Kam po slike za dokumente?

tema je zaklenjena

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

5. apr 2012 23:56

alibaba, jaz sem s tabo.

Potrč je bil institucija in razred zase, tako za fotografije za dokumente kot umetniške fotografije. Nisem vedela, da so zaprli in sem zelo žalostna nad novico. V kolikor najdeš vsaj oddaljen približek, mi prosim javi na ZS.

strelka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

6. apr 2012 6:00

Pa da še malo nadaljujem po Vivi Meier - v naših krajih sta bila pred davnimi leti dva fotografa - skoraj nasproti v isti ulici. Prvi je stranke počesal, napudral, popravljal ... preden je slikal. Drugi pa se ponavadi ni toliko trudil - pa med njunimi slikami ni bilo kakšne posebne razlike. In ko so se stranke pri tem drugem jezile nad slikami, ki jih je naredil je ponavadi rekel - Ja punca, kaj češ - kar je vidlo, to je naredilo.

Se pa strinjam, da je razlika med slikami različnih fotografov in prav to se je točno videlo pred leti, ko smo množično zamenjevali dokumente. Važno je da je tudi stranka s slikami zadovoljna in da se na njih vidi, čeprav tudi stranke večkrat mislijo, da bi moralo izgledati bolje. Mislim pa, da za uradne dokumente velja neko točno pravilo, kako morajo slike izgledati in je na upravni enoti zavrnejo, če niso take kot je treba (to sem že videla tudi v živo).

Srečno roko pri izbiri novega fotografa in lep dan vsem skupaj

 

tedyka

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

6. apr 2012 8:43

Oh, jaz sem pa mislila, da so se Potrči samo preselili kam iz centra  Tudi jaz se priporočam, če kdo odkrije kakšno kvalitetno nadomestilo!

TEIA250  

član od: 26.6.2012

sporočila: 1

26. jun 2012 15:25

 

Oj, ali je morda katera že "odkrila" dobrega fotografa, ki je vsaj približek Poloni Potrč??? Letos mi poteče tako osebna kot tudi potni list in mi gre blazno na živce, ko se prideš slikat za dokumente in jih večina na hitro slipritisne, enkrat, dvakrat.... in potem dobiš slike......groza. Pri Potrču je bilo meni zakon, zato bi rada izvedela, kdo je vsaj približek temu...ali kdo morda ve - Petra Nuzdorfer slika tudi za dokumente?????? lep dan vsem

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. jun 2012 21:14

Foto Majhenič je znan in dober portretni fotograf. Je pa iz Domžal. Jaz sem šla k Foto Pauli na Trubarjevo v Ljubljani. Prosila sem jo, naj me naredi najlepšo in me je. 

 

naor

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

27. jun 2012 9:46

Jaz sem imela isti problem. Letos mi je potekel potni list in ker sem morala to na hitro naredit, sem sla do fotografskega studia, ker mi je bilo povedano, da pa tam delajo lepe slike. Madona, slika je taka, kot da so me slikali v zaporu ... samo se una ploscica z imenom mi manjka v roki pa bi bila ponudba popolna!!!!

Ocitno je danes fotograf vsak, ki prime fotoaparat v roko!

urska

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

27. jun 2012 11:35

Res zgleda da je lahko vsak fotograf.

Jaz sem se morala za osebno it slikat lani poleti. Ker mi je blo najbližje sem se šla slikat v Logatec.

Sploh nisem pomislila da so lahko take slike.

Uf uf. Hudo.

irena66

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

27. jun 2012 14:57

Ja slika v mojem potnem listu je taka, da me jo je kar sram pokazat. Ce ne bi to stalo 50eur, bi se sla najraje se enkrat slikat in ponovno narediti potni list (z malo bolj "dostojno" sliko).

Vsi so mi rekli, da si na tisti sliki sploh nisem nic podobna. Pa se ker barvno sliko spremenijo v crno-belo, prides na koncu tak, da se sam svoje slike ustrasis.

urska

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

22. jul 2012 14:33

Mi pa potrebujemo enega fotografa, da bo fotografiral našega živahnega 5-mesečnika, da mu lahko naročimo osebno izkaznico. Otrok sam še ne sedi, ob opori sedi tako-tako (kakor ima pač dan, enkrat zelo dobro, drugič pa sploh ne), če ga poležimo na hrbet, se pa takoj obrne na trebuh (od kar to zna, ni govora, da bi ležal na hrbtu ...). Mi lahko priporočite kakšnega fotografa/fotostudio? Lahko tudi na ZS.

Katja D.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti