Odvisnost od čokolade

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

13. apr 2012 15:12

Ne vem zakaj bi bil to greh. Čokolada je pač tudi hrana in če jo konzumiraš v zmernih količinah (z nobeno stvarjo pač ni dobro pretiravati) ne more ravno škoditi. Razen če te je to začelo motiti zaradi ne vem katerega razloga. Potem  jo probaj nadomeščati z drugimi živili, ki imajo podobne sestavine. Suho sadje (fige, slive), kakav (navaden, nesladkan), ...

In tudi okusi so različni. Vsaj zame obstajajo veliko boljše čokolade kot so Lindtove, le žal se jih ne da dobiti pri nas.

trac

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

13. apr 2012 17:16

Popolnoma te razumem.

Meni se to včasih dogaja večer za večerom, samo, da jaz ne ostanem pri dveh koščkih.

Potem je kak teden mir, pa me spet prime.

Kar uživaj, če ti paše.

syu

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

13. apr 2012 18:05

 Ta dva koščka na dan kar pojej

Če bi je pojedla po več tablic na dan, bi se lahko začela pogovarjati o zasvojenosti .

 

vd007

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

13. apr 2012 18:53

Pa te so meni tudi dobre. Lahko tudi po netu naročiš.

www.spruengli.ch

Lp, Saša

Mir in dobro!

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

14. apr 2012 9:41

Odlične so tudi čokolade s solnim cvetom od piranskih solin in tiste z bučnimi semeni, od ene oljarne. Za dobro čokolado ni nujno treba na drug konec sveta (ali naročanje prek neta).

peter

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. apr 2012 10:04

Dobnikove temne čokolade se lahko kosajo s katerimi koli, kar sem jih poskusila (pa jih ni bilo malo.....). Dobiš jih pri njih v čokoladnem ateljeju, imajo jih tudi Mercatorjevi centri. 

Super so tudi tiste, ki jih v obliki paličic (ali cigar, kakor hočete) prodajajo v Maximarketu. Imena se zdaj res ne spomnim, ampak jih ni mogoče zgrešiti.

Zelo dobre pa so tudi temne čokolade, ki jih prodaja Hofer, pa še precej cenejše od ostalih. 

...... bolje da neham, da ne bo treba brisat sline s tipkovnice. 

Sonja

Jabolk  

član od: 9.4.2012

sporočila: 29

14. apr 2012 10:39

S čokolado se da fino eksperimentirati tudi doma. Ker se smatram za odvisnika jo kar pogosto pripravljam v različnih variantah :)

Recimo za vse tiste, ki imajo težave s slabo vestjo priporočam kakšno presno varianto čokolade. Glavni bavbav je namreč sladkor. Če to odstraniš kolikor se da, ali pa nadomestiš s kakšno drugo sladkarijo lahko brez težav tudi 100g na dan ;)

Jabolk

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

14. apr 2012 21:08

Jabuk, kakšna je presna varianta čokolade?

kobra 1

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

15. apr 2012 8:17

Uporabljene so naravne sestavine, pridobljene na etičen način, brez kemikalij in škropiv. Edinstvene sestavine so združene v receptu, kjer ni mleka, sladkorja, glutena in soje, minimalno 67% kakavovega deleža

Sestavine presne čokolade:

-presna kakavova masa
-presni agavin sirup
-presno kakavovo maslo
-presna kakavova zrna
-sončnični lecitin
-vanilija

Mayisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti