Katero pecico in kuhalno plosco

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

tema odprta - 30. mar 2012 10:05 | ogledi: 10.670 | odgovori: 24

 

Pozdravljeni!

 

Prenavljamo kuhinjo in zdaj je na vrsti nakup pecice in kuhalne plosce.

Ob vsej ponudbi se clovek pac zmede.

Je boljsa klasicna pecica ali kaj novejsega. Sama poznam samo klasicno.

In za kuhanje indukcija, vsi stirje ali priporocate kako drugace? 

Najlepsa hvala za vse nasvete!

 

lp,S

 

Schnugg

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. mar 2012 10:36

Najprej izbor omeji na to, kaj glede na svoje kuharske navade in potrebe potrebuješ in koliko si za naprave odpravljena odšteti. Tako si izbor dokaj zožiš. Jaz recimo ne dam 3000 evrov zapečico, kot so mi jo ponujali, ker vem, kaj potrebujem in s čem se ne bom ukvarjala, da bi jo izrabila v polni meri.

 

Kuhalno površino imam zanekrat steklokeramiko in sem super zadovoljna, nova naložba bo šla v smer indukcije ali vsaj kombinacije indukcija - sk. Sicer je moj idealni štedilnik še plin poleg omenjenega, a smo napeljavo vrgli ven iz sten, jeklenke pa v kuhinji ne bi imela. Plina sicer tudi ne pogrešam, vsaj tako zelo ne, da bi kak kuhinjski element žrtvovala za jeklenko.

Vsi, ki jih poznam, so nad indukcijo navdušeni, tudi sama sem pri prijateljih nekaj krat kuhala na ta način in sem bila navdušena. Zase vem le, da bom iskala večjega, da lahko več širših posod dam istočasno na štedilnik, ker veliko kuham v nizkih in širokih posodah.

 

Glede znamk je pa tako: vsak prisega na tiste, s katerimi ima dobre izkušnje. Na tvojem mestu bi potem, ko se odločiš, kaj potrebuješ oziroma želiš in koliko si prirpavljena porabiti, šla v vsaj dve prodajalni, izprašala prodajalce in jih ob tem seveda prosila za priemrjavo med posameznimi modeli in naj povejo tudi slabe strani posameznih modelov, ne samo dobre.

 

Uspešen nakup želim, mamamia

mamamia

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

30. mar 2012 13:03

Jaz imam Siemensovo pečico in indukcijsko steklokeramično ploščo 60x60.

Poleg tega, da se izredno lepo peče v pečici, je meni všeč funkcija "activeClean pirolitično čiščenje". Vklopiš program in čez eno uro samo obrišeš s vlažno krpo pepel. Pečica je čista.

Kuhanje na indukciji mi je všeč, ker hitro lahko povečujem in zmanjšujem moč, enostavno senzorsko upravljanje. Zelo enostavno čiščenje v primerjavi s prejšnjim štedilnikom na plin. 

Če bi lahko (obstoječa kuhinja), bi izbrala širše aparate.

 

 

 

barbara

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

30. mar 2012 13:17

Tudi mi bomo letos predvidoma prenavaljali kuhinjo. Rada bi imela indukcijsko kuhalno ploščo s štirmi kuhališči in zraven še plinsko kuhališče z dvema plinskima gorilnikoma. Za prvo ni problem dobiti, za drugo pa ne vem kje bi dobila. Vse bi bilo vgradno. Alternativa bi bila tudi večja kuhalna plošča s kombinacijo 4 indukcije + 2 plina.

Pečico pa bi imela ventilatorsko, čim večjo.

 

Ali mi zna kdo svetovati kam naj se obrnem.

 

tedyka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. mar 2012 13:46

Zakaj pa pri štirih indukcijskih potrebuješ še dve plinski? Že itak je rokovanje s štirimi indukcijskimi zadosti rokohitrsko.....

Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. mar 2012 13:59

Saj vem, da nima ravno veze s temo, ampak kake plošče sem našla:

http://wb-ms.de/index.php?id=416

Ne da bi to rabila, sem s svojo indukcijsko čisto zadovoljna.

Drugače pa se dobijo tudi plošče samo z dvema plinskima gorilnikoma, Gorenje jo ima, Bosch tudi, to govorim na pamet. Bi bilo pa zanimivo videti, ali obstaja kombinacija 4x indukcija, 2x plin na eni plošči, ker do sedaj sem naletela samo na 5 kurišč.

Eno Gorenjevo imaš že tule:

http://www.mimovrste.com/artikel/3330063624/steklokera

Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. mar 2012 14:08

Vendelina, da se ne umre od lakote, če slučajno štroma zmanjka No, moja mami je bila takšnega prepričanja do pred kratkim. Sedaj ima isto indukcijsko ploščo kot jaz in štroma v tem času niti enkrat ni zmanjkalo.

Loni Makaroni

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

30. mar 2012 14:30

Loni najlepša hvala - no tisto iz prvega linka je res fenomenalno - ampak res najbrž v vseh pogledih.

Vendelina jr. - tako kot pravi loni - da se ne umre od lakote, če zmanjka štroma - no malo za hec. Je pa res, da se npr v voku lepše dela na plinu kot na steklokeramiki - z indukcijo zaenkrat nimam izkušenj in sem super zadovoljna že s  steklokeramiko. Bi pa rada imela večji štedilnik, zlasti ko včasih kuhaš več reči hkrati je to zelo pomembno, sicer se pa strinjam, da je tudi 4 v redu.

Lep dan še naprej.

tedyka

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

30. mar 2012 14:46

O hvala, ste bile pridne.

 

Zdaj imam steklo keramiko in verjetno se bom kar opogumila in vzela indukcijo, vse stiri. Pomanjkanje prostor na kuhaliscu me tudi ze zdaj matra tako da moram malo preverit kje je vec prostora. Ce imas se tisti okvir, da ti otrok ne more kaj dol potegnit, je vcasih res tezko stiri lonce imet gor.

Pecica...a je velika razlika med ventilatorsko in navadno. Kaksnih umetnji ne delam, obicajne zadeve.

Za fertig produkte vem, da so navodila na vseh za navadno in ventilatorsko, ampak temu se izogibamo.

Je potem razlika npr. pri peki kruha itd.?

 

Hvala vam za vse info.

 

lp, S

Schnugg

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

30. mar 2012 15:18

A sploh še delajo pečice brez ventilatorske? Ponavadi ima pečica kar nekaj fnkcij in ena od njih je ventilator, ki ga uporabljaš ali pa ne. Z indukcijo je pa ponavadi tako, da tiste, ki so oklevale in kupile 2+2 jim je kasneje žal, iz izkušenj pa ne vem, ker imam električno steklokeramično. Me pa malo skrbi, ko bo treba menjat, ker imam ogromno RF posode, katera ne prime  na indukcijo.

Lijana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. mar 2012 16:03

Moj wok gre čisto lepo na indukcijo.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti