Darilo za 60 let-za žensko

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. jun 2014 15:18

Mame so posebna kategorija. Sploh, če jih po tem, kaj bi rade imele, sprašujejo (sprašujemo) njihovi lastni potomci. Mamam je ponavadi prav vseeno, koliko darilo stane, da je le od srca. Malo razmisli, ti jo najbolje poznaš - če ima res vse, se bo še vedno razveselila kart za lep koncert ali vikend paketa ali masaže v bližnjih toplicah ali računalniškega tečaja... ali kaj podobnega, pač nekaj, kar bo pisano njej na kožo. Največ vredno bo tako ali tako to, da boš prišel domov in si vzel en popoldan časa zanjo, da se malo pomenita. Pa če jo po vsem tem še vprašaš za kak nasvet, bo mamin praznik popoln.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 16. 2014 15:19

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jun 2014 15:36

lann je napisal/a:

Sprašujem za svojo mamo,pravi da nič ne rabi in da ima vse.



lann

 

Joj, lann, kako pa naj jaz vem, s čim bi jo razveselil? Je ne poznam in nima smisla ugibat. Kaj ima rada? Rada bere ali vrtnari ali oboje? Ima rada adrenalin ali je bolj mirne narave? Ji kaj pomeni razvajnje v welnessu ali bi se razveselila dobrih pohodniških palic, ker rada lazi v hribe? Si morda želi kakšno sliko? Kaj pa če jo odpelješ na dvodnevni izlet ali pdoaljšan vikend in ga preživiš z njo oziroma jo z družino, če jo imaš, nekam peljete? Jaz mojo mamo letos peljem v Sarajevo, ker tam še ni bila in bomo tam preživeli nekaj dni, morda sami,morda gre z nama še kdo, kakor se bomo dogovorili.

Ji morda kupiš digitalni fotoaparat?  Moja ga je bila zelo vesela.

Moja tašča na primer se razveseli le kosa nakita, svilene spalne srajce ali parfuma in ji zato ne podarjamo knjig, loncev ali gospodinjskih aparatov (itak ima vse in še več, kot potrebuje).

 

Torej?

mamamia

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

16. jun 2014 15:43

Speci ji kakšne domače piškote, medenjake v obliki srčkov, prinesi kakšen lep šopek, kakšne ženske boksarice z rožicami in na veliko jo pocmokaj.

Pri nas je to zadosti.

začetnik

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. jun 2014 15:55

Bližam se tej starosti in vam (mlajšim) moram povedat, da današnje 60-letnice nismo skromne, tihe ženice s sklonjenim hrbtom, ki se razveselijo samo še drobne pozornosti. To še pride. Čez enih 20 let, mislim.

 

 

Lisa

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

16. jun 2014 16:06

Moja mami tudi ni ženica s sklonjenimim hrbtom, vendar so ji draga darila neprijetna. Vem, ker jo kot mamo dobro poznam. Res dobro.

Nekateri so skromni - nkateri pač ne.

 

Lisa, upam, da imaš bogate  otroke.

začetnik



Sporočilo je spremenil(a) začetnik dne 16. 2014 16:17

Sporočilo je spremenil(a) začetnik dne 16. 2014 16:18

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

16. jun 2014 16:29

Torte iz skret papirja so baje zelo popularne. Naj bi bile zelo duhovite.

Commis débarrasseur

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

16. jun 2014 16:37

zzak1977 je napisal/a:

Torte iz skret papirja so baje zelo popularne. Naj bi bile zelo duhovite.



Commis débarrasseur

 

Ne v tistih tortah in ne v tvoji izjavi, ni nobene duhovitosti.

rrr

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. jun 2014 17:11

Če ima človek nekaj empatije, če ima mamo res rad in živi z njo vsaj v zmernem stiku, ne rabi ne denarja, ne spraševanja tujcev da bi našel način kako jo razveseliti. Mene moja dva razveselita ne da bi morala izsušiti denarnico - enostavno opazujeta in dobita ideje. Pri nas smo navajeni tako. Res pa je, da s plehom piškotov še nisem zadovoljna. Malo premalo betežna sem še za to.

Lisa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. jun 2014 17:22

Lisa je napisal/a:

Res pa je, da s plehom piškotov še nisem zadovoljna. Malo premalo betežna sem še za to.


Lisa

 

Tole zveni pa hudičevo brutalno - shiranemu kljusetu se pač ne splača več streči ali kaj? Če so otroci po tebi, se ti res ne bo treba veseliti pleha piškotov, saj ga tudi ne boš dobila.

Sonja

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

16. jun 2014 17:28

Tudi moja mami je bila letos zelo zadovoljna z mojim darilom in sicer : hlebec domačega kruha,potica,krofi. Vse to sem ji spekla,ker je imela na obisku nekaj dni prej prijateljice in verjemite mi,da je bila zelo vesela darila,saj je tudi sama rekla,da ničesar ne rabi,ko pa sem namesto nje spekla pecivo,je bila zelo srečna. Pa tudi ni stara ženička pri svojih 69. letih,ampak zelo vitalna in urejena ženska. Lahko ti svetujem,da jo pelješ k frizerju,če ima slučajno v kratkem namen iti. Lisa, tvoj odgovor,da nisi zadovoljna s plehom piškotov,se mi zelo čudno sliši. Mislim,da ko dobiš darilo, nisi zadovoljen,ampak hvaležen,pa če tudi je samo "pleh piškotov".

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti