Torta-laško pivo

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

31. mar 2012 10:41

Sweetie tale stran je res super, ker ima poleg recepta za tično maso še recepte za nekaj drugih tort s figurami in imam sedaj nekako boljšo predstavo o tem.

 

Edina stvar, ki je še ne razumem je kako tično maso obarvaš? Obstaja kakšna možnost, da uporabiš na primer kar belo in jo na koncu prebarvaš oz premaže z barvo?

barbara987

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

31. mar 2012 23:25

Tičino lahko tudi na koncu prebarvaš, sploh kadar potrebuješ močno barvo.

Jaz imam črno barvo kot tekočino in sem tičino prebarvala s čopičem. Sicer pa predlagam, da tičino kupiš in jo ne delaš sama. Saj boš imela že dovolj dela z oblikovanjem torte, sploh ti pa domača tičino lahko ne rata in boš samo slabe volje.

 

  


 

 

 

 

Simona

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

3. apr 2012 12:41

Doban hvala za nasvet, jo bom verjetno res raje kar kupila. Kakšna črna barva je to, kar tista jedilna tekoča ali mora biti kakšna druga in kje jo lahko kupim?

barbara987

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

5. apr 2012 20:54

To so seveda jedilne barve, ki pa jih je s tičino zoprno mešati, saj postane vse pocasto.
Mi smo enostavno s čopičem premazali tičino.
Črna barva pa je kupljena v Črnučah, v Pekarni Vrhnika.

Simona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti