Od kamna do kristala

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

tema odprta - 20. mar 2012 14:13 | ogledi: 7.930 | odgovori: 6

Za vse, ki smo na tv zamudili tale film, priporočam ogled tukaj: http://tvslo.si/predvajaj/od-kamna-do-kristal

 

Gre za zares odličen dokumentarec o Roku Petroviču. Gledala sem ga s solzami v očeh, kar se pri meni le malokdaj zgodi.

Vse pohvale ustvarjalcem za ta projekt.

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

20. mar 2012 16:09

Hvala za tole, pi.kica. Ravnokar pogledala, zelo lepo.

zeta

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

21. mar 2012 9:53

PREČUDOVIT domač dokumentarec, poln simbolike (če jo želiš videti), zame prav poučen (navdušila me je tako Rokova, kot tudi osebnost njegove mame), enkratno povezano v celoto, s pravo časovno mero (ne prekratek, ne predolg),... pohvale vsem, ki so ga ustvarili. 

Hvala za link . Kljub temu, da sem ga že 2x videla, bom zadevo ponovila.

LP Lipa

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

21. mar 2012 13:16

Ogledala sem si tudi dokumentarca o Primožu Peterki in Petri Majdič- a me ne eden, ne drugi ni prepričal.

Od kamna do kristala pa prinaša veliko več kot le neke suhoparne podatke. Je film o pravih življenjskih vrednotah...

Čeprav sem za Roka že kot majhna smrklja navijala, šele danes, s pomočjo tega filma vidim, kakšen genij je bil. In tudi pravi lepotec.

Sem pa šele ob drugem ogledu filma ugotovila, da glavni govorec skozi ves film "recitira" odlomke iz njegove diplomske/magistrske naloge, ter dve njegovi pesmi. Tista na koncu- o soncu in luni- je   f e n o m e n a l n a.



Sporočilo je spremenil(a) pi.kica dne 21. 2012 13:19

Sporočilo je spremenil(a) pi.kica dne 21. 2012 13:20

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

21. mar 2012 15:35

Pi.kica je napisala:

"Od kamna do kristala pa prinaša veliko več kot le neke suhoparne podatke. Je film o pravih življenjskih vrednotah...Čeprav sem za Roka že kot majhna smrklja navijala, šele danes, s pomočjo tega filma vidim, kakšen genij je bil. In tudi pravi lepotec."

Se popolnoma strinjam z navedenim Vidim, da sva obe v enaki meri navdušeni tako nad dokumentarcem, kot Rokom. Meni je bilo jasno, da je del teksta Rokov avtorski del, toda vidim, da bom zadnjo pesem "morala" poslušati še enkrat.

Cel dokumentarec je ena sama umetnost o življenju: ostati zvest sam sebi, svojim prepričanjem, ne glede na mnenje/a ljudi, slediti svojemu cilju,... vidiš, da lahko družina funkcionira tudi, ko ne živi skupaj, smrt sina staršev ni odtujila, pa tudi smrt bivšega partnerja materi ne položi v usta bridkih besed, nasprotno; poslušajte, kaj je na koncu rekla o očetu svojega sina - če ne prej, boste tu potočili solzo.

Konec je tudi čudovit, ko prikaže dve Rokovi ljubezni v eni "sliki"... zvezdica pa simbolno ostaja na dnu...

Prečudovito, res!

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

22. mar 2012 13:29

Da, kolikor je film tragičen, toliko je tudi na nek način optimističen.

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. apr 2012 9:45

Oj, super dokumentarec! Je še kakšen v rokavu?

Pozdravček!

Vrana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti