Darilo za 60 let-za žensko

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

5. avg 2014 11:34

limnol je napisal/a:

Heheee...plača ozr. penzija ne bi bila za čert tanka goriva :)

 

Hehe, tole ali nič



Sonja

vd007

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

5. avg 2014 13:31

Jaz svoji mami vedno kaj sama naredim, pa tudi, če je samo čestitka, del darila pa ji običajno kupimo skupaj (jaz, moj partner in ati). Tako običajno dobi kaj takega, kar si želi in si skozi celo leto 'kupuje' in nikoli ne kupi. Tako je dobila nov komplet jedilnega pribora (prej je mesece in mesece stokala, kako se naše vilice sploh več ne svetijo, pa še dve žlici je nekje izgubila), ker smo prispevali denar trije, smo ji kupili velik set, za 12 ljudi, vključno z zajemalkami, priborom za  ribe, omake, itd.. Eno leto je dobila ročno vezen kuhinjski prt z velikonočnim motivom (čeprav ima rojstni dan novembra), jaz pa sem izdelala še sliko, ki jo ima obešeno v dnevni sobi. Vesela je bila tudi posteljnine, kompleta brisač in kopalnega plašča, pa kakšne kozmetike se tudi vedno razveseli. Enkrat se nam je zgodilo, da se nismo spomnili nobene stvari, ki bi bila uporabna in bi si je želela, pa smo se odločili in jo peljali v restavracijo na večerjo, saj je večkrat povedala, da je nekaj njenih sodelavk to restavracijo zelo pohvalilo in, da moramo enkrat it pogledat, pa potem seveda nismo nikoli šli. Darila so res zelo raznolika, od kuhinjskih aparatov, do doma zapečenega mp3-ja za v avto . Jaz svojo mami dobro poznam in imam še to srečo, da je vesela res različnih stvari, tako, da skoraj ne morem falit .

Moje najljubše darilo pa je slika, ki jo je dobila od mene lani za božič, ker sem se res potrudila in sem bila vesela, da mi je uspela, kot sem si zamislila, mami pa je bila tudi srečna, saj je sliko za v dnevno sobo 'kupovala' vsaj pol leta pa je bilo vedno škoda denarja:

Sandra_a

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. avg 2014 13:50

se ti zdi, da je namen darila, da je tebi najljubse?

Commis débarrasseur

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

5. avg 2014 14:03

ti si očitno prebral zadnji stavek mojega posta, se odločil, da ga boš narobe razumel in me vprašal precej trapasto stvar...

 

vsekakor ni namen darila, da je meni najljubše in tega tudi nisem zapisala na način, ki bi na kaj takega namigoval. mi je pa vsekakor pomembno, da, ko sama nekaj izdelujem nekomu za darilo, da uspe tako, kot imam v mislih, ker moram biti sama najprej zadovoljna z izdelkom, ki ga nekomu namenim. ne vem, če si že kdaj za koga kaj ustvaril, ampak zame je pogoj, da sploh dam zadevo iz rok, da je narejena kot je treba in sem z njo zadovoljna. poleg tega se v procesu nastajanja tudi sama do določene mere 'navežem' na tisto, kar izdelujem, ker je produkt mojega truda, časa, domišljije in v to vložim ljubezen do osebe za katero bo darilo. ta slika je moja najljubša, kar sem jih izdelala in to, da sem z njo osrečila mojo mami mi ogromno pomeni, zato si vzamem vso pravico, da ob fotografiji to tudi napišem, oziroma povem.

Sandra_a

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. avg 2014 14:07

Malo je mam, ki bi potožile, da jim darilo otrok narejeno izpod rok ni vsec. 

Commis débarrasseur

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

5. avg 2014 14:31

ZZak ima spet slab dan....

marjja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. avg 2014 14:33

Ce bi imel slab dan, bi izrazil svoje mnenje o kvaliteti proizvoda.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. avg 2014 14:40

vd007 je napisal/a:

limnol je napisal/a:

Heheee...plača ozr. penzija ne bi bila za čert tanka goriva :)

 

Hehe, tole ali nič



Sonja



vd007

 

Hehe, naša celoletna plača ni za en teden najema, kaj šele za četrt tanka. Kakih 50 jurčkov gre naenkrat v tank ...

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. avg 2014 15:02

zzak1977 je napisal/a:

Ce bi imel slab dan, bi izrazil svoje mnenje o kvaliteti proizvoda.



Commis débarrasseur

Ultra slab?

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

5. avg 2014 15:04

No, potem pa prosim upoštevajte še to, da se jahta podari s polnim tankom. Glede na to, da je mamam tako rekoč nemogoče podariti nekaj, nad čemer bi se nakremžile (razen redkih izjem), pazite torej na podrobnosti.... pa, za božjo voljo, upoštevajte, da se mogoče v mami nekje globoko vseeno še vedno skriva oseba, katere obzorja sežejo preko meja kuhinje oziroma plota domačega vrta



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 05. 2014 15:07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti