Puranja noga, krača

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

tema odprta - 28. mar 2012 10:50 | ogledi: 21.825 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

 

Prosim za vašo pomoč pri pripavi dveh večjih puranjih beder. Rada bi ju pripravila v enem kosu v pečici, tako da bi dobila tudi omako. 

Ne vem niti na kakšni temperaturi ju peči niti kako dolgo?

 

Mislite, da bi pasalo zraven pivo? Na tak način sem pripravila telečjo pečenko in je bila božanska, ne vem pa kako bi pasalo s puranom? http://www.coolinarika.com/recept/aromaticno-svinjsko-pe

 

Hvala!!

www.mojalbum.com/naredilaana

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. mar 2012 16:07

Jaz samo posolim in dam v pečico. Super se speče. Pečem pa ... ne vem, koliko časa na 180 - 200 °C. Okoli ene ure, potem prerežem in vidim, če treba še ali je gotovo. Imam zelo rada puranje krače, peruti ipd., moji pa malo manj :(

 

Kar se piva tiče, ne vem. Če je šlo s telečjo, bo po moje šlo tudi s puranjo pečenko.

Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. mar 2012 16:16

Če želiš k emsu še omako: Na pekač daj veliko čebule, malo česna, korenja, pora, bučk, dodaj še kakšne začimbe, lahko tudi suhe, malo soli in popra, z rokami premešaj z malo olivnega olja .... na to daj peči meso, vmes ga zalivaj z sokom, ki nastane pri pečenju; če dodaš med peko še malo vina, bo okus še boljši.

Ko je meso pečeno, zelenjavo s sokom od pečenja vred zmiksaš s paličnim mešalnikom, daš v primerno posodo in omako samo še po želji dodatno začiniš (sveža zelišča, poper, sladka smetana,, pač po okusu).

 

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. mar 2012 16:36

Ja, tudi na to sem pomislila. Kurje meso skoraj vedno tako delam. 

hvala!

 

Imampa obcutek da bi bila ena ura kar dosti premalo :s

www.mojalbum.com/naredilaana

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

28. mar 2012 22:56

Posoljeno kračo daš v vrečko za pečenje, ki jo ne smeš pozabiti prepikati, da ti ne eksplodira - tudi to se nam je

zgodilo. V vrečki se bo naredila tudi omaka, ki jo potem lahko uporabiš za vlivance. Le-te ponavadi naredimo pri nas, ker so s to omako nekaj posebnega. Za boljši okus dodaš še ribanec, potem pa

Ps. Kračo pečeš od ene pa do dveh ur, odvisno od velikosti.

daga

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

31. mar 2012 5:53

Tudi jaz predlagam peko v vrečki, pekla bi pa kar nekaj ur na manjši temperaturi (ene 150), če je krača velika, na koncu pa povišaš temperaturo. Jaz tako pečem vso meso, ker mi je odvratno čiščenje zapacane pečice.

Sweetie

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

31. mar 2012 14:53

Ribanec je riban sir (parmezan, zbrinc ali katerikoli trdi sir).

Ja, raje daljši čas peke, meso se potem kar razpusti.

daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti