Goveje meso - ali ga pred pripravo prekuhate?

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

tema odprta - 15. apr 2012 15:33 | ogledi: 9.418 | odgovori: 15

Pozdravljeni. Mene pa zanima nekaj v zvezi z govejim mesom. Danes sem od znanke slišala, da naj bi goveje meso pred pripravo obvezno prekuhali. Ona npr. za golaž, zrezke v omaki, govejo juho itd. meso najprej prevre, nato začne delati omako, golaž. Meni se je to zdelo tako zelo čudno, da vam ne morem povedati. Pravi, da je v krvi največ strupov itd. Zdaj pa vas prosim, povejte mi, ali je to res.

Če katera od vas to počne, prosim še za kakšno razlagico.

 

Hvala za odgovore in lep dan.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. apr 2012 15:39

Pozabi na "znanko". Poglej v kuharske knjige, po možnosti tudi kake moderne in se uči od tam.

Če bi bilo to, kar pravi ona res, bi cel svet govedino tako pripravljal, ne samo ena, ki pač ima neko fiksno idejo.

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 15. 2012 15:42

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. apr 2012 16:51

In zakaj v svojo prehrano sploh vključuje tako zelo strupeno reč? Brez govedine se pa res da živeti, a ne? Posebno prekuhane....

Lisa

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. apr 2012 16:58

Mogoče ji pa ugaja okus žagovine. In ker je do nje v današnjih časih težko priti, si pomaga pač z govedino....

lp

cervus

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

15. apr 2012 17:45

Punce, jaz sem vas samo lepo prosila za  vaša mnenja in ne neka pikanja ( elephus). Tudi meni se zdi to zelooo čudno, zato sem pa vprašala.

Če bo še katera podala kakšno mnenje, se vnaprej zahvaljujem.

 

 

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

15. apr 2012 18:31

Tiaja, v  "pikanju", kot praviš ti, je ponavadi skrit odgovor (mnenje) 

lp

mzm

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. apr 2012 18:37

Tiaja je napisal/a:

Punce, jaz sem vas samo lepo prosila za  vaša mnenja in ne neka pikanja ( elephus). Tudi meni se zdi to zelooo čudno, zato sem pa vprašala.

 

Nisem pikala, najmanj tebe. In mišzmoke, mislim, je zadela žebljico na glavico. Meso najprej prekuhati, pol odliti vodo in ga naprej pripraviti - mislim, da se ne razlikuje kaj dosti od žagovine - torej, tako se ne dela. Ni dobro. TO sem hotela povedati.

lp

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2012 19:40

Tiaja, tvoja znanka je čisto okej punca, samo o kuhanju ima pa obupno malo pojma. Nič hudega, samo kuharskih nasvetov se pa ne splača jemati od nje.

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2012 19:45

BTW, mati narava nas je naredila za vsejedce in dizajnirala naš metabolizem na to, da zmoremo pojesti surovo meso in ga čisto lepo presnoviti. Zaradi tega imamo tudi toliko stalnih zob (da bi zmogli z zobmi raztrgati meso).  To sicer danes počnemo bolj v fini verziji (karpačo, tatrski biftek) pa pri srednje zapečenih steakih....to pa zato, ker so naši prapredniki osvojili tisto finto z ognjem in so v jamah pekli meso.  Prej so pa jedli surovega, ker drugače niso znali. In mi smo, evolutivno gledano, še danes opremljeni za tak prapečinski način prehranjevanja. Je o tem antropolog Claude Levi Strauss veliko napisal v svojih člankih o treh kulturah na temelju priprave hrane (surovo, pečeno, kuhano).

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. apr 2012 19:58

Jaz govedino vedno skuham pred uporabo, mislim govejo juho ..... 

ja, za tatrca je pa ne kuham drži ..., tudi karpačo "sede" surov. Pa še kar nisem zastrupljena, včasih samo malo strupena ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti