Izbira pasme psa-kmetija

antonio1  

član od: 26.9.2010

sporočila: 1

16. apr 2012 19:44

Mi imamo labradorko,staro 7let in pri nas je od malega,super družinski pes ,z laježem opozori, na prihod tujca,zelo učljiva pasma,prijazna do otrok in ostalih domačih živali(imamo še dve muci) zelo priporočam.   Joca             

antonio1

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

16. apr 2012 19:47

O ja, Cane corsoti so pa tudi ena top pasem. Mazice totalne...

 

Je pa res da je pri NO treb paziti pri izbiri vzreditelja. Vmes so jih totalno uničil z razstavno linijo in glede na njihov karkter je kar treba pogledati za stabilnimi in kvalitetnimi starši!

Roncolino

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

16. apr 2012 19:55

Če se boš odločila za nemškega ovčarja  , mislim , da boš zadela piko na i . Mi imamo sedaj že tretjega te pasme Prejšnja dva sta dočakala po13 let , ta zadnji pa šteje že tudi 12 let in je še v dokaj dobri formi . Upam , da ga še zelo dolgo ne bo treba uspavati , vsi bi ga zelo pogrešali . Je pameten , učljiv , zelo rad v naši družbi in dober čuvaj . Ima tako lepe , tople rjave oči , da ga preprosto moraš imeti rad .

Ne bi mogla rečt , da kdaj laja kar tako , brez  vzroka . Je pa res , da se boji grmenja in pokanja petard oz. pirotehničnih sredstev  , zato ga takrat pač spustim v garažo in se takoj umiri .

Nikoli pa ne bi imela takšnega divjega psa , ki bi preganjal sosede celo na NJIHOVI zemlji .

manca51

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

16. apr 2012 20:11

Jaz z nemškimi ovčarji na žalost nimam dobrih izkušenj ker me je eden napadel tako da, ne bi hvala. Še enkrat ti pa polagam na srce reši psa iz zavetišča pa če je nemški ovčar ali kakšne druge pasme. Ti psi so tako zvesti in tako hvaležni, da ne boš našla boljšega psa. Ne pravim, da je kaj narobe z tistimi iz vzreje ampak če samo pomislim, koliko psov mora umreti, ker jih nihče ne posvoji iz zavetišč, mi gre (priznam) kar na jok. 

Pravnica 2  

član od: 11.4.2012

sporočila: 41

16. apr 2012 20:26

Malo za hec... jaz imam čivavo in ob vskaem manjšem šumu že šviga levo in desno, rep kot zastavco in laja zraven,

da je kar veselje. Vedno vem, da se nekaj dogaja. Sedaj živim v bloku, ko pa sem doma pri starših v hiši, teka po veliki terasi in poživi celo naselje- Jo res vsi poznajo.

Pravnica 2

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

16. apr 2012 20:27

Ja tudi naša psička je zelo majhna ampak pravi mali hudiček haha. Vsi se je malo bojijo. Resno najboljša čuvajka, čuva še sosedovo hišo. 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. apr 2012 21:01

manca51 je napisal/a:

Če se boš odločila za nemškega ovčarja  , mislim , da boš zadela piko na i . Mi imamo sedaj že tretjega te pasme Prejšnja dva sta dočakala po13 let , ta zadnji pa šteje že tudi 12 let in je še v dokaj dobri formi . Upam , da ga še zelo dolgo ne bo treba uspavati , vsi bi ga zelo pogrešali . Je pameten , učljiv , zelo rad v naši družbi in dober čuvaj . Ima tako lepe , tople rjave oči , da ga preprosto moraš imeti rad .

Ne bi mogla rečt , da kdaj laja kar tako , brez  vzroka . Je pa res , da se boji grmenja in pokanja petard oz. pirotehničnih sredstev  , zato ga takrat pač spustim v garažo in se takoj umiri .

Nikoli pa ne bi imela takšnega divjega psa , ki bi preganjal sosede celo na NJIHOVI zemlji .



manca51

 

Joj, no, ne tako resno kot v zadnjem stavku. Kaj ne razumeš, da so tri pikice znak za ironijo, hec... V prispodobi sem hotela reči, da so odlični čuvaji. Naš pes ne stopi z dvorišča, četudi ne bi bilo ograje, in je lahko deset tujcev naokoli, res pa je, da bo lajal, če bi kdo, ko nas ni na spregled, hotel stopiti na naše dvorišče. In v tem vidim smisel psa čuvaja.

 

Sicer pa je vse odvisno od vzgoje psa oziroma gospodarja.

mamamia

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

16. apr 2012 21:16

http://www.youtube.com/watch?v=yaDdezD-RS0

Naša kmetija in naš Mike....imano že drugega psa te pasme,cele noči je tiho in tudi dneve, brez pesjaka,prosto se giblje,spi v hiši.Bog ne daj ,da ponoči kak nepovabljen pripelje na dvorišče...zalaja da se vse strese.

kuharca37

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

16. apr 2012 21:28

Tamalaursa , razumem te . Apriori zavračaš to pasmo , ker imaš pač slabo izkušnjo s predstavnikom te pasme . Najbrž bi enako razmišljala tudi jaz , če bi bila na tvojem mestu . Upam si pa trditi , da je pes tak , kakršna je njegova vzgoja . Za to je pa navadno odgovoren lastnik .

Popolnoma se strinjam s teboj ; vzemimo psa iz zavetišča , ponudimo mu topel dom in ljubezen . Verjemite , vračal vam bo to ljubezen vso svoje pasje življenje . Bo kar držalo , da je pes najboljši človekov prijatelj .

 

manca51

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. apr 2012 21:29

Srčkano. Zelo.

Pred bullmastiffom smo imeli sedem let rotvajlerja. Krasni psi. Naš je spal spanje pravičnega, ko so nam vlamljali v hišo in se sprehajali po njej.  Toliko o tem, kako ostra in nevarna pasma je to. Jaz pravim, da ni nevarnih psov, so le nevarni lastniki.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti