Pizza kruhki

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 30. dec 2003 7:33 | ogledi: 8.897 | odgovori: 5

Pri nas smo se odločili, da bomo na silvestrovo jedli pizza kruhki. Saj veste, francoski kruh namazan z omako za pizzo na njem pa sir in šunka ter origano in v pečico. Sem pa imela pred leti še en recept, da se je šunka zmlela s sirom ali nekaj podobnega, a ga nimam več. Ali ga ima kdo kaj podobnega oz. iščem ideje za razne nadeve....

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

30. dec 2003 14:03

Šunko drobno nakockaj, drobno nareži tudi kakšno hrenovko, gobico, kumarico, olivo...Posebej stepi jajce, mu primešaj kislo smetano nariban sir, malo nadrobljene gorgonzole, malo hrena (če imate radi bolj pikantno). Obe zmesi zmešaj in namaži na kruhke. (Spodaj jih namaži z maslom ali s kečapom). Daj v vročo pečico, da jajce zakrkne in se sir razleze. Kruhke lahko pripraviš precej prej in jih samo pokriješ s folijo, nato pa po potrebi šibaš v pečico.

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

8. mar 2004 13:43

Na koliko stopinj in za koliko časa, da ne bodo presuhi ali pretrdi. Jaz bi jih namreč naredila za hčerkino rojstnodnevno zabavo (da ne bodo pretrdi za ortoška usteca...) breda

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

8. mar 2004 15:47

Odlični so naslednji kruhki: na kocke narezana šunka (ali katera druga salama) na kocke narezan sir na kocke narezane kumarice kisla smetana Vse skupaj zmešamo, damo na kruhke in popečemo. Odlični so. suzi

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

8. mar 2004 17:31

Jaz naredim to tudi drugače. Umesim testo in ga razvaljam. Namažem s paradižnikovo omako s precej origana na vrh pa posujem še zmleto šunko in precej sira. Vse skupaj zvijem v rolado in zrežem rezine, ki jih polagam v pekač, ki ga dam v pečico. Izgledajo zelo lepo za otroške rojstne dneve. Naredila sem jih tudi za silvestrovo in kljub obilju vsega ni ostal niti košček. Suzana

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

9. mar 2004 10:27

Za punckin 6. RD smo pripravili prave mini pice. Najprej smo naredili testo in ga pustili shajat celo jutro. Potem smo ga na deski razvaljali in s kozarcem izrezali kroge. Vsak krog iz testa smo dali na pekac in ja premazali z zlico paradiznikove mezde. Pekac smo dali za priblizno 10 min v pec, nato smo male pice oblozili. Tu imas nekaj idej: - sunka in sir - sunka, sir in gobice - sir in oljke - hrenovke in sir - sunka, skuta in sir. Nasi mali sta pri tem pridno sodelovali. Oblozene pice smo dali se za trenutek v pecico, da se je sir razlezel. Se tople smo ponudili. Otroci in odrasli so bili navduseni. Dela je sicer kar precej, vendar se splaca. ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti