Motovilec tudi čez vso leto

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. nov 2018 20:38

Sproti, ko ga nabiram, odrežem koreninico in odstranim morebitne neuporabne liste. Potem ga dam v veliko posodo s slano vodo in pustim, da umazanija sede na dno posode. Z rokami ga poberem iz posode, previdno, malo stresem, da kaj ne uide zraven, in potem ga še dva ali trikrat operem v veliko hladne vode. Raje nekaj časa več nabiram na vrtu kot da bi ga nabirala pa kasneje odstranjevala umazanijo. 

mamamia

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

9. nov 2018 12:49

Zakaj je dobro, da se ga da v slano vodo?

rdkapica

anibas1  

član od: 30.8.2008

sporočila: 43

9. nov 2018 13:38

Motovilec imam posejan na gosto tudi v rastlinjaku. Letos sem prvič, ker je bil velik,  porezala samo lističe, koreninice so ostale v zemlji. Odstranila sem samo grše listke pri pranju. Dela s čiščenjem je bilo manj. Čez dober teden se je ponovno obrastel.

Sem pa bila presenečena, ko smo dobili v hotelu v solatnem bifeju motovilec z koreninicami. Je to kakšen nov trend?

anibas1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. nov 2018 14:43

rdkapica je napisal/a:

Zakaj je dobro, da se ga da v slano vodo?

rdkapica

Prav gotovo ni dobro, da sega da za daljši čas, saj bo ovenel, ker bo slano okolje iz njega "potegnilo" vodo. Morda za kratek čas, če so prisotne kakšne živali, bodo prej "prišle preč".

rimljanka

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

9. nov 2018 15:58

V slano vodo za krajši čas zaradi kakšnih majhnih polžkov da ne bo solata z malo meska

dvorana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. nov 2018 17:55

dvorana je napisal/a:

V slano vodo za krajši čas zaradi kakšnih majhnih polžkov da ne bo solata z malo meska

dvorana

Če ga za dve do tri minute pustim v vodi z malo soli, vsa umazanija pade na dno posode ali korita, izkušnje imam take.

 

Glede uvele solate pa pomaga sladkor (ne govorim o motovilcu, ta pri nas ne uvede, ker ga hitro pojemo). Ampak lisnata, če malo uvede, jo dam v vodo z žlico saldkorja in v 15 minutah je znova kot sveža. Zakaj, ne vem,a tako pač je. Me je to sestrična kuharica naučila. 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

9. nov 2018 18:39

Mamamia, to s sladkorjem s solato pa moram sprobati. Glede kratkega namakanja v soli se strinjam, vendar le za trde solate in radič in večji motovilec. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. nov 2018 19:17

mamamia je napisal/a:
 
 

 

Glede uvele solate pa pomaga sladkor (ne govorim o motovilcu, ta pri nas ne uvede, ker ga hitro pojemo). Ampak lisnata, če malo uvede, jo dam v vodo z žlico saldkorja in v 15 minutah je znova kot sveža. Zakaj, ne vem,a tako pač je. Me je to sestrična kuharica naučila. 

mamamia

Jaz dam pa uvelo solato kar v navadno vodo, brez cukra, pa je kmalu spet sveža. Sladkor po moji kmečki pameti povzroči isto, kot sol - potegne vodo iz solate.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. nov 2018 19:29

Zadošča, če uvelo solato namočimo v vodo, odcedimo, damo v posrito skledo, solata spet "popije" vodo, ki ostane na njej.

Tisto o sladkorju, pa elaphus, drži, kot praviš.

rimljanka

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

10. nov 2018 19:02

Če ljubljanski motovilec poseješ na redko, potem naredi vsaka rastlina ogromen šop malih motovilčkov na eni korenini. Takega nabiram tako, da tisti šop odrežem tako, da ostanejo na nepoškodovani glavni korenini dva ali trije majceni motovilčki, potem iz te korenine znova zažene velik šop. Jmeti pa moraš nož s tanko in ostro konico. 

BABI 2+2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti