Kosila

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

15. mar 2012 12:33

o moj bog:S

Ok, saj ima tudi moj svoje muhe, ki jih pač upoštevam, ker jih imam tudi sama. Ampak tale tvoj je pa rekorder!!!

 

Jah kaj češ:D na dieto z njim, nimaš kaj. Pa pokliči njegovo mamo, se ji zahvali ker ima razvajenega sina in jo spotoma vprašaj kaj je pa pri njej jedel:D hihihihihih

Aja pa ne vrejamem, da si ti kriva zato, ker navade v zvei s hrono, se razvijajo v otroštvu. Tako, da mame vsaj v večini primerov imajo tukaj veliko zraven. :D pa pbrez zamere mamice:P resno:)

 

Svetujem ti , da se ne trudiš z njim.

V sili še hudič huhe žre:P



brusketka

Sporočilo je spremenil(a) brusketka dne 15. 2012 12:37

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. mar 2012 12:42

Vendelina jr. je napisal/a:

Tisto sloveniš-cankarjansko kozo, ki si jo igrala 20 let in si vsem ustregala, to pa simbolno vrzi na smeti in igraj vlogo, ki ženski pritiče v tem stoletju. Vzemi en grd predpasnik ali cunjo, razreži to packarijo (to pač simoblizira tvojo prejšnjo vlogo) in to obredno vrži v ustrezen zabojnik. In si kupi nove čevlje........

Pa srečno.


Vendelina jr.

......in spij skodelico kave. Ti, ne on.

lp

cervus

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

15. mar 2012 13:21

Sorry Špela ampak če bi jaz imela takšnega doma bi se mi pa skeglalo   pravzparav se mi ne bi, ampak bi naredila točno to kar sta ti svetovali Mamamia in Vandelina. Hodiš v službo ravno tako kot on, pa da ne more niti po kruh ko je na dopustu, aaaaaaaaaaaaaaaa!! Ne, to pa sigurno ne bi mirno prežvečila.

Skratka, skuhaj kar tebi paše, ker očitno si samo ti odgovorna za kuhanje v vaši hiši, če pa gospod kralj ne bo jedel, naj bo to njegov problem in ne tvoj. Vendar vztrajaj, ne potem po dveh dneh ko se bo kujal (ker se bo) hiteti s kuho njegove hrane.  Predvsem pa, začni samo sebe spoštovati in imej se rada, nikoli ni prepozno da spremeniš stvari v svojem življenju! 

Lp

   

leandros

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

15. mar 2012 13:37

Hvala za nasvete, to s službo je pa tako, kot pravi naš "ti delaš v pisarni in si spočita, jaz pa na terenu in sem zelo utrujen in...". Vem, da se ne "pretegne", samo vsak izgovor je dober. Npr. jaz si ne morem privoščit po službi mogoče it s kolegico na kavo, gospodje pa lahko gredo na pivo. Meni že po desetih minutah zvoni telefon, ja kje pa si...To seveda moram vzet v zakup, bom pa vseeno poskusila nekja spremenit.

 

LP

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

15. mar 2012 14:00

Lahko mu daš tole za prebrat, kar se mu bo verjetno zdelo neumno. Lahko pa sedeš k njemu in naznaniš, da se želiš pogovorit o nečem, kar te žuli že xxx let. Lahko ti reče zakaj težiš ali pa ti prisluhne in poskuša po tem pogovoru svoje navade spremenit. Če se zgodi drugo boš obžalovala, da si xxx let prenašala nekaj, kar bi lahko bilo že zdavnaj urejeno s čisto preprostim pogovorom. Če se zgodi prvo boš pač po starem furala dalje. Vsekakor pa edino pogovor med vama lahko spremeni situacijo, vse ostalo je samo, da se malo izjamraš.

Pa pogovor naj nikar ne izgleda takole izza pomivalnega korita v kuhinji v sosedjo sobo na kavč ali fotelj: čisto nič mi ne pomagaš, še kruha ne kupiš, za vse sem sama, saj jaz tudi hodim v službo, meni bi tudi pasalo zdajle ležat in gledat TV...

zeta

Mygrace

sporočila: 6506

15. mar 2012 14:14

Ženska se včasih niti ne zaveda, da živi v bolnem razmerju. Mož, ki čaka na postrežbo in trajba svoje kaprice, ne potrebuje žene ampak mamo.

Če ženska na vlogo mamice pristane, potem rešitve ni. Bo kuhala in prala in peglala do nezavesti...nosila čajčke, priganjala k zdravniku, gledala na koledar, da gazda ja ne bo kaj zamudil ali zgrešil.....

Seveda je tukaj še seksualni in ekonomski vidik....če je ženska kakor koli odvisna od moškega, je jambranje na Kulinariki popolnoma odveč...za nekaj časa odleže, ko se skašljaš, potem pa ista zgodba naprej.

V primeru 5 jedi je potrebno zamenjat moškega in ne kuharice.

                                                                   

Mygrace

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

15. mar 2012 14:36

Moj bivši je bil podobna zgodba. Vse k riti prinest, pa ne samo v kuhinji  Po nekaj letih mi je bilo dovolj. Ravno tako služim dinarčke, ravno tako sem plačevala vse po vrsti (da so njemu njegovi ostanejo zanj). V katerem zakonu je že to zapisano da moram??

Skuhaj kosilo po svoji vesti in pameti. En dan ustrežeš moževim željam, en dan željam prvega otroka, drugi dam željam drugega, tretji svojim. Tako bo pester jedilnik. A kdo nebi jedu? Ni problema, skuhaj si sam. Pa naj bo čimmanj prigrizkov v hladilniku in shrambi. Bojo jamral en teden, en mesec, potem se bojo pa naveličali. Če se tebi ne da poslušat njihovih manter o neustreznem jedilniku, pojdi tačas na sprehod. Ti bo dvojno dobro delo. Se bo zaradi tega ločil? Če se bo hotel samo zaradi tega potem pa - a si res želiš bit z njim? Če te ima rad, mu bo samoumevno, da želi kaj storiti zate. Sicer pa veš koliko je ura..

In še, ko greš na kavo, mobilnik izklopi.  Ali pa vsaj zvok. Je to pretežko zate?

OlivaB

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

15. mar 2012 14:47

Če bi tale tvoj gospod, kdaj sam prijev v roke kuhalnico bi videl da priprava kosila za zbirčneže ni mačji kašelj

bi še kako cenil ko dobi pripravljeno kosilo na mizo.

Ker pa očitno ne kuha, se pa rad repenči.

 

Moji mami se je tudi čudno zdelo kadar sem kam šla v času kosila in nisem doma nič pripravila.

Vedno sem rekla saj imajo vse doma naj si pripravijo, drugač pa naj bodo lačni. Nikoli niso bili.

Vsi znajo skuhat in tako tudi cenijo če jim skuham jaz.

 Ti svetujem da upoštevaš priporočila predhodnic.

 

 

 

 

irena66

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

15. mar 2012 15:07

joj, pa sem mislila, da je moj fant izbirčen..krivi so pa pri njemu doma, ker tašča seveda kuha samo tisto, kar njena moška jesta, ponavadi je to vsak dan meso bog ne daj, da bi bla kdaj kakšna zelenjava na jedilniku, čeprav jo ona rada je. jaz sem mu dala že takoj vedeti, da pri meni tega ne bo..ali bo jedel to, kar bom skuhala, ali naj si kuha sam. pa se nič kaj ne pritožuje in večino stvari kar poje..če je pa res kaj takega, kar mu ne gre, si pa naredi sendvič ali skuha kaj na hitro.

špela100, mislim, da je res skrajni čas, da nekaj ukreneš..ker to ni več navadna izbirčnost, ampak (oprostite besedi) preseravanje in razvajenost. nabralo se je kar nekaj koristnih nasvetov, malo premisli in naredi nekaj..saj si vendar zaposlena ženska in mama, ne sužnja. gospod bo najverjetneje nekaj časa jamral in se pritoževal, prej ali slej pa se bo moral vdati in iti vsaj sam v trgovino, če bo hotel jesti. mogoče se bo sčasoma celo vdal in začel jesti, kar boš skuhala. pa srečno

NaturensGalleri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. mar 2012 15:29

Špela, nekako se mi zdi, da potrebuješ pomoč. Strokovno pomoč, ki ti bo  pomagala, da dojameš, da ne smeš živeti v razmerju, kjer te nekdo kontrolira, če greš s kolegico na kavo. Ni dobrega razloga za kaj takega. Oseba, ki počne kaj takega s partnerko, te partnerke ne spoštuje, ljubezen je pa iz takega razmerja že zdavnaj pobegnila.  In je ne bo nobena kuhalnica ali želodec pripeljala nazaj.

  Se bojim, da bomo z vsakim tvoji pojasnilom izvedeli še kaj, česar v bistvu nismo pripravljeni vedeti. Ali pa kaj iz opsia življenja premnogih žensk, ki pustijo, da jih tipi takole dresirajo in imajo na vrvici. Tvoja edina naloga je, da se naučiš spoštovati, potem se bodo stvari same spremenile, tako kot bi morale biti že zdavnaj. Kuhalnica je tu sekundarnega pomena.

 

Pa srečno, punca, ker boš to potrebovala

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti