Kuhinjske deske

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

tema odprta - 19. mar 2012 12:00 | ogledi: 15.440 | odgovori: 44

Obnoviti nameravam svoje kuhinjske deske, saj so te, ki jih trenutno uporabljam (imam bele plastične), že precej zdelane. V trgovinah videvam plastične barvaste deske (oranžne, zelene, rumene), ki so na pogled vabljive, ne vem pa, ali so tudi kaj manj občutljive od belih plastičnih. Kaj pa lesene deske - ali se jih sme prati v pomivalnem stroju? Enkrat sem imela že tudi stekleno desko, pa se mi je zdela nekam težka in štorasta.

Kakšne izkušnje imate drugi s kuhinjskimi deskami?

situla

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. mar 2012 12:39

Imam večjo in manjšo leseno, obe perem tudi v pomivalnem stroju (manjša in tanjša se je malo zvila ...). Imam pa neke silikonske podlage in na njih neusmiljeno režem vse povprek. Za dva ali tri evre sem kupila štiri take podlage in jih vekliko uporabljam, več kot deske. Ker ko režem, nič ne gre po pultu, pa še ob robovih pustim narezano, za meso so tudi praktične, ker se kri oziroma tekočina ne zaje v les.

 

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

19. mar 2012 12:48

Za kruh rezat imam okroglo leseno desko, za česen je majhna lesena deščica, ena plastična (srednje velikosti) za kakšno "umazano" stvar, recimo rezanje jetric, rib... se najde.

 

Za uporabo ostalega je velika deska, ki stalno stoji na pultu in vse se dogaja na njej, je velikosti 69 x 37 x 4 cm (kupljena na tržnici: suha roba)

 

 Pred to leseno desko sem imela tako veliko plastično (kupljena je bila v trgovini za gostince).

 

Pozdravček!

Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 19. 2012 12:52

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. mar 2012 12:48

Uporabljam samo lesene deske, ne perem jih v pomivalcu - ne zaradi nekih predsodkov, ampak jo kar mimogrede operem pod pipo. Sem pa nekje brala, da so delali mikrobiološko analizo št. bakterij al neki podobnega na lesenih in plastičnih deskah. Lesene z naskokom zmagale. Kao - bakterije na lesu prej pocrkajo. Kar je do neke mere logično.

lp

cervus

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

19. mar 2012 12:56

P.S. - desk nikoli ne perem v pomivalnem stroju, kot tudi kuhalnice ne. Perem jih pod tekočo vodo, vsake toliko si pomagam s kisom.

 

Povohajte oz. obližite kuhalnico, ki pride iz stroja... 

 

Pozdravček!

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

19. mar 2012 12:56

mamamia je napisal/a:

Imam pa neke silikonske podlage in na njih neusmiljeno režem vse povprek. Za dva ali tri evre sem kupila štiri take podlage in jih vekliko uporabljam, več kot deske. 

mamamia

Kje si jih pa nabavila za tako ceno?

LP, V.

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

19. mar 2012 13:19

Jaz pa uporabljam tiste tanke, večbarvne, plastične. Eno za pecivo in take stvari, drugo za vse ostalo. Sčasoma se izrabijo, a so tako poceni, da kupim nove in zamenjam. Všeč so mi, ker se upogibajo. Imam še eno manjšo, ki sem jo dobila kot reklamo, perem jo v pomivalcu in je sploh še največkrat v uporabi. Sicer pa vsak se navadi na svoje. 

Sweetie

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

19. mar 2012 13:36

Jaz pa imam eno veliko črno( kupljeno v Ikei) in nič me spušča  barve, perem jo v pomivalcu. Imam pa še dve beli z robom, ki je zelo praktičen pri rezanju jedi, ki spuščajo tekočino (paradižnik, ananas, pomaranče, limone, pečenka....) in tekočino samo zliješ zraven me da bi polil. 

Tako, da naslednjič kupim samo takšne z robom. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. mar 2012 13:58

VilmaS je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Imam pa neke silikonske podlage in na njih neusmiljeno režem vse povprek. Za dva ali tri evre sem kupila štiri take podlage in jih vekliko uporabljam, več kot deske. 

mamamia

Kje si jih pa nabavila za tako ceno?



LP, V.

 

V Mb v trgovini TV shop. Kaki dve leti nazaj, so imeli neko akcijo, pa sem jih nabavila.

mamamia

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. mar 2012 14:09

Moja lesena je v pomivalcu razpadla na tistem delu, kjer je bil les spojen.

Začetnica

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

19. mar 2012 14:10

Vidim, da ima vsaka svoj pristop k izbiri in vzdrževanju kuhinjskih desk.

Mamamia, te silikonske podlage, ki jih ti uporabljaš, se berejo zelo dobro in uporabno, pa še za male denarje si jih dobila. Kje se jih da kupiti? So to trše podlage, ali so mehke (če so mehke, ali v tem primeru ni nevarnosti, da se jih z nožem prereže?)

 

situla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti