80 rojstni dan

krpa  

član od: 2.11.2011

sporočila: 26

tema odprta - 6. mar 2012 22:59 | ogledi: 17.695 | odgovori: 19

Ali gdo ve, kaj bi se pripravilo za 80 let za praznovanje za žensko in kaj se ji da za darilo? Nakita ne in ročnih del tudi ne dela več. Kaka obleka bolj svečana? Bi bilo okol 20 ljudi - sam žlahta.

krpa

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

7. mar 2012 10:26

.... če kdo ve, potem mogoče najbližji.....

Danes ima moja oma častitljivih 93 let. V vazi že imam pripravljen šopek (njej najljubših) oranžnih vrtnic in v istem stilu doma izdelano voščilnico in torto  (tudi naša izdelava). Samo to. Za njo, pa bo največ štelo dejstvo, da bo imela danes okoli sebe svoje najdražje. Nam pa, da jo še imamo.

Za mnoge je čas, ki si ga posvetimo, najlepše darilo.

moj svet

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

7. mar 2012 12:16

 

V naši družini se za takšen praznik zbere cela družina (otroci, vnuki) na kosilu v kakšni restavraciji ali pa se pripravi slavnostno kosilo doma. Kot darilo pa je primerna torta, šopek njenega najljubšega cvetja in pa fotoalbum s fotografijami družinskih članov, v katerem pa mora biti prostor tudi za fotografijo, kjer boste vsi skupaj na njenem praznovanju. Ali pa lep srebrn okvir, v katerem so slike njenih najdražjih.

Kot je bilo že rečeno pa je najbolj pomembno, da so okrog jubilantke njeni najdražji prav na ta dan ....

Lepo praznujte!

 

barty

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. mar 2012 13:08

Težko je reči, kaj podariti, saj je ne poznamo. Kaj bi ji bilo v veselje, kaj bi ji veliko pomenilo? Ideja od barty je dobra, namesto albuma vam lahko v kakem fotostudiu (ali mlajši člani družine sami po inernetu) oblikujejo fotoknjigo, zraven še kaj teksta dodate ... takih daril so vedno vsi veseli, za povrh tudi zato, ker se vidi vložen trud.

Da bi ji pa obleko podarili --- ne vem no, meni se to ne zdi priemrno, razen če res veste, da si jo želi, pa kakšno si želi in da bi jo s tem res razveselili.To moraš ti vedeti.

 

Kaj pa kakšna masažna blazina, dobiš take, ki se namestijo nas tol, na fotelj, na sedež avta, uravnavaš jakost masaže. Morda napravo za masažo stopal?

 

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

7. mar 2012 13:54

Masažni stol bi znal biti kar posrečeno darilo. Sicer bi se ji pa verjetno čisto prileglo 14 dni toplic. Tam kjer je pač najprimernejše zanjo glede na težave, ki jih verjetno že kaj ima. Če si en mlajši član, najsibo hčera, snaha, vnukinja, vzame čas in z njo preživi en prijeten oddih, s sprehodi v tej prebujajoči se pomladi, v sproščenem in prijetnem vzdušju. Bi ji koristilo, pasalo in ostalo v lepem spominu.

zeta

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

7. mar 2012 14:53

Mi smo pa vsi skupaj za darilo izbrali lepo leseno posteljo na električni pogon. Kjer se lahko noge in vzglavje dvignejo pa še cela se lahko malo dvigne, da se je lažje vsest...

LP, Saša

Mir in dobro!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. mar 2012 19:48

Danes sem naletela na tole:

In case you ever run out of gift ideas, here's a little tip: give me your laughter. Whether it's mischievous, tender, loud, or quiet, simply give me a laugh from your heart. Your laughter brings me never-ending joy. Helmut Walch

Vanja

krpa  

član od: 2.11.2011

sporočila: 26

7. mar 2012 20:03

Hvala usem. Najbol se mi dopade album 0d barti. Bo menda kar to.

krpa

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

8. mar 2012 10:16

Tudi moj oče ta mesec praznuje 80 let.

Za svoja leta je neverjetno vitalen.

Vsak dan prekolesari cca 30km poleti, pozimi.

Strasten planinec, ki mu zdaj žal to omejujemo in ga spustimo še na kako lažjo turo.

Odločili smo se za zanimivo darilo.

Peljali ga bomo na panoramski polet z letalom čez Bled, Bohinj in slovenske alpe.

Domnevamo, da smo zadeli v polno.

Idea za koga, ki ne ve kaj podariti.

syu

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

8. mar 2012 10:38

Syu, a ni to krasen občutek, da je oče še tako vitalen?

Jaz sem še vedno pod vplivom včerajšnjega ominega 93. rojstnega dne. Pričakala nas je urejena v nulo in iz kuhinje je omamno dišalo po potici, katero je sama spekla.

moj svet

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

8. mar 2012 11:08

Res je Moj svet, naj bodo zdravi še naprej, da nas bodo razveseljevali.

Ta potica je bila pa sigurno ena najboljših, ker je bila narejena z veliko ljubezni do vseh vas.

syu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti