Piškoti judi

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

tema odprta - 7. jan 2004 13:10 | ogledi: 6.719 | odgovori: 6

še vedno iščem recept za piškote jude!!!Kaj mi lahko kdo pomaga!!!!

vesna kavčič

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

7. jan 2004 14:26

Dva recepta sta v bazi. Pod naslovom - išlerji. Po obeh bi lahko skombinirala. martina

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

8. jan 2004 8:39

Za piškote potrebuješ: 250 g masla, 100 g sladkorja, 250 g moke. Na hitro zgneteš v testo, pustiš počivati 1/2 ure, razvaljaš , izrežeš okrogle piškote in jih pečeš 10 minut pri 200 stopinjah C. za kremo: 250 g masla-sobna temperatura, 200 g sladkorja stepaš da naraste. v 5 dcl mleka skuhaš kakavov puding brez sladkorja, ga ohladiš in zmešaš z malseno kremo. Lahko uporabiš tudi kremo : 1 sladko smetano in 250 g mlečne čokolade skuhaš, čez noč ohladiš v hladilniku in stepeš. Na piškote nabrizgaš kremo, na kremo položiš še en piškot in poliješ z oblivom, za obliv lahko stopiš jedilno čokolado z maslom ali pa kupiš obliv ( pri nas imajo rajši temni obliv ). Jaz naredim na ohlajene išlerje še zvezdice. Mislim pa, da je razlika med judi in išlerji ta, da je jud brez kupčka na vrhu, če se ne motim. Poskusi !!! Lep pozdrav, Klavdija

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

8. jan 2004 15:00

Živjo, a to je recepta za te jude, ki jih prodajajo v slaščičarnah? Tisti veliki "valji" s krhkim piškotom zgoraj in spodaj, vmes je kakšnih 4 cm čokoladne (maslene??) kreme, in čez vrhnji piškot še čokoladna glazura? Uh, so dobri..... Klavdija, pa katerem recptu ponavadi delaš kremo? Oziroma katera je bolj podobna tistim slaščičarskim? Še nekaj: glede kreme, kjer skuhaš čokoladni puding, ali ne dodaš nič več kakakva ali čokolade? Masa v kupljenih judih je bolj temna, kakša pride po tem tvojem receptu? Lep pozdrav, Zala

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

9. jan 2004 10:20

Jaz ponavadi uporabljam masleno kremo s kakavovim pudingom. Sem pa tudi naredlia z lešnikovim,v kremo ne dodajam kakava. Za novo leto sem pa piškote nabrizgala z vrečko ( maslo in sladkor sem stepla, da je naraslo in dodala moko).Nabrizgala sem kroge, jih namazala z kremo iz sladke smetane in čokolade, polila z čokolado, na njih pa naredila kupčke iz stepene smetane. Šli so v promet, kot vedno, ko jih naredim. Če je pa krema podoban slaščičarski ne vem, poskusi. Lep pozdrav, Klavdija

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

14. jan 2004 15:13

Jaz sem sicer nekje prebrala, da so piškoti judi, piškoti polnjeni z vanilijevo kremo, pomočeni v čokoladni preliv in potreseni z kokosovo moko. Ali pozna mogoče katera kakšno drugo ime za to kar sem opisala? Klavdiji pa vseeno lepa hvala za recept. Bomo tudi te naredili...in pojedli. vesna kavčič

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

21. jan 2004 17:54

Ahoj. Sicer grozno zamujam, ampak recepta nisem našla - do sedaj. Sestavine: 250g moke 2 žlički pecilnega 100 g sladkorja 1 vanilij 2 žlički kisle smetane 275 g margarine 1 čokoladni puding 250ml mleka 75 g sladkorja v prahu 20 g kakava v prahu. Moko zmešamo s pecilnim in ju presejemo na delavno površino. Na jamico v sredi stresemo 50 g sladkorja, vanilij in smetano, vmesimo. Pridamo 175 g masla in umesimo. Če se nam lepi na prste, ga damo počivat, nato razvaljamo na 3 mm debelo. Z modelčkom izrežemo 40 krogov (premer 7 cm) in jih spečemo pri 175-200 °C 12-15 minut. OBLIV: Sladkor v prahu in kakav v prahu zmešamo, prilijemo 1/2 žlice vroče vode in zmešamo v gosto kremo. Pridamo 25 g raztopljenega masla, dobro premešamo in oblijemo polovico ohlajenih keksov. KREMA: Puding s preostalim sladkorjem pripravimo po navodilih, ga ohladimo (pri tem ga od časa do časa premešamo). Penasto umešamo 150g masla, primešamo 1 1/2 žlice vroče vode in postopno vmešamo v puding. Maslo ne sme biti prehladno, ker se ne bo hotelo sprijeti s pudingom. Preostanek masla raztopimo in ga vmešamo v zmes. S to zmesjo napolnimo brizgalno vrečko in jo nabrizgamo po drugi polovici keksov. Te pokrijemo s keksi z oblivom, pritisnemo skupaj. Po vrhu okrasimo s kremo. Dober tek. Urška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti