Slovenski pisatelji - koliko jih poznamo in beremo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. jun 2013 18:55

Nomen je napisal/a:

......veliko boljša od Čefurjega rausa.

Nomen

Niti na pamet mi ni padlo, da bi se v tej knjigi Čefurji ravsali med sabo ali s kom drugim..... sem naslov razumela čisto po oberslovensko...

Sonja

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

11. jun 2013 22:15

Sem pristašica kriminalnih romanov - všečen Avgust Demšar..

Sunny09

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. jun 2013 5:38

neny111 je napisal/a:

Že od malih nog sem zasvojena s knjigami in branjem. Brez knjige ne grem nikamor, vedno jih vtikam v torbice, nahrbtnike, pod pazduho..., čeprav velikokrat vem, da ne bom mogla prebrati niti vrstice. Ampak občutek je pa tako fajn . Berem vse, kar mi pride pod roke, res pa je, da knjigo, ki me ne pritegne, odložim brez slabe vesti. Tudi slovenske avtorje imam zelo rada. Iz otroštva so nepozabni  Bevk, Suhodolčan, Ela Peroci, Vandot pa Branka Jurca..., zdaj pa posegam po vseh avtorjih, tudi čisto neznanih. Rada imam Sanjo Rozman, Deso, Marinko Fritz Kunc, Kolmaničevo, Igorja Karlovška (pravkar berem njegovo knjigo Matej), Demšarja naravnost obožujem , pa Flisarja pa Miro Mihelič - pa še bi lahko naštevala, vendar bi bil seznam čisto predolg. Kljub vsej hvali pa tudi mene Vojnovičevi Čefurji niso pritegnili. Od biografij mi je bila všeč The Beatles, Tito in jaz od Alenke Pinterič pa Bibičeve Spominjarije, pri poeziji pa je Tone Pavček itak na vrhu seznama.

Pred nami je podaljšan vikend, ki bo zgleda bolj aprilsko muhast, bo pa ravno pravšnji za uživanje ob dobri knjigi. Želim vam prav to.



neny111



JOJ KAKO FAJN, da še obstaja nekdo kateri deli mojo obsedenost z nošenjem knjig po širnem svetu. To je meni nekaj tako FIIINEGA  in vas popolno razumem, draga NENY111. Le mnenja o slo.avtorjih ne morem delit (bi pa si želel), saj zelo zanemarjam našo bogato pisateljsko zgodovino 
Do sedaj sem obdelal le kakšne biografije, kulinarčno navdihnjene romane in pač dosti otroške literature, a klasike sem zanemaril. Obljubim da v prihodnje to stanje spremenim v dobro in spomin našim "velikim"

Joj, se pa mi je včeraj zvečer takoooooo zaluštala knjiga RINGO STAR od Branko Hofmana. A še pomnite? Jo je kdo prebral? Takooo simpatična in JUGO NOSTALGIČNA.
Sem tako jezen, ker je ne najdem!

pa leeep dan vsem mojim dragim forumašicam/forumašem 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

12. jun 2013 9:47

Meni je tudi všeč Avgust Demšar. A je šel kdo včeraj na sprehod po krajih z romanov Avgusta Demšarja, prireditev v sklopu praznovanja 110 letnice UKM? Po mojem je moralo biti zelo zanimivo.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Iza1976  

član od: 21.6.2013

sporočila: 38

22. jun 2013 7:38

Andreja Perič Jezernik s knjigo Pojasni mi ljubezen.....vredno prebrat

Iza1976

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. jun 2013 15:46

terakota je napisal/a:

Brina Svit, zelo svojevrsten literat, taka malo lucidna in fatalna branja, v njej je veliko kulturnice, Henry Millerja, čutnosti in Francije ;) Eto, pa sem jo opisala :)



terakota

 

Tihi dnevi v Clichyju, kajne?

mamamia

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

22. jun 2013 21:42

Zelo rada berem knjige slovenskih avtorjev. Tenutno berem Novakovo Trte umirajo stoje (prebrala sem celotno zbirko Lipa zelenela je), pozimi pa sem na dušek prebrala knjigo mlade pisateljice Simone Rituper Kuharica brez licence ob kateri sem se pa res zabavala. Zanimiv mi je Dušan Šarotar, pa Karolina Kolmanič.....

 

regica

Iza1976  

član od: 21.6.2013

sporočila: 38

23. jun 2013 7:17

Regica54 bi mi prosim povedala katero knjigo sta napisala Dušan Šarotar in Katarina Kolmanič????

Iza1976

Iza1976  

član od: 21.6.2013

sporočila: 38

23. jun 2013 7:19

Sicer pa priporočam knjigo od naše Slovenske avtorice, najbrž jo redki poznate. Solze izpirajo bolečino / Nina Gorjanc

Iza1976

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti