Kam po slike za dokumente?

tema je zaklenjena

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

26. jul 2012 9:55

zzak1977 je napisal/a:

Ravno sem napravil 3 dokumente, vse skupaj mi je vzelo 20 minut s slikanjem vred, stran vržen čas, denar in energija. 90€, puf!



Commis débarrasseur

 

Sicer ne vem kaj pravzaprav si želel s tem povedati, da pa boš v popolnosti razsvetljen, še ena dodatna informacija vezana za moje slikanje. Plačala sem 15,00 EUR, kar je nekje običajna tarifa fotografov tovrstno fotografiranje.

 

S tem se pa globo strinjam.Pa da pri fotografu štalo delaš, da na fotkah slabo zgeladaš? Jaz imam tako gubo sredi čela, da je še plastični kirurg ni uspel spraviti v red (se je vsa družina smejala, ko je bila malo zravnana ...), in če bi ta na fotki manjakala, kot da ne bi bila jaz.

Ja, kompleksi so huda reč.

mamamia

 

In ne mamamia, nimam kompleksov, jih pa očitno imaš ti, če si že bila pri plastičnem kirurgu, jaz ga ne potrebujem! 

 

leandros

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. jul 2012 10:18

Po mojih izkušnjah ne samo da nihče ne gleda slik, še dokumentov nihče ne gleda. Odkar pomnim, namreč hodim po svetu z motnjo spolne identitete, namreč v vseh dokumentih imam vpisan moški spol (posledica nekega davnega zajebka pri dodeljevanju EMŠO) že zadnjih 25 let, pa so se enkrat samkrat vtaknili v to, mislim, da je bilo na Lutonu; takrat sem mrtvo hladno pojasnila "that was before the operation", in ni bilo no further comments. Sicer si pa ne morem kaj, da ne bi bila malo zlobna: svetloba pri fotografu je pač drugačna kot svetloba pri domačem kopalniškem ogledalu, kjer se človek tudi rad postavi tako, da se vidi z najboljšega zornega kota, pa še očal ponavadi nima (odtod verjetno tudi prepričanje množice žensk, da zgledajo v resnici toliko stare kot njihove lastne hčere, hihi). lp, proxima

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. jul 2012 10:29

Proxima, tale je pa svetovna.

 

naor

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

26. jul 2012 11:33

Crkujem od smeha

saša

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

26. jul 2012 12:08

, a, to bi lahko bil eden od razlogov za marsovčka pri proximi

lp

mzm

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

26. jul 2012 13:16

Pa še kako se gleda dokumente in fotografije na njih. Predlani sva lepo obračala na meji s Hrvaško, ker sem spregledala, da mi je tiste dni pretekla osebna, in gospa absolutno ni želela nič slišati o drugih dokumentih, ki niso OD. In zaradi že zgoraj omenjene fotografije sem enkrat komaj prišla nazaj iz ZDA, ker se je ravno tako eni gospe zazdelo, da to ne morem biti jaz. O vsej nadaljni proceduri raje ne bi

strelka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

26. jul 2012 13:45

leandros je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

Ravno sem napravil 3 dokumente, vse skupaj mi je vzelo 20 minut s slikanjem vred, stran vržen čas, denar in energija. 90€, puf!



Commis débarrasseur

 

Sicer ne vem kaj pravzaprav si želel s tem povedati, da pa boš v popolnosti razsvetljen, še ena dodatna informacija vezana za moje slikanje. Plačala sem 15,00 EUR, kar je nekje običajna tarifa fotografov tovrstno fotografiranje.

 

S tem se pa globo strinjam.Pa da pri fotografu štalo delaš, da na fotkah slabo zgeladaš? Jaz imam tako gubo sredi čela, da je še plastični kirurg ni uspel spraviti v red (se je vsa družina smejala, ko je bila malo zravnana ...), in če bi ta na fotki manjakala, kot da ne bi bila jaz.

Ja, kompleksi so huda reč.

mamamia

 

In ne mamamia, nimam kompleksov, jih pa očitno imaš ti, če si že bila pri plastičnem kirurgu, jaz ga ne potrebujem! 

 



leandros

Ne razumem o čem sem bil pravkar razsvetljen do popolnosti?

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jul 2012 14:05

strelka je napisal/a:

Pa še kako se gleda dokumente in fotografije na njih. Predlani sva lepo obračala na meji s Hrvaško, ker sem spregledala, da mi je tiste dni pretekla osebna, in gospa absolutno ni želela nič slišati o drugih dokumentih, ki niso OD. In zaradi že zgoraj omenjene fotografije sem enkrat komaj prišla nazaj iz ZDA, ker se je ravno tako eni gospe zazdelo, da to ne morem biti jaz. O vsej nadaljni proceduri raje ne bi



strelka

 

Zanimivo. Naša izkušnja s hrvaške meje pa je takšna, da so moža, ki mu je potekla osebna, spustili čez mejo.

Namreč, naju s hčero je peljal na letališče v Zagreb, in ko smo pojasnili, da bi zamudili let, če ga ne spustijo preko, so mu dovolili prehod meje, a je moral zagotoviti, da se bo res takoj vrnil. Seveda se je, na meji so pri izhodu že vedeli zanj in se mu je obmejni hrvaški policist zahvalil, da se je držal dogovora.

 

Odgovor leandros glede mojih kompleksov in plastika: guba je še vedno tam, kjer je bila, če pa dober prijatelj malo eksperimentira z novimi preparati je pa lahko hec precejšenj. Da sem sicer polna kompleksov, zdaj ne vem ali več ali manj vrednostnih, pa vesoljna kulinarika še kako dobro ve. Gobezdalo pač, kaj morem.

mamamia

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. jul 2012 14:22

proxima je napisal/a:
Po mojih izkušnjah ne samo da nihče ne gleda slik, še dokumentov nihče ne gleda. Odkar pomnim, namreč hodim po svetu z motnjo spolne identitete, namreč v vseh dokumentih imam vpisan moški spol (posledica nekega davnega zajebka pri dodeljevanju EMŠO) že zadnjih 25 let, pa so se enkrat samkrat vtaknili v to, mislim, da je bilo na Lutonu; takrat sem mrtvo hladno pojasnila "that was before the operation", in ni bilo no further comments.
lp, proxima


 

Napako ti lahko upravna enota z odločbo popravi v matičnem registru, če bi želela.

 

Drugače pa je "finta" dokumentov ravno v tem - da povejo kdo smo mi. Slika gor ni za okras, ampak potrjuje dejstvo, da je oseba na dokumentu ista kot oseba, ki stoji pred mano. Zato retuširanje ni dobrodošlo.

 

Bi pa še opozorila glede fotografij za dokumente, ki ne smejo biti izdelane na napravah za samopostrežno fotografiranje, čeprav na vseh teh samostoječih avtomatih piše, da so ustrezne za osebne dokumente...

Začetnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jul 2012 18:05

OOO, beginnerca je z dopusta, dobrodošla ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti