Kuhanje kave

buhonen  

član od: 14.4.2012

sporočila: 1

tema odprta - 14. apr 2012 15:56 | ogledi: 7.760 | odgovori: 7

Pozdravljeni, 

Z kolegom sva se odločila da organizirava degustacijo kave ki jo bova skuhala vsak posebej. Na degustaciji bo 15 ljudi, ki bodo ocenjevali kakovost oz okusnost kave. Da bodo rezuklati relavantni sva se odločila, da sestaviva vprašalnik, ki bo enoten usem. Na vas sem se obrnil z prošnjo za kakšen predlog katera vprašanja naj vprašalnik vsebuje.  Vsako vprašanje se bo točkovalo od 1 do 10 (1 slabo, 10 odlično), 

Zahvaljujem se vam za odgovore

 

lep pozdrav

BB

buhonen

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

14. apr 2012 16:43

količina usedline, temperatura, porazdelitev okusa (ko piješ, priokus, ...), količina, dodatki (prveč/premalo mleka cukra, ...)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. apr 2012 17:41

Ne se hecat, kako pa misliš, da boi nekdo verodostojno ocenil na lestvici od 1 do 10, koliko je kava sladka ali kake barve je.

Morda bi vseeno malo pokukali v kako teorijo o sestavi anket, ocenjevanj, itd.

Aja, pa bo vsajk ocenjevalec vedel, kdo od vaju je skuhal katero kavo?

rimljanka

buhonen  

član od: 14.4.2012

sporočila: 1

14. apr 2012 18:18

ocenjevalec ne bo vedel čigavo kavo pije, probav pa bo obe. Gre pa bolj za družabno degustacijo, temu primerna mora biti tudi tabela ocenjevanja. 

buhonen

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. apr 2012 19:13

Ne vem zakaj vedno preveč pričakujem od uporabnikov, ki so obenem tudi moderatorji.. estupida

www.mojalbum.com/naredilaana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2012 19:34

Mimogrede, ali  bo tisti vprašalnik, preden ga predložita naključnim žrtvam,  kdo lektoriral?

 

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. apr 2012 20:16

Meni ta priprava deluje nedodelano in ne vem, kakšen je cilj te degustacije. Ali gre za družbo, ki se bo na ta način malo zabavala, ali gre za res za kakšno pravo degustacijo? No, potem bi se jaz takšnega promotorja ognila. Ker če nekdo nekaj pripravlja, mora o stvari toliko vedet, da vprašanja z levo roko in sredi noči zdiktira. Ker vprašat je treba znat, z vprašanji pokažeš, koliko o neki zadevi veš-

 

Če gre za hec, potem je pa od druščine odvisno. Ki je ne poznamo. Bi jo zabavala vprašanja vstilu, ali je kava z belim ali rjavim sladkorjem, je v njej čokolada ali ne, je možno, da je namesto mlete kave kar insatnt uporabljena, je kava s kofeinom ali brez,  katere znamke je kava, koliko ml mleka je v skodelici, po kateri kavi bo degustatorje prej nekam pognalo ...   Če je zabava, naj bo do konca.

 

O jeziku tudi ne bi, ampak dobro, nismo vsi popolni, čeprav vejice sodijo med osnove, pa tudi vsem menda, ne usem.

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti