Sončnice, visoki fižol in lubenice na travniku ?

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

tema odprta - 26. mar 2012 18:47 | ogledi: 8.549 | odgovori: 6

Za hišo imam en travnik. Sosedu sem dovolila, da na njem kosi travo za živali. Drgače ga ne koristim. Je pa en kos takšen, da ga ne more pokosit. Zato sem pomislila, da bi nanj posadila lubenice , sončnice in visoko fižolo. Kaj mislite, bi to uspevalo na travniku, ki je zmeraj fajn vlažen?  Bamusove palice bi postavila kar po tri skupaj ( kot indijanski šotor ), na 3 take šotore sem pomislila. In če okopljem samo tri kroge po meter, v katere bom postavila palice in zasadila fižol....ali bi to uspevalo? Pa lubenice , da bi zrasle v travi, a gre to???

Pa ne, da sem lena, vrt že mam, tist je okopan in vzdrževan kot je treba... Ta travnik je pa res samo travnik...in želim, da zelen ostane. Bo za lubenice, sončnice in visoki fižol v obliki indijanskih šotorov??? Fižola z vrta je zmeraj premalo, lubenic pojemo ogroomno, ko so v prodaji, sončnice pa so mi všeč :)

 

vd007

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. mar 2012 12:55

Ko se jaz spomnim na mongolske horde polžev, ki so lani romale s sosednjega travnika na mojo njivo in do kosti obžrle dve tretjini mladih sončnic, sem do tvojega projekta nekoliko skeptična, bi pa rekla, da poskusi in jeseni poročaj. (kaj pa bi brez domišljija press) lp, proxima

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

27. mar 2012 15:01

Proxi ....pa noooočem jz mongolskih polžev, pa še sosedovih povrh ...jz si želim samo lepe sončnice, visoko fižolčko in sočne lubenice

vd007

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

28. mar 2012 0:21

Mi smo lani na zelenici zraven vrta postavili tak fižolov indijanski šotor, (premer 2m) pa niso bile le tri palice ampak enih 20 . Prekopala sem le kolobar kjer so bile postavljene palice in posajen fižol. Zadeva se je super obnesla, ker fižol itak ne rabi pognojene zemlje, predvsem pa so otroci imeli veselje.

 

tigris

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

28. mar 2012 6:09

tigris je napisal/a:

Mi smo lani na zelenici zraven vrta postavili tak fižolov indijanski šotor, (premer 2m) pa niso bile le tri palice ampak enih 20 . Prekopala sem le kolobar kjer so bile postavljene palice in posajen fižol. Zadeva se je super obnesla, ker fižol itak ne rabi pognojene zemlje, predvsem pa so otroci imeli veselje.

 



tigris

Uuuuuuuuu...super....hvala za ta odgovor...grem v nabavo za palice kar po šihtu :)

 

vd007

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

28. mar 2012 8:28

Fižol in sončnice bodo uspevali, lubenice pa potrebujejo zelo gnojeno in vlažno zemljo, pa tudi sončno lego. No, saj če jim to zagotoviš, bodo tudi lubenice uspevale.

pirnica

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

28. mar 2012 8:45

Pa prav taka lega je... :)

vd007

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti