mkz rakitna

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

tema odprta - 7. mar 2012 14:16 | ogledi: 12.106 | odgovori: 37

Pozdrav

Me zanima ali ima kdo morda izkušnje z zdraviliščem Rakitna. To je zdravilišče za otroke z motnjami dihanja in prehranjevanja ( morda še za kaj drugega). Moja hčera je dobila napotnico za zdravljenje tam, ker ne je skoraj nobene hrane, pa me zanima, če je kdo od vas imel tam svojega otroka ali bil tam sam in ali je bilo zdravljenje uspešno... Hvala za odgovore

berny134

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

7. mar 2012 15:42

Jaz tam še nisem bila.

Vendar je bilo  po TV že kar nekaj prispevkov o tem zdravilišču.

To so bili prispevki mogoče v Tedniku ali Preverjeno.Vsi odzivi in komentarji od staršev,otrok ,.....so bili v pozitivnem smislu.

Kolikor se še spominjam je bilo edino vprašljivo to,zakaj za to zdravilišče ni več napotnic,ko pa so kapacitete dovolj velike.Skratka zdravniki naj bi za tja napisali premalo napotnic,čeravno je povpraševanje večje.

 

 

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

7. mar 2012 16:21

anaeva je napisal/a:

Jaz tam še nisem bila.

Vendar je bilo  po TV že kar nekaj prispevkov o tem zdravilišču.

To so bili prispevki mogoče v Tedniku ali Preverjeno.Vsi odzivi in komentarji od staršev,otrok ,.....so bili v pozitivnem smislu.

Kolikor se še spominjam je bilo edino vprašljivo to,zakaj za to zdravilišče ni več napotnic,ko pa so kapacitete dovolj velike.Skratka zdravniki naj bi za tja napisali premalo napotnic,čeravno je povpraševanje večje.

 

 

 

 

lp

Zanimivo, midve sva dobile napotnico in nasploh je zdravnik sam priporočil tovrstno zdravljenje, me je pa vprašal če sva pripravljene za to da gre, namreč mnogo staršev ne privoli, če sem ga prav razumela.

Moja hčera bo zagotovo šla o tem ni dvoma, ker to pač potrebuje in upam da bo kaj koristi od tega. Teh oddaj pa nisem videla, me pa veseli že to, da so opisali pozitivne izkušnje.



anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

berny134

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

7. mar 2012 21:04

Pred mnooogimi leti sem bila nekajkrat na Rakitni zaradi astme. Meni je klima odgovarjala - mogoče celo preveč, saj še danes poleg tega, da nimam več astme (trkam), tudi težav z apetitom nimam popolnoma nobenih ...

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

7. mar 2012 22:07

borka7 je napisal/a:

Pred mnooogimi leti sem bila nekajkrat na Rakitni zaradi astme. Meni je klima odgovarjala - mogoče celo preveč, saj še danes poleg tega, da nimam več astme (trkam), tudi težav z apetitom nimam popolnoma nobenih ...

torej si bila zadovoljna pa še pozdravila si se

berny134

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

8. mar 2012 7:35

Berny134,starši ne privolijo verjetno zato,ker je včasih potrebno iti zraven,ker jih je treba tja peljati,ker,..........saj veš....

 

Sicer ne vem kako je to,če gre starš zraven .Če imaš majhnega otroka in če si od daleč ,verjetno potem tudi ti bivaš tam.In potem to potegne s seboj dopust in verjetno spet en kup stroškov.

 

Je pa Rakitna ena taka lepa vas prijaznih ljudi.Vas,ki je sredi gozda-dobesedno.

Jaz grem rada v Rakitno,vsaj do jezera.Tam so nedavno postavili tudi nov hotel.Zna pa biti tam tale čas še kar hladno,sloh ponoči.

Ko se otopli pa seveda kot se za gozd spodobi klopi in medvedje.Vendar naj te to ne odvrne.

Mogoče se še kakšna kulinaričarka oglasi,saj jih je iz Rakitne kar nekaj tule ;) .

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

8. mar 2012 7:46

Kar nekaj let nazaj je moj sin končal zdravljenje bronhitisa. Na Rakitni je preživel trikrat po tri tedne (jeseni, pomladi, jeseni), ko je v Ljubljani najhujša megla in vlaga. Zdravlje se mu je vedno vidno izboljšalo. Sedaj ko se spominja, kako je bilo v zdravilišču ima same lepe spomine. Z možem sva ga obiskovala v nedeljo popoldan. Z vsem smo bili zelo zadovoljni, prehrana osebje. Če imate možnost izkoristite.

marjanaj

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

8. mar 2012 14:44

marjanaj je napisal/a:

Kar nekaj let nazaj je moj sin končal zdravljenje bronhitisa. Na Rakitni je preživel trikrat po tri tedne (jeseni, pomladi, jeseni), ko je v Ljubljani najhujša megla in vlaga. Zdravlje se mu je vedno vidno izboljšalo. Sedaj ko se spominja, kako je bilo v zdravilišču ima same lepe spomine. Z možem sva ga obiskovala v nedeljo popoldan. Z vsem smo bili zelo zadovoljni, prehrana osebje. Če imate možnost izkoristite.



marjanaj

Super, hvala za tole vsekakor bova iskoristile, to ni vprašljivo samo zanimalo me je kakšne izkušnje imajo otroci, moja hčera se namreč težko prilagaja takšnim stvarem - novitetam, želim samo vedet da bo dobro in da bo to ena lepa izkušnja zanjo, če se popravijo še težave s hrano bo pa itak vse skupaj nad pričakovanji

berny134

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

8. mar 2012 14:47

anaeva je napisal/a:

Berny134,starši ne privolijo verjetno zato,ker je včasih potrebno iti zraven,ker jih je treba tja peljati,ker,..........saj veš....

 

Sicer ne vem kako je to,če gre starš zraven .Če imaš majhnega otroka in če si od daleč ,verjetno potem tudi ti bivaš tam.In potem to potegne s seboj dopust in verjetno spet en kup stroškov.

 

Je pa Rakitna ena taka lepa vas prijaznih ljudi.Vas,ki je sredi gozda-dobesedno.

Jaz grem rada v Rakitno,vsaj do jezera.Tam so nedavno postavili tudi nov hotel.Zna pa biti tam tale čas še kar hladno,sloh ponoči.

Ko se otopli pa seveda kot se za gozd spodobi klopi in medvedje.Vendar naj te to ne odvrne.

Mogoče se še kakšna kulinaričarka oglasi,saj jih je iz Rakitne kar nekaj tule ;) .

Če sem zdravnika prav razumela ostane tam samo otrok, starši gremo tja samo na pogovor z zdravnikom, zdravljenje pa je izključno za otroka. Je pa res da se morda motim.

 

lp



anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

berny134

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

8. mar 2012 16:07

Mi smo hodili tja zaradi astme. Zelo lep kraj, veliko možnosti sprehodov, prijazni ljudje, ( ljudje živijo s tem zdraviliščem) veliko aktivnosti, praktično nimam enih slabih iskušenj. To da pa eni starši ne grejo, kljub temu da to možnost dobijo pa ni za obsojati. Strošek je precejšen, če imaš več otrok se največkrat zgodi , da je potrebno kakšnega vzeti še s seboj in s tem se strošek poveča, poleg tega pa tisti, ki imamo na tak način bolne otroke, že tako velikokrat koristimo bolniško, potem pa najaviš še dopust . Meni je  dosti bolj prijetno zdravilišče kot  zdravilišče na Debelem Rtiču, tam se sedaj tako gredo nek hotelski turizem. Ime Mladinsko klimatsko zdravilišče pa za njih tako ne velja več.Morali bi ga poimenovati vsaj Medgeneracijsko tobakarsko zdravilišče.( Za tiste katerim se bo zdelo čudno zakaj sem tako napisala- termin za otroka dobiš izredno težko po svoji želji, ko prideš tja pa so tako ali tako sami upokojenci. Kajenje pa kot kaže je dovoljeno celo v hotelu,receptorka pravi, da na to ne morejo vplivati)

Da ne bom preveč iz teme.

S seboj vzemi pohodno obutev in uživajte v lepi naravi. Obiščite vse pravlične kotičke-otrokom ostane to v lepem spominu. Pa seveda naj vam tudi pomaga.

 



mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 08. 2012 16:08

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

8. mar 2012 16:08

Berny, verjetno z majhnimi otroki ostajajo starši. Tvoja hči pa, če ni tako zelo mala, bo verjetno ostala sama. Ampak ne bo ji dolg čas, sem si včeraj malo pogledala njihovo stran in nekaj mnenj staršev in lahko rečem, da sem dobila dober občutek. Tudi nobenih slabih izkušenj niti z zdravstvenim osebjem niti s čimer koli drugim nisem zasledila. Naj se ima lepo in pride zdrava domov.

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti