Darilo za 60 let-za žensko

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

16. jun 2014 17:39

Nasa mama jih je aprila praznovala 70. "otroci" smo ji podarili en teden razvajanja za dve osebi v Rimskih toplicah. Seveda se je tja podala z nasim ocetom. Oba sta prisla domov zelo zadovoljna.

Ob tej priloznosti je dobila se nekaj opreme za peko, kopalni plasc (ker redno hodi v bazen), dve jutranjki (zimsko in poletno) ter ogromen sop vrtnic (vnukinji).

 

ribica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jun 2014 17:55

Jaz samo mislim, da se Lisa dovolj ceni, da ve kako in kaj. In prav je tako.

Jaz sem tudi bila nekaj časa zadovoljna z "lonci" in ko je letos padla ideja, da spet dobim kaj takega, sem rekla NE. Ker zdaj več s tem nisem zadovoljna, od tega imajo vsi nekaj, jaz pa sem zdaj v fazi, ko hočem nekaj zase.

In sem dobila, kar sem si zaželela in je samo zame.

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. jun 2014 18:00

Ja se strinjam, če je že mama tista, ki mora kuhati za vso družino, potem je lonec za rojstni dan res hudičevo sebično darilo.  Darilo mora biti v vsakem primeru samo za tistega, ki mu je namenjeno.

Med tem, koliko se ceniš in kakšna darila pričakuješ, pa ne vidim nobene zveze.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 16. 2014 18:04

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. jun 2014 18:00

Če se človek odloči, da bo nekaj razumel narobe (ker mu ni všeč oseba ali kaj podobnega), bo to razvil  do neverjetnih obsegov. Bravo Limnol!

Kar sem hotela povedati je, da trenutno (v starosti 60+) razmišljam o tem na kateri hrib še splezat, katero knjigo prebrati, na katero predavanje iti, česa se še naučiti...in podobne zadeve. Daleč od tega, da bi cankarjansko čakala, da bo nekdo vzel v dlani mojo žuljavo roko. Piškote spečem za praznike betežni sosedi, ki si jih sama ne more več. In ko bom sama betežna (kar sedaj nisem in upam da še dolgo ne bom), jih bom vesela tudi jaz. Tačas se mi pa to vendarle zdi še prezgodaj.

Mislim da se mami tudi s precej prazno denarnico da narediti veselje, saj so najboljše reči običajno zastonj ali tam nekje. Za pogoltno prasico sem na tem področju neverjetno zadovoljena od otrok, ki so po meni.

A to je samo moje mnenje - Limnol, tebi pa želim ....ah, kaj vem kaj.

 

Lisa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. jun 2014 18:23

 

Hehe, tole ali nič

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. jun 2014 19:17

Le kaj bi s tem, samo skrbi imaš in stroške!

 

naor

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

16. jun 2014 20:37

Lann, vse tako rečemo... Pa vendar nam vedno kaj manjka - kašnega turističnega bona se ne bi nihče branil.

Barbra

anaboleyn  

član od: 18.1.2010

sporočila: 91

16. jun 2014 22:55

Draga Lann,

odgovore na vprašanje KAJ kupiti mami za 64. rojstni dan si dobila (mislim, da kar nekaj uporabnih idej). Odgovorov na vprašanje KOLIKO ODŠTETI ZA DARILO pa v glavnem ne. Verjetno tudi zato ne, ker je odgovor skoraj nemogoč. Pomembno je, koliko denarja imaš na razpolago oz. koliko si ga za darilo pripravljena odšteti.

Če mama pravi, da nič ne rabi in da vse ima, bi jaz razmišljala v smeri "nematerialnega" (=nekaj, kar se porabi ali uporabi)

Npr. bon za nego v kozmetičnem salonu (če seveda hodi h kozmetičarki), bon za sproščujočo masažo (če bi ji to ustrezalo), razvajanje v toplicah (vidiš, pa smo pri denarju - če ga imaš malo, vendar dovolj za npr. vikend paket, je to lahko zelo simpatično darilo, ker ne gre za okroglo obletnico tudi absolutno dovolj bogato), če ga imaš več, pa si z njo privošči cel teden. Če se dovolj razumeta za takšno druženje, seveda.

Če pa vas je več otrok, se morda dogovorite in jo vi povabite na družinsko kosilo. Mame so običajno zelo vesele, ko vidijo vse svoje na kupu, še posebej najmlajše člane družine...

anaboleyn

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. jun 2014 6:52

lann je napisal/a:

Kaj podariti za rojstni dan ženski za  64let?

Koliko odšteti za darilo?
lann

Po nasvet se obrni h kateri od maminim dobrih prijateljic, ki jo dobro poznajo in gotovo vedo tudi za njene skrite želje.

 

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jun 2014 7:12

Imam talent, da vedno zadenem pravšnje darilo. In to zato, ker tiste, ki so mi blizu, poslušam skozi vse leto in si v moj mini rokovnik zapišem, ko kdo omeni, kaj si želi. Ali če kar tako dobim kakšno idejo za koga. Se še ni zgodilo, da ne bi bili veseli darila.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti