si za njih ne vzamejo niti časa. In ki se jim za njih zdi škoda lastne energije. Seveda, ko pa se morajo ukvarjati s sabo. S svojo duhovno »ozaveščenostjo«. Se mi vedno, ko vidim vso to duhovnost, vse te menda duhovno »ozaveščene« posameznike, ki so nič drugega kot le obsedeni potrošniki na trgu duhovnosti, obrača želodec. Zato s temi rečmi in takšnimi ljudmi nočem imeti nič. Nič skupnega.

 

Jaz ne bi nič več dodala. Samo izogibala bi se takšnih in drugačnih dobromislečih gospa, ki si na račun nainvnosti polnijo denarnice. So očitno ugotovile, da je fajn se zgledovati po RKC-ju.

 

LP

 



Deschanel

 

Z zgornjim citatom se povsem strinjam, kakor tudi z dodanim komentarjem Deschanel.  In to je to.

zeta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. apr 2012 20:43

tijasa je napisal/a:

Težko je preko tipk na kratko zadet cilj. Poizkus nič ne stane.)
tijasa

Pa ne, da je tale tvoja dolga "predigra" bila samo pot k oglaševanju sebe? Saj, če si si že pridobila znanja, bi lahko kaj iztržila, kajne?

rimljanka

tijasa  

član od: 15.4.2012

sporočila: 25

18. apr 2012 20:55

Neke malenkosti vem, me še mnogo zanima.

tijasa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2012 21:03

vanjatajnsek je napisal/a:

Pa od kod ideja, da bi morali zdravilci zdraviti zastonj? Najbrž morajo tudi oni plačati položnice in stanovanje, al' kako? Z levo roko plačamo mehaniku 50€ na uro, ko nam "pozdravi" avto, ko pa bi morali dati za svoje zdravje, je pa to nezaslišano.  Pa še kako plačujemo zdravje - pri zdravnikih ( direktno iz denarnice ali pa pri plači ), v lekarni, pa zavarovalnicam, pa razne takse za CO2, pa.... Aja, to je legalno. In človek, ki si pozdravi neko bolezen, menda lahko zboli še kdaj, se mi zdi?



http://zaspancki.si/

 

Point je v tem, da vsi, ki jih omenjaš, tudi davke plačujejo od izstavljenih račuov (razen če se sam v dogovoru z njim odločiš drugače, v tem priemru goljufata oba), zdravilci pa jih ne plačujejo. V tem je razlika. Pa si izračunaj, koliko neobdavčenega denarja gre zdravilcem, ki za reveže potem nimajo razumevanja, kot je tijasa napisala. Država, kakršnakoli žeje, pa da je za socialo, tudi za zdravljenje otrok, ki jih zdravilci odklonijo (če jih le starši k zdravniku peljejo)  in niti davkov ne plačujejo.

 

mamamia

moderator1  

član od: 12.3.2010

sporočila: 38

18. apr 2012 21:05

Prosim, da se vsi po vrsti vzdržite žaljenja ljudi zaradi njihovih verskih, političnih ali osebnih prepričanj.

Tijasa, bolj natančno opredeli, kaj pravzaprav želiš od te teme?

tijasa  

član od: 15.4.2012

sporočila: 25

18. apr 2012 21:27

Hvala moderator. Razumem tudi tiste ki me ne razumejo. Zanimajo me mejna znanja na področju reikija,ponovne povezave,ezoterike itd.

tijasa

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. apr 2012 10:14

Tijasa, če želiš debatirati s sebi enakimi ali vsaj podobnimi je pravi zate Lunin forum.

Tukajle smo očitno v veliki večini tisti z bolj prizemljenimi stališči. Tista manjšina, ki te mogoče razume, se pa ne najbrž ne upa izpostavljati.

Cila

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

19. apr 2012 12:40

https://www.facebook.com/#!/lilijana.holy

 

http://www.ashtarontheroad.com/preparation_priorities.html

 

 

Tijasa,pozdravljena.Sicer ne vem čisto natančno ,kaj te zanima ,ampak mogoče najdeš na zgornjih linkih kaj uporabnega.

Tah naslovov je še kar nekaj in,ti jih lahko pošljem na zs ,če te zanimajo.Mislim,pa,da lahko veliko najdeš tudi preko strička googla.

 

Upam,da najdeš kar iščeš.

Pa tudi ,če je to bitje iz pravljice:))

kriznana

moderator1  

član od: 12.3.2010

sporočila: 38

19. apr 2012 13:43

tijasa, vsem je jasno, kaj te zanima. Kaj želiš od članov tega portala? Mnenja, komentarje, delitev izkušenj?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti