Kam po slike za dokumente?

tema je zaklenjena

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 4. apr 2012 13:36 | ogledi: 14.497 | odgovori: 63

Zelo zelo razočarana sem nad zaprtjem fotoateljeja Polone Potrč . Sem bila med tistimi: enkrat Potrč, vedno Potrč. Morda kdo ve za fotografa, ki dela fotografije za dokumnente, ki niso 'policijske' ?

Upam, da bo Polona našla naslednika, ki bo prevzel njen stil in kakovost.

alibaba

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

4. apr 2012 14:43

Prvič slišim, da je zaprla...jaz pa ravno letos rabim novo.....škoda. V Foto Grad so tudi ok. To je na začetku Miklošičeve nasproti zavarovalnice Triglav in JB restavracije...

LP, Saša

Mir in dobro!

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

4. apr 2012 14:54

Ja, po 70. letih. Nov lastnik stavbe (če se ne motim), je povišal najemnino, pa zdravje ji malo nagaja (sem brala). Celo peticija za subvencioniranje je bila na MOL. Zdaj je notri nek drug foto, ki z njo nima nič. Da ne boš slučajno tja zašla... Tako da iščem kak približek...

alibaba

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

4. apr 2012 15:09

Bo težka. Enkrat sem bila v foto Tovoli...groza sem izgledala, kot da bi mi mama umrlla pa ozadje neko čudno...Saša

Mir in dobro!

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

4. apr 2012 15:41

Žal, bojim se, da za dokumenta prav morajo biti "policijske" slike.

 

Pozdravček!

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

4. apr 2012 15:45

Nič bat, dragička, nič bat! Ni treba! Z Venturini ti lahko potrdiva.

alibaba

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

4. apr 2012 15:52

Jaz sem lani šla najprej v BTC - v halo A. Katastrofa milo rečeno. Potem sem isti dan šla še v Foto Šiško pa je bilo OK - vsaj podobna sem si bila na fotografijah, pa gotove so bile takoj. Se mi je rahlo mudilo, tako da si nisem mogla kaj dosti zmišljevat glede izbire fotografov.

Lizzie

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

4. apr 2012 16:06

alibaba je napisal/a:

Zelo zelo razočarana sem nad zaprtjem fotoateljeja Polone Potrč . Sem bila med tistimi: enkrat Potrč, vedno Potrč. Morda kdo ve za fotografa, ki dela fotografije za dokumnente, ki niso 'policijske' ?

Upam, da bo Polona našla naslednika, ki bo prevzel njen stil in kakovost.

 

Jaz pa mislim, da pri fotografijah kot so tiste za potni list, ni zelo bistveno, kdo te slika. Bila sem nekaj let nazaj pri Potrčevih, sem se slikala za pasuš. Bila sem navdušena, kako prijazno so se ukvarjali z mano, pa kapljice za sčistit beločnice, malo pudrčka, da se ne svetiš, itd. Plačala blazno veliko (za 4 minislikce), ampak vseeno sem bila vesela. Naslednji dan pridem po fotografije in o bog, bile so grozne, čisto od blizu, moja glava je zgledala, kot da imam 25 kg več. Sem se odločla, da lahko tako fotografijo naredijo kjerkoli in da raje za njo plačam 3x manj kot pri Potrčih...

Je pa res, ko ne rabiš tako strogih slikic, se pa njihov trud obrestuje in so fotke fajn

perpetua

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. apr 2012 16:21

Jaz sem se slikal sam z mini fotoaparatom in navadnim barvnim tiskalnikom (ne foto) natisnil. Paziti je treba le na proporce, da so pravi.



Jernej - zasebno mnenje

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. apr 2012 16:26

Ne obremenjuj se preveč s fotografijami za dokumente, na upravni enoti ti jih tako ali tako preskenirajo in ko jih potem natisnejo v potni list ali osebno izkaznico, si tako ali tako neprepoznaven. Škoda skrbi.

Sonja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

4. apr 2012 16:34

Fotografija za potni list in vozniško dovoljenje mora biti biometrična, za nobenega od dokumentov ne sme biti izdelana na aparatu za samopostrežno fotografiranje.

Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti