Kitajsko pekoče zelje

markodelpiero  

član od: 5.3.2012

sporočila: 3

tema odprta - 5. mar 2012 15:03 | ogledi: 26.988 | odgovori: 11

Že leta berem tele vaše nasvete, sedaj sem se pa odločil, da še jaz sodelujem. Imam cajt za kuharijo (pa še uživam v tem), žena na šihtu, otroc v šoli pa na faxu, jst pa že 2 meseca na sončni. Klinc gleda to recesijo. Amak sej bo. Trenutno rabim recept za kitajsko pekoče zelje. Našel sem par starih stvari iz teh forumov pa imam filing, da to ni to. A ima kdo (verjetno katera) kakšno izkušnjo s to zadevo.

markodelpiero

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

5. mar 2012 17:14

markodelpiero, v bazi receptov imaš recept za praženo pekoče zelje, mislim, da je to ta recept, samo imenuje se malo drugače.

Uporabi iskalnik.

rosie

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

5. mar 2012 22:41

Zelje v kitajski restavraciji definitivno ni praženo, tako da ta recept iz baze ne bo pravi.

kaja45

markodelpiero  

član od: 5.3.2012

sporočila: 3

7. mar 2012 10:21

Prepričan sem,  da to zelje ni praženo. Pa tudi kitajsko pomoje ni. Je pač zelje, lahko tudi gorenjsko, naribano, potem pa fajn (beri odlično) začinjeno s čilijem, seveda. Nisem pa prepričan. Mislim, da bom nekaj spacal jutri za 8.marec (kako lep praznik), pa vam javim, če vas seveda zanima, kaj je ratalo.

markodelpiero

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. mar 2012 12:02

V MB v kitajskih restavracijah ponujajo zeljno solato, kot pekoče zelje, obilno začinjeno s čilijem in kurkumo (turmerik; to je tista živo rumena začimba, ki da je barvo mešanici začimb curry).

Morda to kaj pomaga.

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

7. mar 2012 12:22

Kaj pa tole? Recept prekopiran, prispeval pa ga je Gurman, društvo dobrih okusov.

 

pekoče kitajsko zelje

bok čoj s česnom in čilijem; kitajsko zelje s česnom in čilijem; pekoči pak čoj

zelo preprosta, pekoča zelenjavna prikuha ali solata s česnom, čilijem in olivnim oljem

500 g kitajskega zelja3 stroki česna1 rdeč čili5 žlic ekstra deviškega olivnega oljasol

Kitajsko zelje je znano tudi kot kitajski kapus ali pekinško zelje.

predpriprava
■ V posodi pristavimo vodo za blanširanje kitajskega zelja; vodo posolimo.
■ Kitajsko zelje očistimo in razpolovimo.priprava
■ Kitajsko zelje stresemo v krop, v katerem ga blanširamo nekaj minut, da se zmehča.
■ Česen olupimo in narežemo na tanke lističe.
■ Čili očistimo, razsemenimo in zrežemo na drobne kockice.
■ Blanširano kitajsko zelje dobro odcedimo.
■ V ponvici pristavimo pol olivnega olja, na katerem na hitro prepražimo narezana česen in čili.

serviranje
Odcejeno zelje razdelimo na segrete krožnike in prelijemo z oljem, česnom in čilijem. Nazadnje vse skupaj pokapljamo s preostalim ekstra deviškim olivnim oljem. Pekoče kitajsko zelje je lahko okusna prikuha, hladnega pa ponudimo kot solato.

nadomestek
■ Kitajsko zelje lahko nadomestimo z blitvo.
■ Olivno olje nadomestimo ali kombiniramo s sezamovim oljem.

izboljšanje
■ Kitajsko zelje skuhamo v sopari.
■ Kakovostnejše (ekstra deviško) olivno olje, okusnejša jed.
■ Jed pred serviranjem potresemo s suho prepraženimi pinjolami ali mandljevimi lističi.

pojasnila
■ Kitajsko zelje je znano tudi kot bok čoj ali pak čoj. Po okusu je opazno nežnejše od našega (belega) zelja.

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. mar 2012 13:02

 

 

Saj, recept je za pripravo kitajskega zelja, ne pa za zelje po kitajsko, če smo natančni, tako da naj olivno kar bo. Ni pa okus potem kitajski, tega bo dalo sezamovo olje. Kitajska kuhinja olivnega olja ne pozna.

mamamia

markodelpiero  

član od: 5.3.2012

sporočila: 3

12. mar 2012 11:22

Kot sem napisal sem tudi naredil. Sicer ni za na net, kaj šele za priporočilo, ampak vseeno. Naribal sem zelje (domače iz Tuša), dodal čili namočen v olivnem olju s česnom, malo pokisal in vse skupaj zmešal, probal, potem pa po hitrem postopku zmetal v WC. Ne delat tega.

Bom probal še varianto iz vaših priporočil.

markodelpiero

markodelpiero

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

12. mar 2012 11:34

Markodelpiero, probu si, vsaj veš, kako ne smeš. Zdaj pa nadaljuj.

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti