Dojenje

bozjakova  

član od: 7.12.2009

sporočila: 60

tema odprta - 13. mar 2012 9:52 | ogledi: 38.263 | odgovori: 20

Čeprav sem že tretjič mamica,dojim to pot prvič,zato me zanima,če ima katera izkušnje s čim pospešimo nastajanje in moč mleka.Zelo se bojim,da bi prenehala dojiti,ker je to res krasen občutek,zanima me tudi kaj smem jesti,ker dobivam različne informacije.Najlepša hvala...želim vsem lep dan.

bozjakova

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. mar 2012 10:21

Pocitek, veliko tekocine in cimveckrat dojit - ponudba in povprasevanje  To je sploh pomembno ko otrok raste in ima vecje potrebe in ceprav imas obcutek da se ne naje dovolj se v parih dneh se spet vzpostavi ravnotezje.

Kaj jesti - kar ti pase . Razen ce imas obcutek da je otrocek na kaj obcutljiv.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. mar 2012 10:35

Menije tašča mi je pripravljala vinski šato s palačinkami, pa  vsak drugi dan sem  spila steklenico piva (več krat po manjši kozarec, ne naenkrat). Res, ne hecam se,  njena mama je bila iz Savinsjke doline in so ženske rekle, da pivo vpliva da je več mleka. Ne vem ali je vraža ali kaj, samo jaz sem bila res kot krava mlekarica.

 

Šalo na stran. Verjetno ti je patronažna sestra dala napotke, vsaj osnovne, pa tudi pediatrinja. Po moje se moraš izogibat rečem, ki napenjajo, zaradi otročka.

Bi ti pa priporočala: ne se preveč obremenjevat s tem, da moraš dojiti čim bolj dolgo, ker lahko dosežeš nasproten učinek. Da z veseljem dojiš je krasen občutek in dobra popotnica, uživaj v tem, kolikor gre. Če bodo kakšne težavice se posvetuj s padiatrinjo, kamor hodiš z detecem v posvetovalnico.

Vsako nerviranje, pretirana skrb, sploh če kaj ne gre tako, kot ti svetujejo, da bi moralo biti, pa lahko privede to začaranega kroga in posledično k hitri izgubi mleka.

 

Lepo mirno torej, veliko crkljanja z otročkom, jej, kar ti tekne in kar vidiš, da ne povzroča težav otročku, pa bo ob zadovoljni in razpoloženi mami tak tudi otrok.

 

Uživaj.

mamamia

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

13. mar 2012 10:51

Predlagam da ne ješ preveč začinjene hrane,spomnim se da sem jedla trdi beli slan sir in je pol hčerka imela zelo rdečo ri..o ,tudi kislega zelja ne .Rekli so mi da čebula surova pomaga,jedla sem jo kot solato .Imam 3 otroka in sem skupaj dojila 4 leta in 3 mesece,res je krasen občutek.

golubić

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

13. mar 2012 11:01

Res je, veliko tekočine in čimvečkrat dojit - sistem ponudba in povpraševanje deluje. Na začetku sem se izogibala solati in začinjeni hrani, vendar je to pri vsakem otroku različno. Poskušaš postopoma. Hitro boš ugotovila kaj mu ne paše.... Kakšen kozarček piva si pa le privošči. Sigurno boš bolj  sproščena in mirna, kar je pa bistvo, saj se tvoje razpoloženje prenaša tudi po mleku. Ni pa ga čez prijeten občutek in stik z otrokom ob dojenju. Jaz sem dojila oba otroka in to zelo dolgo - ni mi žal niti minute

Brgita

bozjakova  

član od: 7.12.2009

sporočila: 60

13. mar 2012 12:04

Joj,najlepša vam hvala za nasvete,res bom poizkusila tudi z kozarčkom piva,baje pomaga tudi prevreto laneno seme,samo bojim sem krčev.

bozjakova

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. mar 2012 12:14

No, saj lahko UNI (ali kak podoben brezalkoholni približek), bo vse, kar je v pivu, ne bo pa alkohola, če imaš morda tovrstne pomisleke.

rimljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. mar 2012 12:39

Tudi moji sestri je patronažna svetovala kakšen kozarček piva. Zaradi živcev in zaradi mleka, je rekla

JJ

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. mar 2012 12:48

Pa kompot tudi pomaga. Jaz sem jedla veliko skute, pa tudi kakšen kozarček piva. In dojila, da je bilo veselje.

 

naor

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

13. mar 2012 12:51

Za več mleka naj bi pomagala polenta, žlica sezamovih semen (ki se kuha v vodi cca. 20 minut), čaj za dojenje (je fajn tudi za tvojo in dojenčkovo prebavo), vsaj 3 litre vode na dan, čim pogostejše dojenje... Pa čim mirnejši živci in veliko ljubezni  

 

Lp

Kitanna

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. mar 2012 13:03

Se strinjam s polento na mleku in mirnimi živci.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti