Beli žganci iz pirine moke

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

tema odprta - 16. apr 2012 12:54 | ogledi: 13.091 | odgovori: 5

Ker rada jem žgance in sedaj ne smem uporabljati pšenične moke uporabljam piro.

Zato prosim, če je že kdo delal žgance iz pire in pa kakšo drugo hrano iz pire lepo prosim če mi sporoči kako se kaj dela.

V upanju, da dobim odgovor že vnaprej hvala

TUMAAVGUST

darka56  

član od: 20.2.2012

sporočila: 40

16. apr 2012 13:14

100 % piro uporabljam za kruh, palačinke, testo za pizzo. drugače pa mešam s b elo ali črno moko. mislim, da tudi žganci ne bi bili slabi saj jih kuhajo tudi iz bele moke. enkrat bi jih skuhala malo drugič pa mogoče s krompirjem.

darka56

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

16. apr 2012 13:20

Pira je skoraj isto kot pšenica. A si prepričana, da jo lahko uporabljaš? To je kot bi  ti prepovedali med in bi namesto navadnega začela uporabljati ajdov med.

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

16. apr 2012 20:26

Žganci iz pirine moke so zelo dobri. Delam jih na način kot zapržko, jih zalijem z prevreto vodo,solim,premešam in pustim pokrite na mali temperaturi, da se parijo , jih premešam in to je to.Tudi iz ajdove moke jih delam po tem postopku, pa vedno uspejo. Poskusi.

zaja

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

18. apr 2012 11:03

Terman ali Termana je g. doktor reko da piro lahko uporabljam, zdaj sem pa v dilemi.

Bom še enkrat vprašala, saj grem jutri zopet k njemu.

Zaja lepo te prosim če mi še količinsko napišeš, sem čista začetnica na tem področju. Danes sem delala testo za "štrudl" in se mi samo trga. Naredila sem ga 4 x pa ni nič boljše . Na koncu sem ga samo razvaljala da sem lahko porabla nadev. Iz pšenične moke naredim  dobrega in čisto na tanko ga razpotegnem. Ne vem kaj je tukaj narobe.

TUMAAVGUST

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

18. apr 2012 19:30

Joj, TUMAAVGUST, tu si me pa najdla.Jas to delam tako na oko.Daj poskusi z petimi žlicami moke in toliko vode, da moko razmešaš fajn na gosto, pol pa ko pariš vidiš če je treba še zaliti, ali pa tudi ne. 

zaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti