Rožičeva pijača

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

tema odprta - 17. mar 2012 11:53 | ogledi: 11.337 | odgovori: 5

Je kdo od vas zasledil rožičevo pijačo oz. rožičevo "osnovo" za pripravo pijače? Predvidevam, da se kupi prah, ki ga zmešaš z mlekom, saj sem brala, da lahko nadomesti kakav ali vročo čokolado - seveda, če ju iz kakršnegakoli vzroka ne želiš ali ne smeš piti.

Hvala!

 




Temo je spremenil(a) Tinky Binky dne 17. mar 2012 11:54

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

17. mar 2012 12:24

pozdravljena.

za tale prah sem prvič slišala, zato sem šla malo na internet pogedat in sem našla tole: http://www.vega-shop.si/bio-rozicev-prah-200-

spodaj ti tudi piše, da se z njim dela "rožičev kakav"

 

upam da sem ti vsaj malo pomagala

lp

ledenka_

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

17. mar 2012 18:32

Ledenka, hvala. Govorila sem o rožičevem prahu, pa se nisem spomnila, da bi ga šla sama odtipkat.

Tinky Binky

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

27. dec 2012 6:35

Običajno naredim rož.kakav iz grobe moke, pa me zanima ako kdo dela tudi tako in če je kakšen problem okoli tega.
Delam po receptu iz coolinarike oz. podobno kot žitno kafico. Ko se pokuha, jo precedim čez sito in voila. Uživam v slastnem zimskem napitku.

Pa vi?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

26. feb 2013 13:32

Ekola, sedaj imam celo pravi mleti EKO BIO rožičev kakav doma. How fancy is that .
V planu marmorni rožičev kolač. NJAAAM.
Kakav pa je večkrat na sporedu. Res obožujem okus...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti