Pektin- marmelada brez sladkorja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. avg 2012 14:25

Limnol, deklaracija na lončku marmelade ima navedene samo zgoraj omenjene sestavine (pa še voda je zraven). Zato ne vem, od česa ji kisel okus.

Moja je seveda brez pektina, kuhala sem jo pa 2 uri, kar jo je seveda lepo zgostilo. Jutri pride na vrsto druga runda. Prijateljice se že veselijo.

Vanja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

6. avg 2012 9:10

limnol je napisal/a:
Prodaja se kot želin ali želicin, ...

Kje se dobi želicin? Gledala sem po trgovinah in po spletu ... pa nič podobnega.

Kateri je brez konzervansov?

rdkapica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. avg 2012 10:52

Se opravičujem, zastarele informacije: očitno je s prodajo Kolinske tudi ta znamka šla pod okrilje Podravke, tako da zdaj na Podravkinih straneh najdeš želin http://www.podravka.hr/brandovi/proizvodi/slastice/p želicin je pa izginil (bil je v belih vrečkah). Če se želicin še dobi, res nisem več čisto prepričana, lani se je še, ker sem letos porabila zadnjo vrečko iz lanske zaloge, v nove nakupe pa še nisem šla.  Žal se naše firme in znamke razprodajajo veliko hitreje, kot jim lahko sledim. 

 

Sonja

tjašša  

član od: 7.7.2011

sporočila: 4

7. avg 2012 10:13

Hvala še za 2. rundo odgovorov :) Na Ljubljanski tržnici so marelice že precej boge, tako da se bo eksperimentiranje nadaljevalo naslednje leto. Zdajle se nameravam lotit breskev ...

tjašša

akvarel  

član od: 3.3.2010

sporočila: 48

25. jan 2013 19:27

Jaz sem skuhala marmelado brez sladkorja kar iz suhih sljiv brez koščic. Pol kilograma sljiv dan prej skuhamo v 2 dcl vode in pustimo čez noč pokrito. Drug dan, vse skupaj s paličnjakom zmiksamo in prevremo, na koncu dodamo še rum in dve žlice želatine v prahu. Dobimo odlično marmelado brez sladkorja, hranimo v hladilniku in delamo svežo. Upam, da bo moj recept komu v pomoč.   

akvarel

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

28. jan 2013 12:25

akvarel je napisal/a:

... na koncu dodamo še rum in dve žlice želatine v prahu.
akvarel

 

Ali je želatina primerna za marmelado?

rdkapica

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 801

29. jan 2013 7:59

Lani (poleti) sem kupila pektin v trgovini Vitacare v BTC v Ljubljani.

malaga

anithya5  

član od: 15.11.2012

sporočila: 3

11. feb 2013 21:59

No, da še jaz povem kako naredim marmelado brez sladkorja.

Tale recept sem našla na okusno.si in je preprost in tudi marmelada vedno uspe :)

- 2kg sadja npr. jagod (pozimi uporabljam zamrznjeno, ki je tudi ok)

- 5 dcl agavin sirup

- 6 žličk agar agar

- 3 žlice limoninega soka (jaz uporazbljam limetinega)

Sadje zrežemo na majhne koščke (odvisno katero sadje uporabljate) in damo v lonec. Dodaš vse ostalo in mešaš do vretja. Ko zavre kuhaš na zmernem ognju približno 10 min (če se pojavi bela pena, jo jaz z žlico odstranim, ker mi ni všeč). Naliješ v čiste kozarce za vlaganje (jaz uporabljam majhne, da jih lažje porabim) in jih takoj dobro zapreš. Po cca. 1h jih dam v hladilnik, kjer ostanejo dokler se ne pojedo (kar je pri meni zelo hitro :)

Pa dober tek :)



anithya5

Sporočilo je spremenil(a) anithya5 dne 11. 2013 22:03

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. feb 2013 9:27

 agavin sirup je pa    najbrz sadje, ali pa zelenjava???

Cisto tehnicno gledano tezko reces da delas nekaj brez sladkorja, ce ga potem dodas (je pac v drugi obliki). Ne recem da taka marmelada ni okusna, ni pa brez sladkorja - se ce je iz samega sadja, je delez sladkorja znaten.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. feb 2013 12:45

Točno tako, kot je napisala rebecca - agavin sirup je sladkor v obliki sladkorja, limonin sok je antioksidant (citronska kislina, E nekaj čez 300), agar agar je želirno sredstvo (popolnoma enako naravno kot pektin, ima tudi svoj E). 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti