Motovilec tudi čez vso leto

vanessy  

član od: 23.7.2009

sporočila: 8

tema odprta - 11. mar 2012 17:30 | ogledi: 10.631 | odgovori: 22

Obožujemo motovilec, zato sem kupila semena  takšnega,ki ga lahko jemo tudi tja do pozne jeseni (primeren za tople mesece).

Ste že sprobali takšen motovilec in kakšnega okusa je.

 

vanessy

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. mar 2012 18:36

Motovilca ne maram, ker ima vonj po kranlih.

Me pa zanima, katera sorta je dolgotrajna, ker ga vsi moji ljubi obožujejo, jaz pa dobrodušno prepustim svoj delež. Itak ne smem jesti surove zelenjave.

F r i n a

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

11. mar 2012 18:55

Tudi mene zanima katera sorta motovilca je to , ker ga imamo pri nas vsi zelo radi .

Frina  

manca51

vanessy  

član od: 23.7.2009

sporočila: 8

11. mar 2012 20:11

Danes sem ob ogledu metuljev in orhidej v vrtnarstvu Kurbus kupila avstrijska semena IMMERGRÜN sorti Verde de Cambrai in Holländischer Breitblättriger. Seje se na prosto od III - IX meseca, pobira pa se od V - XII meseca. Letos bomo to prvič sprobali.

vanessy

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

7. nov 2018 20:19

Zadnja leta tudi jaz sejem motovilec. Na vrtu ni občutljiv, voluhar mi ga pusti na miru, lepo raste.  A čiščenje  pri meni vzame ogromno časa. 

Ali imate kakšen nasvet, način, idejo, kako je z motovilcem najmanj dela pri pripravi solate?  (Pa ne mi svetovat, naj grem v trgovino ponj, namesto na gredo )

Katrin11

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

7. nov 2018 20:32

Poskušaj odrezati samo rozeto, drugače pa ni drugega, kot izpulit in v kuhinji odstranit slabe liste in koreninico. Meni je to najlažje, da se mi ni treba dolgotrajno sklanjat. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

8. nov 2018 4:57

Če je primerno velik, pa tisti z velikimi listi in primerno redko sejan po moje ni večjega problema. Je pa res veliko bolj zamudno kot kakšn glavnata solata ali radič. Okus pa vse odtehta. Sama, ker imam med tednom malo časa in pozimi odhajam z dnevom in prihajam z nočjo in mi zmanjkuje časa za nabiranje, večkrat to naredim v soboto ali nedeljo - naberem zelenjavo, sčistim, operem in osušim v centrifugi in dam v večje posode, ki se tesno zapirajo in imajo na dnu mrežico, pod mrežico pa dam še kakšno plast kuhinjske brisačke. Tako pripravljena zelenjava komot počaka v hladilniku tja do srede ali četrtka. Zeljne glave in podobno pa zavijem v kuhinjsko brisačko pa v vrečko in tako stojijo v hladilniku tudi več kot teden dni - če ima hladilnik tisti poseben predal za zelenjavo - v njem pa še več - vmes pa uporabim kolikor rabim, nazaj zavijem in v hladilnik. Prav zato je meni super velik hladilnik ali pa dodaten v kakšnem pomožnem prostoru. Si pač pomagam. Je pa res, da je dela s čiščenjem zelenjave pridelane doma, pa packarije po kuhinji ali garaži, sploh če je vreme tako kot sedaj, kar veliko - se pa splača, ker je zelenjava kvalitetna in okusnejša kot tista iz polic supermarketov.

tedyka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. nov 2018 6:56

Pred časom sem brala prispevek, v katerem avtorica piše, da redko posejanega motovilca ne reže, obira le največje liste. Predvsem zato, da ji ista rastlina da več pridelka. Poskusila nisem, predvidevam , da bi bilo potem s čiščenjem dosti manj dela, zato pa več pri obiranju. Nasploh je  nabiranje in čiščenje dokaj mučna zadeva tako pri motovilcu, kot spomladi pri regratu. Ampak okus odtehta vse.

Cila

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

8. nov 2018 8:21

Hm, morda lahko poskusiš naslednje (v kolikor želiš odrezati celotno ratlino namesto listov). S seboj prinesi velik škaf vode in vsako rastlino sproti temeljito potunkaj v vodo, toliko da gre glavnina zemlje stran. Tisto z rezanjem posameznih listov sem sama prakticirala pri regratu...je res veliko manj dela s čiščenjem, pa še rastlina se ohrani. :)

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 8. nov 2018 08:22

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

8. nov 2018 17:33

Hvala za nasvete, bom poskusila vse po vrsti! 

 

Katrin11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti