Profiterelos

andrea84  

član od: 23.11.2009

sporočila: 67

tema odprta - 13. mar 2012 15:45 | ogledi: 8.031 | odgovori: 14

Pozdravljeni,

zanima me kako se naredi profiteroles takšne kot prodajajo v eurospinu. Ima kdo ta recept? Bi pa prosla za čimnatančnejši recept.

 

Hvala

 

LP

andrea84

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. mar 2012 15:54

Profiteroli so narejeni iz paljenega testa, torej kot princeske, polnjeni pa s čokoladno ali vanilijevo kremo.  In lahko potem zloženi na kup in preliti s čokolado.

Zadeti enako kot so tiste iz Eurospina bo težko, ker so industrijsko izdelane in uporabljene drugačne sestavine, kot če jih delamo doma (druga znamka čokoalde za kremo, drugačno testo ..).

Približek, ali pa še boljše, pa narediš iz receptov, ki so v bazi (princeske - za testo, ali pa kupiš že pripravljeno mešanico), in krema. Kakšna točno, ne vem, ker ne poznam profiterolov iz eurospina.

mamamia

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. mar 2012 7:04

mamaia: Ti si tak en štručko (ne štručka, da ne bo pomote ) , pa me zanima, če veš v kateri slaščičarni delajo svoje/domače Profiterole?

Lepa hvala za odgovor.

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

14. mar 2012 7:17

MBrando, v Ljubljani jih dobiš v slaščičarni Zvezda na Kongresnem trgu. Zelo dobri.

Sweetie

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. mar 2012 7:28

sweetie: hvala na odgovoru. Sedaj vem, če bom kdaj v Lj, kam moram iti. Sedaj pa še mamomio počakam, da mi zaupa kje se pri nas, na tej strani Trojan dobi tole dobroto :D

 

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

14. mar 2012 7:42

Pa Mccafe jih ima...tudi v Mariboru torej.

 

 

Vesnuska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. mar 2012 7:46

MBrando je napisal/a:

mamaia: Ti si tak en štručko (ne štručka, da ne bo pomote ) , pa me zanima, če veš v kateri slaščičarni delajo svoje/domače Profiterole?

Lepa hvala za odgovor.



---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

 

Nimam pojma, če jih imajo v kateri slaščičarni. Itak že dolgo nisem bila v slaščičarni, za povrh pa niti nisem bila nikoli pozorna na prifiterole, bolj so mi v oči (in usta) padale princeske. Profiterole smo pa kupovali pri dvojnih, ki razvažajo zamrznjene izdelke, in so bili oboji zelo dobri. Potem je sina minilo veselje in zdaj jih ne kupujemo več.

 

Mimogrede, a na krači ste že bili?

 

mamamia

andrea84  

član od: 23.11.2009

sporočila: 67

14. mar 2012 21:08

Profiteroli so prevedeni v polnjene princeske oblite s čokolado tko je na deklaraciji. Saj testo je narejeno oz paljenega testa isto kot za princeske.

 

andrea84

andrea84  

član od: 23.11.2009

sporočila: 67

14. mar 2012 21:09

v slaščičarni na primorskem jih še nisem vidla

Kar sem se zanimala jih imajo v eurospinu vsaj na našem koncu.

 

andrea84

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

14. mar 2012 21:11

MBrando, v Pohorski kavarni so jih vsaj zadnja 4 leta imeli. In jih verjetno še imajo. Seveda pa jih včasih prodajo, preden prideš do njih. :) Ne vem pa, če so dobri ... 

s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti