"vrtiček" na okenski polici

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. mar 2012 22:06

goblinsly je napisal/a:

 Takoj ko bo čas letim po semena, nasveti so seveda še vedno dobrodošli.

goblinsly

Priporočam sadike. Od bazilik ti več kot priporočam sorto Magic Blue, ki se načeloma sadi za okras, ampak, njena socvetja, posmukana in v olivnem olju so nekja najboljšega, kar ti bazilika lahko da. In če ves čas režeš razcvetena socvetja, se ti grmiček razveji v kar konkreten grm, ki ga ne objameš z rokami. Takole nekako. Tudi listi so uporabni, seveda. In ne čudi se, ne naredi semen, se pa skoraj vsak vršiček, ki ga odrežeš in potakneš, prime in naredi nov grmiček. Obstaja tudi sorta Magic White, z enakimi lastnostmi, le, da je cveti belo in tudi sama rasltina nima vijoličnega nadiha.

rimljanka

Tomorrow  

član od: 25.9.2011

sporočila: 53

26. mar 2012 21:18

jaz imam na terasi LOVOR. zelo lepo diši. samo raste mi pa zeloooo počasi. imam ga že od lani (ima 15 cm in ene 10 listov), pa sploh ni novih listov. suši se pa tudi ne. čez zimo je bil notri. ima kdo kakšen nasvet? 

hvala

 

 

 

goblinsly  

član od: 29.8.2011

sporočila: 24

27. mar 2012 11:03

Danes sem šel v merkur po neko xy zadevo in opazil tisti kolut s semeni. Sicer je bilo vse skupaj bolj skopo, ampak nisem se mogel upreti, da ne bi kupil solato berivko in zelene ostre feferone. 

goblinsly

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

28. mar 2012 17:42

toppy

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

28. mar 2012 18:13

toppy, odlično izgleda!

 Ker sem tukaj dobila idejo, da bi tudi sama rada imela zelišča na balkonu, bi me zanimalo, katera bi lahko dala skupaj. Posejala sem domačo baziliko, koriander, peteršilj ter ognjič.

sinička

catcat  

član od: 23.7.2011

sporočila: 148

28. mar 2012 18:38

Sinicka, predlagam ti še timijan, morda še kak netresk, jagode.

catcat

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

28. mar 2012 18:40

Jaz bom dala jagode v plastenke na notranjo stran balkonske ograje.Sedaj me pa zanima katere sorte so najbolj slastne in seveda primerne za takšno zasaditev?

toppy

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

28. mar 2012 19:07

catcat, hvala za predlog. Bom nabavla.

Sem brala, da peteršilj in drobnjak ne smeta biti skupaj, ker slednji v zemljo oddaja snovi, katere peteršilju ne godijo.  G. rimljanka(in še kdo drug  )pa sigurno ve, kako je s tem in če to drži. 

sinička

goblinsly  

član od: 29.8.2011

sporočila: 24

28. mar 2012 19:41

Odlično ! Jagod si pa ne upam posejati ker imam občutek, da bi bile tako slastne, da bi potem trpel za pomanjkanjem, ker bi jih tako malo zraslo.

 

Izpred par let se spomnim da so mi pekoči feferoni zelo bogato obrodili. Vendar problem je, da brez resnih težav z želodcem so neuporabni ( 1 feferon verjetno zadošča za toliko golaža kot ga pojemo v celem letu ). Kaj pa kakšna taka paprika ki bi ravnotako rasla na polici pa da se jo da pojesti ?

goblinsly

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti