Zajtrk - koliko časa po bujenju je to mišljeno?

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

11. mar 2012 13:22

Odkar zjutraj pijem cimet in med z vodo, kar mora biti na tešče, pol ure pred zajtrkom, zajtrkujem dobre pol ure po vstajanju.

Tako kot so že nekateri pred mano rekli, tudi, če je treba vstati ob 3h ponoči, bom nekaj prigriznila. Da bi odšla od hiše brez zajtrka, se zgodi redkokdaj.

Tinky Binky

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. mar 2012 13:39

Zdajle se ravno pripravlja ta pravo vreme za zajtrke - jutranje posedanje ob malo medu in olivnega olja ali nevarno dosti masla na svežem belem kruhu, že ko smo pri holesterolu, pa si privoščimo še jajčka skuhana v mehko ali ocvrta na panceti, če smo vzhodno od raja, nam pa ne uide jutranja mineštra iz čičerike.

In litri čaja, potem pa še en udaren makjato, seveda vse pospremljeno s primerno literaturo.

nola

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

11. mar 2012 17:40

Nola , malo medu in olivnega olja ? A gre to skupaj zjutraj na tešče ? Samo med že , ampak skupaj z olivnim oljem še pa nisem slišala . Je to kakšna dieta , oz. za zdravje ? Oprosti , da sem radovedna ampak res me zanima  .

Lp

manca51

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. mar 2012 18:51

Ne vem, če je zdravo, dobro je pa zelo. Na to mešanico sem prvič naletela pred leti v Južni Španiji, sem poskusila in mi je zelo všeč. Poskusi, seveda je pa predpogoj zelo dobro olje.

nola

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

11. mar 2012 19:07

Poskusim jutri zjutraj . Povej mi prosim samo še to , a pomakaš kruh v to ali si namažeš na kruh  ? Vsako za sebe - med in olivno olje že dolgo slovi kot zdrava hrana , torej tudi oboje skupaj , zakaj pa ne ? Dve muhi na en mah .

manca51

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. mar 2012 20:12

Pomakam kruh.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti