Uporaba rožičeve moke

slavica.vidrih  

član od: 11.9.2009

sporočila: 2

tema odprta - 17. mar 2012 9:21 | ogledi: 12.204 | odgovori: 3

Na netu sem brala ,da ima rožičeva moka dosti dobrih lastnosti,pa ne najdem nobenega recepta za uporabo in me zanima ,če jo pri nas sploh kdo uporablja in kako.

slavica.vidrih

slavica.vidrih  

član od: 11.9.2009

sporočila: 2

17. mar 2012 18:47

Hvala sem potem nekaj naredila po svojem in sem tudi oddala recept naslov je Skutino rožičevo pecivo.Morala sem probat in ravno danes sem kuhala kosilo za vse in je bilo že ob 11,30 pečeno.

slavica.vidrih

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

19. mar 2012 9:06

Jaz dam včasih kakšno žličko ali dve kar v testo, npr. piškotno za pito, biskvitno,... Ker je rožičeva moka sladkega okusa, potem zmanjšam kaločino sladkorja ali medu. Mora biti pa tista fino mleta, ki se jo uporablja kot kakav, npr. tale od Werz-a (http://www.allergikergenuss.de/kochen_und_backen/backzutaten) se mi zelo dopade. Lani sem z njo pripravila tudi super nadev za potico: zmleti datlji, naribana jabolka in rožičeva moka, malo vroče vode, vanijije in cimeta.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti