Poroka na goriškem

mamuška  

član od: 21.1.2007

sporočila: 19

14. mar 2012 10:44

Se popolnoma strinjam z 181604 glede tort iz Perle. Lepe so okus pa je umeten.

 

mamuška

mamuška

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

14. mar 2012 10:47

Super (no, ne za Perlo, zame), hvala za te inf. iz prve roke. Potičko poznate oz. kje naročate še?

Nomen

jana.l  

član od: 12.4.2010

sporočila: 42

14. mar 2012 11:34

Tudi jaz se pridružujem, da Perline torte niso več kar so bile. Lani na poroki od prijateljice je bila prav zanič. Smo bili pa na Marku, hrana je bila uredu. Pri Furlanu je pa tudi super hrana in uredu prostor, sem bila tudi tam že na poroki - meni osebno boljše kot Mark!

jana.l

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

14. mar 2012 11:53

Jana hvala za ta odgovor, zdaj počasi že ožamo krog :) Vas je bilo veliko na poroki, ste imeli povsod dovolj prostora za ples?

Nomen

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

14. mar 2012 12:22

Res je, Perla ima na oko privlačno torto, a vse je podobnega, "vrečkastega" okusa. O Potički ne vem veliko, sem pa jedla torto z andrejkinega linka in bila prijetno presenečena.

Kar se gostilne tiče, je treba vedet, ali bi radi "šnicl bataljon sistem" (Kogoj je odličen za to) ali morda vsaj malo več? Sorazmerno s tem se ponavadi tudi cena zviša.

Na Marku je dovolj prostora za ples, sploh, če bo veseli dogodek v toplem letnem času.

Kaj pa gostilna Kekec? Kako je z njihovo kapaciteto zdaj, ne vem, povprašaj.

Zanimiva ideja je tudi Žogica v Solkanu, tik ob Soči ( če komu rata prevroče )

Želim ti srečno roko pri izbiri (obeh)

lp

mzm

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

14. mar 2012 12:55

Torte iz Pekarne Potička sem že jedla, lepe, dobre, zelo namočene (bolj kot iz ostalih pekarn!), torej težke.

Zadnje čase raje naročamo  http://www.mlinotest.si/okusi/mlinotest/sladki-progra, nam so všeč.

Nad zunanjim videzom le-teh sem pa v preteklih letih bila že razočarana (torta ni bila za nas), stvar okusa?

Tu je še Pekarna Brumat.

aknelab

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

14. mar 2012 13:04

Ja, glede gostiln pa to. Odvisno kaj bi radi, da lepo izgleda na krožniku ali/in da je količinsko dovolj, kaj posebnega, drugačnega, kar ne ješ vsak dan ali je dovolj juha, zrezek in krompir plus solata. Spet stvar okusa.

Pri Šterku sem že dobra jedla, lepo je bilo postreženo, tudi prostor mi je všeč.

Pri Kogoju tudi dobro, le meni deluje bolj kot "menza".

 

aknelab

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

14. mar 2012 14:02

Hvala za vse odgovore. Kar se gostilne zadeva, bi seveda, vsaj za poroko, radi imeli malo več, torej lepo lokacijo, dobro in lepo postreženo hrano, ambient ... Seveda pa za kolikor toliko zmerno ceno, npr. 35 eur za osebo. Brumatove torte pa nam niso preveč všeč, ne po videzu, ne po okusu. Ufff... Imam občutek, da bomo kmalu lahko izdali vodič po gostinskih lokalih Goriške ;)

Nomen

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

14. mar 2012 14:17

Dobre torte dela neka gospa s Ceste pri Ajdovščini, Vilma po imenu, mislim da je s.p. Sem že jedla njene torte, sicer že pred časom, in so bile dobre.

181604

nony  

član od: 25.2.2012

sporočila: 1

14. mar 2012 14:42

Midva se bova tudi letos poročila ...prihajava z Goriške :) Midva bova imela obred in slavje na Gradu Kromberk...torto bova naročila pri slaščičarna Ajdovščina :) za oboje sem slišala same pohvale. je pa res, da na bo samo 40 .

nony

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti