Kaj nadomesti paradižnik?

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

5. mar 2012 12:44

Če, kot praviš, dobro prenašaš paradižnikovo mezgo, bi ti mogoče odgovarjal tudi paradižnikov sok, ki ga pod oznako naravni lahko kupiš pravzaprav povsod, zgotovo pa v DM. Če gre za shujševalno dieto, lahko tale paradižnik po moje mirno nadomestiš s pestjo kislega zelja ali repe, mogoče tudi svežega zelja v solati, pač malo pošparaš pri olju...

zeta

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

5. mar 2012 12:56

zeta je napisal/a:

Če, kot praviš, dobro prenašaš paradižnikovo mezgo, bi ti mogoče odgovarjal tudi paradižnikov sok, ki ga pod oznako naravni lahko kupiš pravzaprav povsod, zgotovo pa v DM. Če gre za shujševalno dieto, lahko tale paradižnik po moje mirno nadomestiš s pestjo kislega zelja ali repe, mogoče tudi svežega zelja v solati, pač malo pošparaš pri olju...



zeta

 

Zanimivo, da si omenila  repo, ki je tudi v dieti vendar na drugačen dan kod paradižnik, naprimer en dan je zelena solata, drugi dan paradižnik, tretji za zajtrrk presna repa in tako dalje... Sklepam da ima vsaka jed svoj učinek ker je tako porazdeljena, Bom poskusila tale paradižnikov sok pa da vidim kaj bo. Hvala

berny134

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

5. mar 2012 14:04

Mogoče pa je funkcija menjavanja živil v tvoji dieti le razbijanje monotonosti jedilnika?

s0ncek*

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

5. mar 2012 14:39

s0ncek* je napisal/a:

Mogoče pa je funkcija menjavanja živil v tvoji dieti le razbijanje monotonosti jedilnika?



s0ncek*

saj ni samo zelenjava samo primer sem dala, dieta je kakovostna vem ,ker sem jo lani že dala skozi in izgubila 11 kg, do letos pa nobenega dobila gor, problem je bil le pri paradižniku ker mi je vedno razdražil želodec in me pripravil do bruhanja. Letos bi jo rada ponovila samo na malo manj mučen način, zato iščem nadomestilo

berny134

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

6. mar 2012 10:00

Na tej strani (http://www.najhrana.si/paradiznik.html) kot nadomestek paradižnika (zaradi likopena) predlagajo

rdečo lubenico, rdečo grenivko, papajo z rdečim mesom, gvavo.

Razpoložljivost likopena se tudi poveča s kuhanjem paradižnika. Nezreli paradižniki pa vsebujejo strupene snovi (solanin), ki lahko povzročajo težave, zato je pomembno da se za solato uporablja res zrel paradižnik in ne še zelenega. In pravilno zrel paradižnik ima potem res sladek okus. To se zelo težko doseže pri tistih, ki so vzgojeni v rastlinjakih. Sonce ima pač tudi svojo moč. Recepti, ki uporabljajo zelen paradižnik, pa se nanašajo na posebno vrsto, ki ohrani zeleno barvo tudi, ko je zrel.

trac

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

6. mar 2012 11:29

trac je napisal/a:

Na tej strani (http://www.najhrana.si/paradiznik.html) kot nadomestek paradižnika (zaradi likopena) predlagajo

rdečo lubenico, rdečo grenivko, papajo z rdečim mesom, gvavo.

Razpoložljivost likopena se tudi poveča s kuhanjem paradižnika. Nezreli paradižniki pa vsebujejo strupene snovi (solanin), ki lahko povzročajo težave, zato je pomembno da se za solato uporablja res zrel paradižnik in ne še zelenega. In pravilno zrel paradižnik ima potem res sladek okus. To se zelo težko doseže pri tistih, ki so vzgojeni v rastlinjakih. Sonce ima pač tudi svojo moč. Recepti, ki uporabljajo zelen paradižnik, pa se nanašajo na posebno vrsto, ki ohrani zeleno barvo tudi, ko je zrel.



trac

Zelo zanimiva in uporabna povezava Hvala

berny134

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

7. mar 2012 11:00

Zakaj pa ne vprašaš tistih, ki so ti to dieto predpisali? Če je za uporabo paradižnika res tehten razlog, ti bodo oni najlažje predlagali nadomestek. Če je pa stvar le v tem, da pač poješ solato iz zelenjave, ki vsebuje veliko vode in malo kalorij, je pa možnosti precej.

Vsekakor pa jaz paradižnika ne bi nadomeščala z lubenico ali drugim rdečim sadjem, ker sadje vsebuje več sladkorja in s tem ogljikovih hidratov. Predvidevam namreč, da ti ne misliš nadomestiti sladkega paradižnika, ampak navadnega.

motovilčica

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

7. mar 2012 13:52

motovilčica je napisal/a:

Zakaj pa ne vprašaš tistih, ki so ti to dieto predpisali? Če je za uporabo paradižnika res tehten razlog, ti bodo oni najlažje predlagali nadomestek. Če je pa stvar le v tem, da pač poješ solato iz zelenjave, ki vsebuje veliko vode in malo kalorij, je pa možnosti precej.

Vsekakor pa jaz paradižnika ne bi nadomeščala z lubenico ali drugim rdečim sadjem, ker sadje vsebuje več sladkorja in s tem ogljikovih hidratov. Predvidevam namreč, da ti ne misliš nadomestiti sladkega paradižnika, ampak navadnega.



motovilčica

hmmm nimam koga vprašat, ker sem to dieto našla v neki reviji že precej časa nazajmaš pa spet prav, da je tu sladkor v sadju precej večji kot v paradižniku, ma bom poskusla tale sok od paradižnika ki ga priporoča zeta pa bom vidla kaj bo

berny134

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

7. mar 2012 15:31

Mislim, da ga v rdečih grenivkah ni prav veliko.

 

trac

berny134  

član od: 25.9.2010

sporočila: 105

7. mar 2012 16:23

trac je napisal/a:

Mislim, da ga v rdečih grenivkah ni prav veliko.

 



trac

ja glede na to da je grenivka imaš verjetno prav

berny134

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti