Tradicionalna jed

tema je zaklenjena

delfinaa  

član od: 5.8.2011

sporočila: 12

tema odprta - 3. mar 2012 9:44 | ogledi: 8.360 | odgovori: 5

No jaz bi prosila za nasvet. Zdaj marca 20. pride k nam domov deklica iz finske (couminius), ki je stara 12 let. to izmenjavo delajo v okviru šole. In zdaj naj bi za večerjo skuhala kakšno tradicionalno slovensko jed. Jaz pa  res nevem katero. Ker so slovenske jedi kar močne, nevem če ji bo všeč. In mora biti tradicionalno. Zamisli?

delfinaa

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

3. mar 2012 10:07

Morda v tej temi najdeš rešitev ali celo nadaljuješ v njej?

lp

mzm

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

3. mar 2012 10:11

Štruklje, tudi ajdove z orehi ali pa sirove. Ti ji bodo gotovo všeč. Ali pa šmorn. Iz izkušnje vem, da mladini iz Danske naprimer naša jota ni bila všeč. Sicer pa sprašuješ za večerjo in ne kosilo, a ne? Bodo še ostale članice natresle svoje ideje.

Sweetie

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

3. mar 2012 10:12

Tudi za Slovenijo, čeprav ni velika, je izbira kar pestra. Zato ni vseeno ali se oglašaš iz Prekmurja, Štajerske, Dolenjske, Notranjske, Savinjske, Koroške...., pa tja do Idrije. Ni pa tako težka ta hrana, če se jo jpripravi za en večer in z namenom, da se z njo seznani. Še vedno lahko imaš v hladilniku plan B (beri hrenovko), če res ne bi šla večerja v slast, kar pa skoraj ne verjamem.

 

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti