Kaj nadomesti paradižnik?

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

tema odprta - 4. mar 2012 19:47 | ogledi: 10.552 | odgovori: 22

Ima morda kdo kakšen nasvet katero zelenjavo uporabiti namesto paradižnika, namreč ne prenesem ga ne paradižnika ne pelatov, nimam pa problema z paradižnikovo mezgo, ki jo lahko uporabim pri omakah vendar kaj dati v solato?

berny134

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

4. mar 2012 19:53

Težka... Kake manj izrazite pomaranče? Bolj kisla jabolka? Ni zelenjava, priznam...

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. mar 2012 20:09

Upam, da ne govoriš o paradižnikovi solati.

Če imaš v mislih mešano solato, dodaj čičeriko, fižol v zrnju (izberi med črnim, belim ali rjavim), šampinjone, kumare, paprike, nariban svež korenček, orehe (te lahko popečeš na maslu in rjavem sladkorju), koruzo, hruške, zelen fižol, trdo kuhano jajce. Lahko pa jajce poširaš in položiš na solato. Potem so še krutoni, raznorazna semena, kot recimo bučna ali sončnična.  Potem so seveda še druge beljakovine, kot na koščke narezano piščančje meso, pa na rezine narezan, še topel flam (goveji, seve), škampi, dimljene ribe....

Najboljša zelena solata je z avokadom in balzamično vinaigrette polivko.

Sveža čebula in česen na solati meni ne sedita preveč. Pravzaprav mi sploh ne sedita.

Zdaj, ko tole pišem, se mi zdi, da nas s svojim vprašanjem vlečeš za nos.

Raznoraznih solat  pojem v enem letu veliko več, kot česarkoli drugega, tako da se lahko pohvalim, da sem postala kar mala mojstrica le-teh. S tem, da jih pripravim low-fat, kolikor je le mogoče.

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

4. mar 2012 20:22

Jaz tudi ne maram paradižnika in ga prav zato z ničemer ne nadomeščam,nasprotno, prav uživam v njegovi odsotnosti. Solat se da pripraviti nešteto iz vsega mogočega, tako da pravzaprav sploh ne vem, kaj sprašuješ. Ergo: ne daš v solato paradižnika, pač pa karkoli, kar imaš rada in se ti zdi, da bi bilo dobro, naj bo rastlina ali žival, surovo ali pečeno, toplo ali hladno, stvar okusa pač. Tistim, ki so po naravi paradajzarji, pa tako ali tako ničesar ne boš mogla podtakniti pod pretvezo, da je to "zamenjava za paradižnik". Prisegli ti bodo namreč, da je nezamenljiv. 

Sonja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

4. mar 2012 21:46

Če je paradižnik edina stvar, ki je ne prenašaš dobro ni razlogov za paniko. Pa tudi nadomeščat s čimerkoli ti ga ni potrebno ob vsej drugi zelenjavi, ki nam je na voljo. Veš koliko ljudi paradižnika enostavno ne mara, ga ne je, pa zaradi tega čisto normalno živijo. Enostavno ga ignoriraj, pa bo.

zeta

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. mar 2012 21:51

Če ga hočeš vsaj za silo ustrezno nadomestiti, moraš najti vsaj eno zelenjavo, ki je rdeča, malo kisla in je ne prenašaš. Jaz se pri teh stvareh kot Pika Nogavička držim stare ukane in tistih stvari, ki jih ne prenašam (ne maram na primer vampov), enostavno ne jem, ne pa da bi zanje iskala še nadomestila. lp, proxima

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

4. mar 2012 22:08

Ah, v tistem receptu? Jaz imam paradižnik sam po sebi v vseh oblikah rad, nikoli pa ga (zase) ne dodajam avokadu, ker se mi enostavno ne zdi dobra kombinacija. Tako da mirno brez njega 

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

5. mar 2012 11:57

Hvala za mnenja namreč imam dieto ki vsebuje kot obrok paradižnik in ne vem s čem ga nadomestit, morda z lubenico, ki pa  je sladka in sadež...

berny134

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. mar 2012 12:07

Tudi paradižnik jesadež, pa sladek je tudi, nekatere sorte celo zelo.

rimljanka

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

5. mar 2012 12:26

rimljanka je napisal/a:

Tudi paradižnik jesadež, pa sladek je tudi, nekatere sorte celo zelo.



rimljanka

 

Pa voden je tudi, torej bi ga lubenica verjetno lahko nadomestila.( nisem vedla da je sladek)

berny134

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti