Goveje meso - ali ga pred pripravo prekuhate?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. apr 2012 20:19

Tole sem hptela že davno prej poslati, pa mi je povezava štrajkala:

Tiaja, tista tvoja znanka pač nima kaj veliko pojma o govedini (pravzaprav o zgradbi mesa, žil, krvi,....). Ker trditi, da ima meso ne vem koliko krvi.....potem, ko je odležano in na voljo kupcu v mesnici.

Da o tem, da mora človeku zdrava pamet povedati, da kri po telesu raznaša kisik, glukozo, druge potrebne snovi do celic in od tam ogljikov dioksid, nerabne snovi,.....da se v ledvicah preceja (filtrira), da tudi človek, če mu ledvica odpovejo, pa ne pride do umetnega prečiščevanja krvi - dialize - umre v nekaj dneh.....kako bi potem lahko živela ena krava z zastrupljeno krvjo?

Ja, res ne škodi, če človek v šoli ne sedi preveč na ušesih.

 

 

rimljanka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. apr 2012 10:22

Globoko v spominu imam, da sem nekje (ce ni bilo to celo v neki slovenski kuharici) pri kuhanju goveje juhe)celo zasledila podoben napotek. Vsekakor pa tega ne pocnem.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. apr 2012 10:58

rebecca je napisal/a:

Globoko v spominu imam, da sem nekje (ce ni bilo to celo v neki slovenski kuharici) pri kuhanju goveje juhe)celo zasledila podoben napotek. Vsekakor pa tega ne pocnem.



LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

 

Tudi v eni od debat o kuhanju goveje juhe smo lahko prebrali, da nekateri vržejo proč vodo, v kateri zavrejo meso in govedino, in dajo potem prevreto meso in kosti znova v hladno vodo in šele potem skuhajo juho do konca. Jaz tega ne počnem.

mamamia

Mygrace

sporočila: 6506

16. apr 2012 11:02

Pri nas prevremo kosti.

Mygrace

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. apr 2012 12:20

To počnejo zelo natančne gospodinje, zato da je juha čisto zares bistra. Ali pa večino časa kuhe pobirajo peno z nje, dajejo nanjo beljak...itd. Nisem velik "juhar", ampak kakšna motnjava me ne moti, glavno da je juha okusna.

Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti