Čokoladna tičino masa, čokolada za modeliranje

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

tema odprta - 17. apr 2012 11:55 | ogledi: 15.042 | odgovori: 17

Živijo!

 

Zanima me, če je katera zasledila pri nas čokoladno maso, s katero lahko oblečeš torto kot s tičino maso. Da jo razvaljaš in oblečeš torto? Je katera poskusila s tičino maso in čokoladno aromo? Oziroma z veliko dodanega kakva in neko tekočino? 

Da bi torta na koncu izgledala takole: http://1.bp.blogspot.com/__XqbNOISBFM/TNmchV-8R4I/AAAA

 

Za okraske sem zasledila recept s stopljeno čokolado in vmešano glukozo. Se da s tem obleči celo torto? da vidim še predno se lotim iskanja glukoze

 

Hvala!

www.mojalbum.com/naredilaana

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

17. apr 2012 12:14

http://www.kulinarika.net/recepti/14619/sladice/cokolad

To bi funkcioniralo, ker pride zelo dobra masa... Poskusi z manjšo količino, pa boš videla.

Drugače pa če boš kdaj iskala glukozo jo imajo v Mullerju, njihova znamka. Traubenzucker piše gor, pa mislim da 500g stane dober evro...

 

Vesnuska

ko69  

član od: 31.10.2007

sporočila: 20

17. apr 2012 13:47

Imenuje se čokoladno elatična masa temna.Kupila pa sem jo v podhodu Ajdovščina v Ljubljani.Pozabila pa sem kako se trgovina imenuje,ker je od tega minilo že nekaj časa.Imajo pa razne bonbone in okraske.

Upam da sem s tem kaj pomagala k ustvarjanju tako lepih tort...

ko69

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

17. apr 2012 15:55

Ojla!

Jaz tičino maso segrejem v mikrovalovki da je fino mehka, potem pa namesto, da bi jo gnetla v škrobu, vanjo vgnetem kakav. Pride res takšna lepa čokoladna barva. No, nekako tako, kot je na sliki tisti del čokolade. Upam, da sem pomagala ;)

evamaja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. apr 2012 0:49

o super, torej ima malo drugačen okus kot klasična tičino masa. kul! za torto pa si najbrž dodala kar veliko kakava da je tako lepo temna? pa nič tekočine?

www.mojalbum.com/naredilaana

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. apr 2012 1:21

Rjava ticina masa se pri nas dobi v trgovini, tako da je nisem sama delala. Menda je dosti lepše "pobarvana" s kakavom, kot pa z barvo.

Navadna bela ticino masa po moje nima okusa, samo pekoče sladka je.  Kljub dodani vaniliji.

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti