Kako, če sploh pečt v dveh nivojih pečice

avion  

član od: 10.3.2012

sporočila: 2

tema odprta - 10. mar 2012 23:55 | ogledi: 13.022 | odgovori: 13

Pozdravljeni,

Jutri imava namen spečt 6 brancinov v pečici s krompierjem. Do sedaj sem samo enkrat probal pečt v dveh nivojih v eni drugi prečici, vendar se ni izakzalo kot dobro. Takrat je bila sicer pica, vendar je bila posdnja nekako čudna. ALi sploh lahko pečm v dveh novjih, da bi bilo enakomerno in oboje ok. Kateri program naj uporabim?

avion

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

11. mar 2012 0:22

Imaš ventilatorsko pečico? Z njo je lažje, vsekakor na sredi peke pekačema zamenjam nivo.

 

lp

mzm

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

11. mar 2012 6:14

avion je napisal/a:

 v pečici s krompierjem

Kakšna pečica je to?

 

Nikita

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. mar 2012 7:11

V velik in globok pekač od pečice sem jaz spravila šest spodobno velikih brancinov, na krompirju (no, še malo zelenjave sem dodala), in ni bilo problemov s peko, so bili lepo zapečeni.

Sama nisem pristašpečenja v dveh nivojih v pečici, kljub temu, da je pečica ventilatorksa; če že kdajizjemoma to delam, potem tudi menjam pekače med peko, kot je že mišzmoke napisala.

mamamia

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

11. mar 2012 8:06

Ja tudi jaz imam ventilatorsko in se tole pečenje v več nivojih ni dobro obneslo. Pizza, sadna pita, celo piškoti niso bili ok. Mislim, da ne bom več tako pekla.

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

11. mar 2012 8:22

Zelo veliko je odvisno tudi od pečice. Moja je bila poceni, temu primeren je tudi rezultat - praktično vse obračam okrog svoje osi, če slučajno pečem v dveh nivojih, pa tudi menjavo nivojev. Saj ne, da se ne da, samo stalno moraš biti pozoren.

Poznam pa primer pečice, sicer dražje, kjer ni potrebno nikakršnega obračanja, menjanja nivojev..., čeprav se hkrati peče kruh v dveh nivojih, piškoti pa celo v treh.

Avion, jaz bi na tvojem mestu naredil tako kot mamamia, če pa nimaš globokega pekača, pa v dveh nivojih z menjanjem nivojev in obračanjem -ne na glavo, okrog svoje osi.

Pa poročaj, prosim.

peter

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. mar 2012 8:47

6 brancinov z lahkoto spečeš v pečici v enem nadstropju, če jih v pekač ne položiš leže (na bok), ampak jih postaviš pokonci, tako da stojijo na trebuhu. Vzameš večji krompir, ga prerežeš na pol, položiš na pekač, nanj natakneš brancina, premašeš z oljem in pečeš. Nič se ne sprijema, nič ne razpada, okoli in okoli je enakomerno zapečen.

Sonja

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

11. mar 2012 9:24

Potrebno je imeti ventilacijski program in vmes je potrebno vsaj enkrat pladnja zamenjati.

trac

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

11. mar 2012 9:48

Rib sicer res še nisem pekla na nivojih, vse ostalo pa ja. Celo sladko in slano jed skupaj, npr. lazanjo in štrudelj, pico pa vedno in nimam težav. Pri pici dam program ventilator in 230 stopinj, je pa najbrž res odvisno od pečice, tudi debelina testa je tu pomembna (jaz delam picce s tanjšim testom).

Na tvojem mestu pa bi upoštevala nasvet Limnol, ki se mi zdi zelo uporaben.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

11. mar 2012 10:16

Jaz vedno ribe pečem na enem pekaču na drugem spodnjem krompir.  Pečem na ventilatorskem izmenjajočem programu pri 180 stopinj. Ker mi pečica neenakomerno peče pekač obrnem.  Krompir prej zavrem in precedim.

Tudi piškote pečem na dveh nivojih, pa tudi meso v peki vrečki na enem, krompir na drugem spodnjem.

Brez problema daj brancine na en pekač na drugega krompir in po potrebi zamenjaj pekača med peko. Peci malo več kot pol ure.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

13. mar 2012 8:02

Andrejka, katero pečico pa imaš? Jaz imam Gorenjevo, sicer staro 13 let in ventilatorja na več kot 200 stopinj ne smem uporabljati. Celo izklopi se, če povišam temperaturo (poskusila sem 220 stopinj).

V nivojih sem že pekla piškote (ko je sila, velike količine in malo časa). Pečeni so bili neenakomerno, zato se temu izogibam.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti