Izbira pasme psa-kmetija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. apr 2012 18:11

Roncolino:

" ...češ da manjši psi hitreje ugriznejo in so bolj agresivni ..."

 

Podatek z oddelka za plastično kirurgijo ene od večji slo bolnišnic:  daleč največji odstotek ugrizov in poškodb povzročijo psi tako imenovanih "prijaznih" in tudi manjših pasem (le da ugrizi manjših povzročijo majše poškodbe), in to večinoma domačim; zato, ker veljajo za prijazne in si ljudje in otroci več upajo in pravi čas ne zaznajo opozorilnega vedenja psa, če mu kaj ne paše; do t.i, nevarnih pasem pa so itak vsi bolj previdni, so pa njihovi ugrizi bolj razvpiti ...

 

 

mamamia

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

17. apr 2012 18:49

pe3ca

Vzemi mešanca med obema.    V kakem zavetišču bi se gotovo kaj našlo... Poznam enega in je na pogled grozeča gmota, strašen glas, sicer pa pravi medo.

Tamalaursa,

se v večini strinjam s tabo, tako glede zavrženih kužkov, kot glede vedenja določenih lastnikov, ki jih omenjaš. Tudi mene je v mladosti ugriznilo par psov, med drugim tudi 2 nemška ovčarja- nič za šivanje, le luknje od zob, vendar se ne bojim psov, niti ugrizov -razen kakšnih res ekstremno (ne)vzgojenih Misliš, da bi ti pri tvojem strahu pomagala kakšna strokovna literatura, da bi se bolje spoznala s pasjim vedenjem in druženje s psi, katerih lastnikom zaupaš? Moji prijateljici se je uspelo rešiti straha oz. nezaupanja pri dvajsetih... Pa malo delaj na svoji samozavesti...

 

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

17. apr 2012 20:00

Saj na tem že malo delam, se trudim, da grem k psu, ki se ga bojim a vidim, da je priden. Zadnjič mi je uspelo odpreti avtomobilska vrata in dejansko pustiti psu, da me je povohal (bila pa je zelo velika nemška ovčarka) in sem se počutila, kot da bi splezala na najvišjo goro sveta. Tako da počasi delam na tem, ne uspe pa vedno. Bom pa res poskusila malce v literaturo pokukat. 

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

17. apr 2012 20:51

_tisa_ je napisal/a:

pe3ca

Vzemi mešanca med obema.    V kakem zavetišču bi se gotovo kaj našlo... Poznam enega in je na pogled grozeča gmota, strašen glas, sicer pa pravi medo.

 

Mislim tole, da pa je ustreženo srcu in glavi, se pa redko zgodi :). Sem našla čisto pravega mešanca med ovčarjem in bernko :). Star je 7 tednov, jutri ga greva gledat :))))). V leglu sta dva fantka, lastnik pa po prvem stiku zelo prijazen.

pe3ca

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

17. apr 2012 21:06

_tisa_ je napisal/a:

pe3ca

Vzemi mešanca med obema.    V kakem zavetišču bi se gotovo kaj našlo... Poznam enega in je na pogled grozeča gmota, strašen glas, sicer pa pravi medo.

 

Mislim tole, da pa je ustreženo srcu in glavi, se pa redko zgodi :). Sem našla čisto pravega mešanca med ovčarjem in bernko :). Star je 7 tednov, jutri ga greva gledat :))))). V leglu sta dva fantka, lastnik pa po prvem stiku zelo prijazen.

pe3ca

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

17. apr 2012 21:10

Pozdrav,

preglejte karakteristike pasme Hovawart.Mi ga imamo in je čudovit pes-čuvaj in zelooooo lep.

Lahko pogledate is Bučer za pregled psov.

Branka

 

branka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

17. apr 2012 22:10

mamamia je napisal/a:

Roncolino:

" ...češ da manjši psi hitreje ugriznejo in so bolj agresivni ..."

 

Podatek z oddelka za plastično kirurgijo ene od večji slo bolnišnic:  daleč največji odstotek ugrizov in poškodb povzročijo psi tako imenovanih "prijaznih" in tudi manjših pasem (le da ugrizi manjših povzročijo majše poškodbe), in to večinoma domačim; zato, ker veljajo za prijazne in si ljudje in otroci več upajo in pravi čas ne zaznajo opozorilnega vedenja psa, če mu kaj ne paše; do t.i, nevarnih pasem pa so itak vsi bolj previdni, so pa njihovi ugrizi bolj razvpiti ...

mamamia

 

Ja, saj podobna scena je tudi pri zaltih prinašalcih, ker to so pa ja najbolj prijazni kužki, katere je nujno treba pobožati in takoj planiti nanje

Roncolino

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. apr 2012 22:22

Točno to, roncolino, zelo velik odstotek ugrizov zlatih prinašalcev beležijo. Ampak ljudje smo krivi, nihče drug.

mamamia

jožika  

član od: 17.4.2012

sporočila: 1

17. apr 2012 22:38

Mi imamo mešanko  z labradorcem in samo govorit ne zna .

jožika

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. apr 2012 2:36

mamamia je napisal/a:

Točno to, roncolino, zelo velik odstotek ugrizov zlatih prinašalcev beležijo. Ampak ljudje smo krivi, nihče drug.



mamamia

K tej statistiki nekaj doprinese tudi izjemna priljubljenost in zelo veliko število zlatih prinašalcev pri nas. Pa seveda vse tisto, kar ste že prej navedle - nevzgojenost ljudi, neodgovornost staršev, ki pustijo otrokom siliti v "leeeej, prijaznega kuuužkaaa" ...

 

@Tamalaursa - jaz pa ima zate en predlog, če si res želiš znebiti svojega strahu, ti svetujem, da poskušaš kdaj priti v stik z "Ambasadorji nasmeha".

To so skupina prostovoljcev, ki delujejo kot terapevtski pari pes + vodnik, so posebej izšolani in po končanem šolanju obiskujejo ljudi po domovih za ostarele, bolnišnicah, po raznih zavodih, kjer bivajo otroci s posebnimi potrebami in še in še.

Poleg tega organizirajo tudi "kinološke urice", kjer predvsem otrokom prikažejo pravilem odnos do psov, pa tudi posebna srečanja, kjer pomagajo ljudem znebiti se strahu.

Priporočam zato, ker vse poteka pod strokovnim vodstvom, kjer znajo dobro oceniti posameznega "prestrašenca" in mu na pozitiven način pomagajo, da se sooči s vojim strahom - seveda pa so tudi vsi njihovi psi popolnoma zanesljivi - torej tako "skulirani", stabilni, da jih tudi tvoj strah ne vznemiri.

Ker v tvojem primeru se jaz ne bi upala kar sama soočati z bilokaterim psom, saj psi zelo dobro zaznajo naše vibracije in se lahko (če nimajo pravega vodstva oz. če niso tako naučeni) hitro vznemirijo in te še bolj prestrašijo.

Moj pes je že take sorte - ko začne zaradi njegovega laježa npr. katera od sinovih sošolk prestrašeno cepetati in vreščati, začne še bolj divje lajati in ga je težko umiriti ... očitno ga strah človeka še bolj "razpali". Ampak to je samo doma v hiši, sicer pa je zelo prijazen pes, ki se ljudem raje umakne, kot da bi silil vanje.

 

Torej: če boš kdaj kje na kakšni pasji razstavi ali prireditvi, kjer se predstavljajo razna kinološka društva, ne oklevaj, kar pogumno pristopi k dekletom od "Ambasadorjev nasmeha" ali "Tačkam pomagačkam" ali "Zavodu PET - pasja enota terapevtov" - vsi se ukvarjajo s sorodnimi dejavnostmi in imajo pse, ki so res nežni, prijazni in tolerantni, kot pač morajo biti za tako delo. Z veseljem ti bodo pomagali Kar pogumno, pa veliko uspeha!

Pokukaj sem :

http://ambasadorji-nasmeha.si/

 

@Pe3ca, juhu, torej bodo slikice kmalu tukaj! Se veselim s tabo

 

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti